Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 84, 85, 86  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 23.11.2021, 19:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super, a jakbyś zainwestował w jeszcze lepsze źródło niż CD Technicsa to... by była prawie nirvana Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 23.11.2021, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Super, a jakbyś zainwestował w jeszcze lepsze źródło niż CD Technicsa to... by była prawie nirvana

Nie śmiszkuj tylko poradź coś, proszę. Very Happy
Powrót do góry
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 23.11.2021, 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteś w UK, a tam jest trochę cedeków Cambridge Audio za kilka funtów, polecam Smile ale tak w ogóle to możesz spojrzeć na inne brytyjskie firmy typu Arcam, NAD, Linn, Cyrus, Meridian, Creek...
Ze wzmacniaczem nie śmieszkowałem, więc chyba warto mi zaufać, tak na 5 % Wink
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 23.11.2021, 20:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno zwrócę uwagę! Dzięki wielkie docencie!
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.11.2021, 21:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

A to przepraszam, myślałem że po [prostu zjadłeś "X" Wink A pamiętam głównie model A400X. Ale faktycznie, przypomniałeś mi, że był też A400 - choć jednak oba mają możliwość podłączenia gramofonu zarówno MM, jak i MC. Już wiem, dlaczego go nie chciałem (A400 z X lub bez) - nie ma wyjścia słuchawkowego. A tego Pioneera A-447 to tak trochę w ciemno zaproponowałem. Pamiętam po prostu, że podobały mi się dawno temu nawet tanie wzmacniacze tej firmy, bo grały subtelniej i bardziej przestrzennie od Technicsa.

Tych wzmacniaczy jest od groma dlatego z ciekawości zadałem pytanie. Nie wgłębiam się nawet specjalnie bo mam już inne typy ale nie ukrywam że mnie to ciekawi.

MichalP napisał:
No w końcu zmieniłem swojego Technicsa SU A600 na Denon PMA-355 UK

To nie jest różnica dźwięku, to jest kolosalna przepaść, przyznam szczerze, że jestem więcej niż zadowolony. Pięknie toto gra a pierwszą płytę jaką na tym zagrałem był IV Gabriela, czułem się jakbym słyszał to pierwszy raz w życiu. Teraz mam takie coś na chacie:

O gratulacje! Tak podejrzewałem bo Technicsy tego typu to była kaszana niestety. Solidne rzeczy tej marki to przede wszystkim CDeki.
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.11.2021, 08:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pratt: tak, oczywiście - każdy nieco inaczej odbiera tę naturalność. Te studyjne AKG w dalszym ciągu grają neutralnie, bez podkolorowań - mnie bardzo odpowiada takie granie, w sam raz do akustycznego jazzu. Takie popularne Beyerdynamic DT-770 z kolei mają podbite skraje pasma i wycofany środek - taki efekt, jakby włączyć loudness. To bardziej pasuje - moim zdaniem - do rocka. Również na rockowo z tych słuchawek, które sprawdzałem, zagrały Fostexy TH610 i AKG K371 (zupełnie inna konstrukcja i i inne granie, niż starsze AKG - takie "radosne" i ciepłe brzmienie). Płasko i hiperanalitycznie zagrały Fostexy T60RP - to słuchawki chyba tylko do studia. Z kolei ortodynamiczne (planarne) Hifimany HE400 zagrały też bardzo szczegółowo, ale nie płasko - super przestrzeń, scena - stadion. Myślę, że najlepsze do muzyki klasycznej - szczególnie duże orkiestry symfoniczne. Każde słuchawki to wysoki poziom, ale nieco inne brzmienie. Fostexy TH610 wyróżniają się wysoką ceną ok. 2500 zł, ale gdybym o tym nie wiedział myślałbym, że najdroższe są Hifimany, z w rzeczywistości to jeden z najtańszych modeli tej firmy (ok. 700 zł). Każdy słuchacz spośród tej oferty znalazłby coś innego dla siebie. Studyjne AKG swoim graniem najbardziej mi przypominają kolumny głośnikowe - dlatego tak je lubię.
MichalP: gratulacje, podobne wrażenie miałem zmieniając wzmacniacz Technics SU-VZ320 na Rotel RA-840BX2. Myślę, że nie musisz zmieniać całego odtwarzacza CD, jeżeli Technics SL-PJ46A ma wyjście cyfrowe (edit: sprawdziłem: ma optyczne - czyli kupujesz np. Cambridge Audio DAC Magic 100 i masz poprawę brzmienia). CD Technicsa to świetny transport, podłączasz tylko zewnętrznego DAC-a i masz progres Smile Widzę, że masz AKG K530 podobnie, jak ja. Jak je znajdujesz? Po niedawnych odsłuchach innych modeli bardziej zauważam pewne podkolorowania w średnicy K530, wchodzi ona trochę na górę i ją nieco chowa, ale i tak uważam, że jak na słuchawki za 300 zł to jest to świetny model - te same przetworniki, co w K240 i K271 (wersje 55-ohm). Masz K530 wersję białą? Ja mam LTD - czyli czarna, welurowe pady i kabel w tekstylnej plecionce. Jak już odbiorę K271, to K530 wezmę do pracy. W sumie nie zmieniałbym ich, ale po 13 latach się sypią: pęknięcia przy pałąku, jeden z padów już naderwany.
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 24.11.2021, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar pomysł z DAC-iem jest całkiem sensowny Smile
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 24.11.2021, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Bednaar pomysł z DAC-iem jest całkiem sensowny Smile

Chyba najsensowniejszy. Szukanie CDeków to jest zabawa dla bardziej wtajemniczonych i mocniej wierzących. Dla mnie różnica była słyszalna tylko jak spadłem z Marantza cd53 na prehistorycznego Pioneera. Kolejne NADy, Technicsy to już bardziej wiara w cenę i markę niż realny zysk na brzmieniu.
Najważniejsze żeby to działało, co mi z tego że miałem NADa i się cieszyłem że mam jak płyta skakała jak powalona bo był laser zepsuty.
Dziś przy zakupie używanego sprzętu to będzie priorytet. Oryginalne lasery w CDekach się kończą z racji wieku i przebiegu, nie ma dostępu do markowych zamienników a tania chińszczyzna działa jak chce Rolling Eyes
Poza tym dajcie się człowiekowi nacieszyć tym co ma nowego, pewnie teraz odkrywa na nowo swoje płyty Cool

Zastanawiam się czy warto kupić jaki nowszy model np Denona.
https://allegro.pl/oferta/denon-pma-500ae-porzadny-wzmacniacz-stereo-hifi-11430110947#
Sprzęt nastoletni a nie np 30 letni. Cena rozsądna. Pytanie tylko czy to wystarczający powód żeby się nim zainteresować?
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 24.11.2021, 14:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Zakup nowego CD to zawsze ryzyko, że nie będzie czytać płyt. A Technicsy przeczytają nawet płytę wiórową Wink
A u mnie w końcu jest nowy zakup:

Słucham z laptopa - ale fajnie grają. Liniowo i czysto, ale wbrew opiniom - bas mocny, sprężysty. Chyba mocniejszy, niż w K530. Ale scena trochę węższa, bo zamknięte. Fajne słuchawki i tanie, plus dodatkowe wyposażenie: pady welurowe (teraz mam skórzane) i drugi kabel - spiralny (5 metrów). Teraz mam prosty, 3-metrowy. W przyszłości dokupię do nich lepszy kabel - spec od AKG prowadzi sklep audiofanatyk.pl i sprzedaje m.in. lepsze kable do studyjnych AKG własnej roboty. Ponadto masę innych artykułów przeważnie do słuchawek.
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 24.11.2021, 15:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jakieś mity na temat długowieczności odtwarzaczy Technicsa (sam zajechałem trzy nowe sztuki), ale niech każdy wierzy w co chce.
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 24.11.2021, 16:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mit jest taki że Marantz kupiony a ze 2 lata po Technicsie, kosztujący pewnie z 2 razy tyle padł dokumentnie kilka lat temu (laser zdechł zupełnie) a irytujący i kapryśny był od bardzo dawna. SL-PG590 do dziś gra u brata od nowości (ze 20 lat?), kilka lat temu dzieci szarpały za tackę i urwały część mechanizmu i tego typu historie... Laughing Ogólnie miał żywot raczej ciężki.
Od jakiegoś czasu zaczyna coś przeskakiwać na niektórych płytach! Sporadycznie. Tyle po latach tyrania.
Powiem jeszcze że u mnie Technicsy to były (i jeden dalej jest) napędy, które nigdy nie miały problemów z odczytem płyt. Jak do tego dodamy całkiem dobrą, ergonomiczną obsługę, estetyczny wygląd, jako taki dostęp do części nawet dziś i niską cenę zakupu to mnie nadal przekonuje.

Skąd się wzięła legenda tej marki w naszym kraju chyba wiadomo.
Pod wieloma względami to są sprzęty mocno przegadane i nie warte swojej ceny (np. wzmacniacze późniejszych serii) ale pod względem solidności ciężko im coś zarzucić.
Moja opinia to jest jedno ale ja miałem w ręce tylko kilka sztuk tych odtwarzaczy. Mój znajomy za to pracował w serwisie Panasonica przez wiele lat i miał styczność z masą takich urządzeń i wierzę mu jak mówi że coś jest solidne bo zna wiele urządzeń z detalami, których próżno szukać w książce serwisowej. Wie nawet w którym roku stosowano jakie silniki i kiedy przestano robić metalowe zębatki w kserokopiarkach Wink
Powrót do góry
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 24.11.2021, 17:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taki SL-PG590 leży gdzieś u mnie w domu, czasem się zająknie na płycie, a czasem odtworzy ją w całości, różnie z nim bywa. Generalnie go nie używam.
Fachowiec, praktyk często widzi co i jak jest zbudowane, wszystko prawda, ale niestety niektórzy mają problem ze słuchem i nie słyszą różnicy w brzmieniu odtwarzaczy. Kwestia potrzeb, jedni są zadowoleni, że słyszą linię melodyczną, inni mają bardziej wyrafinowane potrzeby.
Praktyczność, użytkowość, niezawodność to jednak pożądane cechy sprzętu audio.
Ktoś na forum posiada chyba odtwarzacz firmy Macintosh, on nawet nie odtwarza CDR-ów, ale to nie jest zły sprzęt, oj nie Wink

Przepraszam, musiałem pomędrkować, w końcu mój nick do czegoś zobowiązuje Wink
Zdrowia, a ja idę słuchać cedeków na moim starym Grundigu z serii "Fine Arts", ale za to na dobrej kośći TDA Smile
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 24.11.2021, 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
czyli kupujesz np. Cambridge Audio DAC Magic 100 i masz poprawę brzmienia

Przecież moja mnie zabije za kolejnego "grata", powinienem kredyt na dom spłacać czy cuś, ale podsunęliście mi pomysł i prawdopodobnie go zrealizuję, muzyka ważniejsza. Tyle, że teraz się zbłaźnię bo zapytam wprost jak tego użyć, podpina się to optykiem do CDka potem kablami do wzmaka w miejsce CD?
Bednaar napisał:
Widzę, że masz AKG K530 podobnie, jak ja. Jak je znajdujesz? Po niedawnych odsłuchach innych modeli bardziej zauważam pewne podkolorowania w średnicy K530, wchodzi ona trochę na górę i ją nieco chowa, ale i tak uważam, że jak na słuchawki za 300 zł to jest to świetny model - te same przetworniki, co w K240 i K271 (wersje 55-ohm). Masz K530 wersję białą?

Wersja biała, jestem z niej bardzo zadowolony, fajnie układają się na głowie, są lekkie i nie męczą karku przy dłuższym słuchaniu. Co do brzmienia, ja się na nie przesiadłem z jakiś Sennheiserów hd598 które poza ładnym pluszowym obiciem wokół uszu nadawały się co najwyżej jako podpórka pod zdjęcia. Pierwszą płytą jaką posłuchałem na tych AKG było Bass on Top (idealny tester basów moim zdaniem) W porównaniu do tamtych zabrzmiała pięknie, ale teraz mam wrażenie, że jednak trochę bardziej eksponują środek i tony wysokie, muszę dać sobie czas i pobawić się nimi na moim pięknym choć nie nowym Denonku Very Happy
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 25.11.2021, 09:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:
Tyle, że teraz się zbłaźnię bo zapytam wprost jak tego użyć, podpina się to optykiem do CDka potem kablami do wzmaka w miejsce CD?

Dokładnie tak Smile
A co do K530 - one mają przede wszystkim wyeksponowany środek i skraje pasma przez to nieco schowane - góra i dół. Teraz to wyraźniej słyszę w porównaniu z bardziej liniowymi K271. Bas w AKG nie jest podbity, ale naprawdę nisko schodzi. Tu mam porównanie z Koss Porta Pro - tam bas wydaje się stale obecny, ale tak naprawdę nie schodzi tak nisko, jak w AKG - w których bas jest po prostu nieco cichszy. Zaletą K530 jest niesamowita przestrzenność, choć K271 tylko trochę im ustępują. Słuchawki Sennheisera (widzę, że też za nimi nie przepadasz) z kolei grają w środku głowy. Co ciekawe, HD598 jest dwa razy droższy niż K530. Ja słuchałem starszy model HD595, ale nawet mi się podobał.
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 25.11.2021, 11:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Co ciekawe, HD598 jest dwa razy droższy niż K530

Ja jedne i drugie kupowałem używane, nowe mają ceny niestety nie na moją kieszeń teraz. Dużo jeżdżę po różnych wyprzedażach garażowych bo zbieram też stare komputery i na niektóre muzyczne cudeńka też można trafić.

Gacek napisał:
Poza tym dajcie się człowiekowi nacieszyć tym co ma nowego, pewnie teraz odkrywa na nowo swoje płyty

Zaniedbuję córkę przez to. Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 84, 85, 86  Następny
Strona 85 z 86

Skocz do: