Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 84, 85, 86  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qnrad
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 07.08.2007, 20:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak tez myślałem, ale wolałem się upewnić, dzięki
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.08.2007, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Skoro Marantz robi rzekomo na zamówienie, to dlaczego bez najmniejszych problemów można ich produkty kupić w co lepszych sklepach audio? No i nie jest to przesadnie droga firma. Drogi to jest Harman / Kardon albo B&W. Za Nautilusy B&W można mało używany samochód kupić.

Tak a propos wcześniejszych wpisów - wymieniacie Panowie produkty dużych firm, oferujących wiele modeli szeroko dostępnych w dobrych sklepach ze sprzętem Hi-Fi - Marantz i Harman/Kardon to przeważnie produkty klasy średniej (podobnie jak Denon, Onkyo czy Yamaha), natomiast B&W procz serii Nautilius produkował też DM302 w cenie ok 1000 zł za parę. Firmy typowo drogie, audiofilskie to np. Mark Levinson, Musical Fidelity, Krell (elektronika), Clearaudio i Transrotor (gramofony) czy - jeśli chodzi o kolumy - Focal, Cabasse, Thiel, Avalon (niektore modele tego ostatniego producenta koszują ponad 100.000 zł).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.08.2007, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niemniej Nautilusy to swego czasu był mokry sen każdego szanującego się audiofila. Mnie też się podobał... design Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bednaar

PostWysłany: 13.08.2007, 13:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja wiem czy ładne, taki tam slimaczy design:
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 13.08.2007, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rewelacyjnie wyglądają. Moim zdaniem oczywiście. Uwielbiam takie odjechane cacka...
Bednaar

PostWysłany: 13.08.2007, 13:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie zbyt nowoczesne, ja tam wole stare szafy a'la Tannoy Westminster Royal (i inne z ich serii Prestige):
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 13.08.2007, 13:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A no widzisz. Tannoye przypominają mi jakieś kosze na bieliznę... Smile
greggery peccary
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 13.08.2007, 17:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A o firmie Bang & Olufsen już ktoś wspominał?

Też niezłe cacka robią.
Bednaar

PostWysłany: 13.08.2007, 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A właśnie Bang & Olufsen, podobnie jak Revox - to firmy produkujace sprzęt dla osób, dla których najważniejszy jest design sprzetu. Dźwiękowo też są bardzo dobre, jednak płacąc za taki sprzęt lwią częśc kwoty wydaje się za robotę stylistów, czyli np. Musical Fidelity za 10.000 zł będzie dźwiękowo lepszy od Revoxa, za to mniej atrakcyjny wizualnie. Ostatnio niestety podobny profil produkcji przyjęła też firma Nakamichi.
Powrót do góry
Regelpin
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 14.08.2007, 13:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Firma Nakamichi slynela niegdys z produkcji znakomitych,chyba najlepszych na swiecie magnetofonow kasetowych,magnetofony te dawno juz z rynku zniknely,a czym obecnie zajmuje sie ta firma,w sklepach jej jakos nie widac....
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 14.08.2007, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na czterościeżkowych Revoxach pracowałem onegdaj w radiu. Cudowny sprzęt - podejrzewam, że nawet hymn w wykonaniu obecnego prezia brzmiałby na nim, jak jaki Pawaroty Smile
Bednaar

PostWysłany: 14.08.2007, 14:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, Revox to też sprzęt studyjny, a Nakamichi produkuje teraz dizajnerskie dziwactwa, zupełnie nie w moim guście, mozna je zobaczyc na stronie firmowej: http://www.nakamichi.com/home.html
Powrót do góry
Regelpin
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 14.08.2007, 18:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale najlepsze magnetofony szpulowe swiata produkowal i chyba do dzis produkuje zalozona przez Stefana Kudelskiego szwajcarska firma
NAGRA.
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 08.09.2007, 05:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pare dni temu, w berlinskim Saturnie (ciezko uwierzyc) na Kudamie widzialem bardzo mily sprzet Burmester za ... 44 tys euro. Niestety nie mialem czasu na demonstracje.

pzdr

mir
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 09.09.2007, 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Burmestry, Krelle i inne Linny można sobie tylko pooglądac - takie lizanie cukierka przez szybę, chyba że kogoś na to stać. A tak w ogóle to coraz więcej słyszę o awaryjności sprzętu marki Krell, zwłaszcza odtwarzaczy CD, w dodatku jakistam model (SACD-player) zaczytuje ponoć CD w 20 sekund, a SACD w minutę - to niewątpliwie uczy cierpliwości. To ja już wolę mojego dużo gorzej grajacego, ale za to niepsującego się taniego, prostego, skromnego Denonka Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 84, 85, 86  Następny
Strona 3 z 86

Skocz do: