Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kącik audiofilski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 76, 77, 78  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 11.09.2021, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okej, czyli powinny już fajnie zagrać. Ja dam znać w następnym tygodniu jak sprawy mają się u mnie. Mam dwa tygodnie na podjęcie ostatecznych decyzji Cool
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.09.2021, 14:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja niedawno kupiłem bezprzewodowe słuchawki - NAD Viso HP 70, ale i tak korzystam w jakichś 99% z kolumienek. Zdecydowanie wolę prezencję dźwięku z kolumn.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 11.09.2021, 23:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecacie jakieś dobre głośniki do komputera, na których pobrane flaci brzmiałyby dobrze?

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.09.2021, 06:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adrithgor napisał:
Polecacie jakieś dobre głośniki do komputera, na których pobrane flaci brzmiałyby dobrze?

Ja bym kupił pełnowymiarowy wzmacniacz i do tego normalne kolumny głośnikowe, jeszcze nie słyszałem dobrze grających głośniczków komputerowych.
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.09.2021, 09:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adrithgor napisał:

Sprawdź na Audiofanatyku.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Paweł1979
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 14.09.2021, 18:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do słuchawek, polecam Sennheiser HD 600 i HD 650 zwane też Pro. Jako naprawdę nieliczne na rynku (przynajmiej z tego, co ja wiem) nie koloryzują dźwięku, przez to muzyka brzmi na nich w sposób bardzo naturalny, jeśli nie wręcz jak na monitorach. Ma to dobre i złe strony, bo dla kogos wychowanego na podbiciu dołu lub góry słuchawki te będa brzmieć ubogo ale co bardziej doświadczeni melonami z pewnościa docenią te modele. Jedyny szkopół to cena, bywa, że za model HD 650 trzeba zapłacić ok. 2 000 PLN ale coś za coś .. Wink. Ale prawda jest też taka, że te słuchawki starczają na naprawdę długie lata, można kupić zamienniki w postaci nowych padów (gąbek) na uszy i wymienić kabel. Te słuchawki po prostu trudno ,,zajeździć" nawet przy głośniejszym słuchaniu Smile.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 14.09.2021, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł1979 napisał:
Co do słuchawek, polecam Sennheiser HD 600 i HD 650 zwane też Pro. Jako naprawdę nieliczne na rynku (przynajmiej z tego, co ja wiem) nie koloryzują dźwięku, przez to muzyka brzmi na nich w sposób bardzo naturalny, jeśli nie wręcz jak na monitorach. Ma to dobre i złe strony, bo dla kogos wychowanego na podbiciu dołu lub góry słuchawki te będa brzmieć ubogo ale co bardziej doświadczeni melonami z pewnościa docenią te modele. Jedyny szkopół to cena, bywa, że za model HD 650 trzeba zapłacić ok. 2 000 PLN ale coś za coś .. Wink. Ale prawda jest też taka, że te słuchawki starczają na naprawdę długie lata, można kupić zamienniki w postaci nowych padów (gąbek) na uszy i wymienić kabel. Te słuchawki po prostu trudno ,,zajeździć" nawet przy głośniejszym słuchaniu Smile.

No widzisz, a jak dla mnie te Sennheisery koloryzują dźwięk jak ... Sennheisery Wink Naturalnie, liniowo to brzmi większość AKG np moje K530LTD, no i K271, K240, K701. Ale
kazdy ma inne uszy. Mam AKG już 13 lat i nic nie muszę w nich zmieniać, ani padów, ani kabla.
Ps. Te Sennheisery to nie Pro, pomyliło się Tobie z HD280, 380 I 300 PRO.
Paweł1979
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 15.09.2021, 08:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj sorki Wink tak, PRO mają te modele, co podałeś.
Pamiętam, że kiedyś testowałem AKG i nie podeszły mi właśnie ze względu na bardzo podbitą górę ale nie pamiętam już, jaki model to był. A Sennheisery grają właśnie raczej bardzo naturalnie, trochę zdziweła mnie twoja opinia że koloryzują. Jeszcze Bayerdynamic są niezłe ale tam znowu jest to podbicie....chyba że wybrać jakieś modele ,,konturowe" ale to z kolei bardziej do studia niż do słuchania w domu.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 15.09.2021, 08:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł1979 napisał:
Oj sorki Wink tak, PRO mają te modele, co podałeś.
Pamiętam, że kiedyś testowałem AKG i nie podeszły mi właśnie ze względu na bardzo podbitą górę ale nie pamiętam już, jaki model to był. A Sennheisery grają właśnie raczej bardzo naturalnie, trochę zdziweła mnie twoja opinia że koloryzują. Jeszcze Bayerdynamic są niezłe ale tam znowu jest to podbicie....chyba że wybrać jakieś modele ,,konturowe" ale to z kolei bardziej do studia niż do słuchania w domu.

Właśnie moim zdaniem AKG grają liniowo, Sennheiser ma podkoloryzowany zwłaszcza dół i średnie. Ponadto Sennheisery grają w środku głowy, a AKG - przestrzennie, dookólnie. Ale - jak wiadomo - każdy ma inne wyobrażenie o naturalnym dźwięku. Moim zdaniem AKG jest bliżej naturalności, niż Sennki. Miałem kiedyś Sennki, ale dźwiękow to nie moja bajka. Wolę AKG. Beyerdynamików nie znam żadnych, ale chętnie sprawdziłbym kiedyś legendarne, studyjne DT150. A jeżeli miałbym już wybrać jakieś Sennheisery, to właśnie te studyjne, o których pisałem, szczególnie HD380 Pro.
Jedna uwaga: moje AKG K530LTD uwidaczniają słabe realizacje i nie da rady ich słuchać, dlatego do takich słąbo nagranych płyt używam Koss Porta Pro - słuchawki, które właśnie mocno koloryzują.
Oleeks
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 15.09.2021, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj jestem posiadaczem słuchawek Beyerdynamic GT990 PRO 80 Ohm. I tak jak zapowiadałem, chciałem kilka słów temu sprzętowi poświęcić.

Zacznijmy od wykonania - te jest na doskonałym poziomie. Doprawdy nie ma się do czego przyczepić (chyba,że kabel - ten mógłby być wymienny). Słuchawki sprawiają wrażenie masywnych, ale jednocześnie ich waga temu przeczy. Sam design to oczywiście kwestia gustu. Dla mnie mają coś ze starej elektroniki. Jeśli ktoś miałby mnie spytać jak sobie wyobrażam niemiecki sprzęt audio z lat osiemdziesiątych, to prawdopodobnie właśnie tak jak te słuchawki. Ta sama liga designu co Mercedes W124 Wink

Rzecz najważniejsza, czyli sam odsłuch. Obecnie nie jestem wyposażony w żaden wzmacniacz słuchawkowy. Chciałem na początku zobaczyć jak te słuchawki będą grały bez wspomagaczy. Podłączyłem je kolejno do: telefonu (Iphone XS - to potrzebna informacja, te telefony mają ponoć słabe kodeki audio), wieży Denon D-M41 i do laptopa (Macbook Pro, więc w sumie do muzyki, spodziewam się, że pod kątem specyfikacji daje radę).

Początkowo muzyki słuchałem za pomocą mojej platformy streamingowej - Spotify. Podłączając do wieży brzmiało to nieźle, przy laptopie różnica pomiędzy sprzętami była minimalna. Natomiast za pośrednictwem telefonu była lipa! Może szczegółowość faktycznie na większym poziomie, ale za to bas dudnił. Dopiero włączenie equalizera i redukcja basu pozwoliła na odsłuch!

Inaczej sprawa miała się z płytami CD. Te puszczone z wieży brzmiały bardzo szczegółowo, dzięki temu odsłuch sprawiał dużą satysfakcję. Tak samo było w przypadku odtwarzania plików FLAC z laptopa. W porównaniu ze skompresowanym Spotify różnica była wyraźnie słyszalna dla takiego laika jak ja.

Dzisiaj zakupiłem subskrypcję Apple Music. 3 miesiące za 19,99zł. W zasadzie każdy album w bezstratnej jakości, a dodatkowo te bardziej znane płyty są w jakości 24 bitów i 192 KHz. Zobaczymy jak będzie to brzmiało.

Podsumowując: jestem bardzo zadowolony z zakupu. 520 zł to bardzo dobra cena, tym bardziej, że słuchałem dużo droższych Sennheiserów (modeli niestety nie pomnę) i nie brzmiały one wcale lepiej. Jeśli dobiorę w przyszłości dobry wzmacniacz do nich, to chyba będę spełniony. Przy czym zaznaczam - żaden ze mnie wielki audiofil.
Bednaar

PostWysłany: 15.09.2021, 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie o tych Beyerach DT990 nigdy nie myślałem bo podobno mają charakterystykę V czyli podbite skraje pasma i wycofany środek, a ja lubię płaską charakterystykę. Najważniejsze że się Tobie podobają.
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.09.2021, 19:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do kwestii gustu, to chyba jest to błąd. Kwestia gustu - jeśli chodzi o dźwięk, czy się podoba V-ka, czy płaska charakterystyka, to rozumiem, ale ocenianie słuchawek w sensie brzmieniowym powinno być raczej obiektywne. Zresztą, pomiary powinny powiedzieć właściwie wszystko.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 16.09.2021, 08:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obiektywne ocenianie zostawiam specjalistom. Obecnie w ogóle mam fazę na Koss Porta Pro. Kurczę, niby te AKG są lepsze pod wieloma względami: fantastyczna przestrzeń, rozdzielczość, liniowa charakterystyka. Ale te KPP jakoś tak miło oszukują, że przyjemniej się słucha - szczególnie takich płyt, jak The Avant-Garde Coltrane'a i Cherry'ego. Realizacja z 1960 roku sensowniej brzmi na koloryzujących KPP, niż na neutralnych AKG K530. Jak pisałem, rozkminiam tę płytę od kilku dni i na AKG grała jakoś tak obok mnie. Wczoraj słuchałem na KPP i czułem ten klimat, tan feeling - wreszcie Smile
Jak ktoś kiedyś napisał na forum audiofilskim: first music, then machine.
Jeszcze uwaga co do KPP: koloryzacja dotyczy przede wszystkim basu i średnich. Oba zakresy są podkreślone, szczególnie wyższy bas, tak ok. 100 Hz. Wysokie tony są nieco wycofane - no i bardzo dobrze, bo nie lubię podkolorowanej góry.
Bednaar

PostWysłany: 17.09.2021, 14:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem zrobić mały upgrade wzmacniacza sluchawkowego: zasilacz stabilizowany w miejsce fabrycznego, impulsowego. Dam znać czy rzeczywiście poprawiło to dźwięk.
Bednaar

PostWysłany: 18.09.2021, 20:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taka mała zagadka. Na zdjęciu mamy słuchawki Hifiman, DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy - ten srebrny z okrągłym wyświetlaczem) Chord Electronics oraz wzmacniacz słuchawkowy (ten czarny) Vioelectric. Zgadnijcie, ile to razem może kosztować?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 76, 77, 78  Następny
Strona 77 z 78

Skocz do: