Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3084, 3085, 3086 ... 3098, 3099, 3100  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.09.2021, 14:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wolę słuchać dobrego saksofonisty jazzowego, niż dobrego piosenkarza pop - więc dobrze, że łatwiej Wink
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 16.09.2021, 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:

PS. Ziołek nigdy nie był w muzyce "awangardą".
.

Nie należy wszystkiego czytać literalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.09.2021, 19:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Bednaar napisał:
Maciek napisał:
Gil EvansThere Comes A Time

Tytułowy numer z tej płyty (kłania się Tony Williams), jest przepotężny.
https://www.youtube.com/watch?v=iTFYEa7Numo

Plus świetne solo na minimoogu na otwarcie - ciekawa sprawa, chętnie posłucham całości. Płyta wydana w 1976 roku - gwoli ścisłości Wink

Zamiast tego co proponuje You Tube:
https://www.discogs.com/Gil-Evans-And-His-Orchestra-There-Comes-A-Time/master/281048

sugeruję, przynajmniej posłuchać, a lepiej mieć (a nie mam Embarassed ):
https://www.discogs.com/Gil-Evans-There-Comes-A-Time/release/10940605

Jest więcej materiału i w lepszej jakości.

Tutaj też jest więcej https://www.discogs.com/Gil-Evans-And-His-Orchestra-There-Comes-A-Time/release/11818111
Nabyłem drogą kupna i słucham nie po raz pierwszy w dniach ostatnich. A ten numer Williamsa to mi się z improwizacjami krimzonowskimi kojarzy.
Wziąłem to jako doczepkę do zamówienia z uwagi na Little Wing i Kawasakiego, ale wiele więcej dobra tu znalazłem i bardziej charakternego. Niezła płyta.

docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 17.09.2021, 19:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Richard Ashcroft "Keys to the World" 2006

Bardzo przyjemne granie na piątkowy wieczór, średnie tempa, smyczki w tle - po prostu "post britpop" w najlepszym wydaniu.
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.09.2021, 23:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:

O ile Emperor chyba wygłosili juz wszystko to super że Satyr z ekipą nie ustają w nagrywaniu. Ostatni Satyricon cieszy mnie dużo bardziej niż ostatni Iron Maiden.

Czy bardziej niż ostatni maiden to nie wiem ale Deep Calleth Upon Deep to faktycznie dobre wydawnictwo. Sam chętnie do niej wracam.

A po koncercie Paradise Lost zacząłem słuchać Host i One Second.
Podczas koncertu zagrali utwory z tych wydawnictw i na żywo zabrzmiało wspaniale. Z płyty (szczególnie Host) nieco gorzej ale i tak słucha się przyjemnie. Szczególnie One Second wciąż brzmi dobrze i kompozycje się bronią.
https://www.youtube.com/watch?v=jy3zsrEJZTc
Nie za to uwielbiam paradajsów ale w takiej depeszowej konwencji też się odnaleźli. To jest jednak klasa.
Powrót do góry
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 18.09.2021, 07:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bruce Springsteen - The Ghost of Tom Joad nie jest to optymistyczna płyta, chyba bardziej smutna , ponura i dołujaca niz Nebraska ale takiego Springsteena akurat bardzo lubie. Dla poprawy nastroju Thin Lizzy - Live And Dangerous i od razu weselej.
Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.09.2021, 19:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś młody wybrał okładkę.
Babe Ruth - First Base.
Posłuchaliśmy na pełnej petardzie.
Dużo rewelacyjnych melodii, niektóre fragmenty na bank nagrane na setkę.
Sekcja pięknie buja. Gitary i piano Fendera - cudo.
Ale Jenny Haan - ehhh...jej histeryczny śpiew stąpa po cienkiej granicy, za którą zaczyna się irytacja słuchacza.

Na blogu wrzuciłem reckę ostatniego Wasilewskiego. To jest zdecydowanie moja płyta mijającego tygodnia Smile
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 18.09.2021, 20:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
A po koncercie Paradise Lost zacząłem słuchać Host i One Second.

Zazdroszczę koncertu. Znam kilku zatwardziałych metaluchów, którzy też najwyżej cenią te dwa albumy. Dla mnie to był niezły szok, od brzmienia począwszy po całą resztę, no ale ja kocham DM więc ta przesiadka nie była trudna. Szkoda, że jest nas tak mało, bo można by postrzelać do Paradajsów. Gdybym miał robić jakiegoś topa to chyba byłoby:
1. Shades of God/Host
2. Icon/One Second
3. Gothic
4. Draconian Times
5. Lost Paradise
później reszta bo też tam jest masa fajnej muzyki, oni w sumie trzymają poziom bez zarzutu, wiadomo żę lata robią swoje ale jakoś otworzyłem się na nowe dokonania "starej gwardii". Sodom, Kreator, Samael, Destruction czy Satyricon, że tylko wymienię, nie zawodzą i niech nagrywają jak najdłużej.

A leci sobie:
Powrót do góry
kłapouch
epka analogowa

PostWysłany: 19.09.2021, 09:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muzyczna niedziela zaczyna się od czwartej płyty zespołu Agusa - En Annan Varld (2021). Miałem nadzieję, że to będzie jeden z kandydatów do płyty roku, ale jednak najnowszy krążek Szwedów trochę rozczarowuje. Bardzo lubię dwa poprzednie wydawnictwa - "Tva" z 2015 i "Agusa" z 2017. Dostrzegam tam sporo muzycznych odniesień do twórczości innej szwedzkiej grupy Kebnekaise, której to dokonania bardzo sobie cenię. Na nowej płycie już nie ma tamtych nutek. Owszem - jest dużo retro grania, ale trochę brak w tym duszy, są nużące fragmenty, za mało fajnej melodyki z poprzednich płyt. Zmienił się skład, jest inny basista i klawiszowiec, choć nowi równie sprawni co poprzednicy.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 19.09.2021, 13:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marz ‎– The Dream Is Over (1972)
Przyjemna hardrockowa płyta Rainera Marza - gitarzysty Atlantis, Wyoming czy Supermax. Nic oryginalnego, ale umila popołudnie.

B.J.

PostWysłany: 19.09.2021, 14:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tiger B. Smith – We’re The Tiger Bunch (1974)
Drugi album niemieckich rockersów - całkiem sympatycznego power trio.

docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 19.09.2021, 16:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Angélique Kidjo "Remain in Light" 2018

Kto nie zna tej wersji legendarnej płyty, niech szybko nadrobi zaległości!
Zagrana prawie 1:1, ale nic nie traci z ducha oryginału.
Bardzo dobre, gęsia skórka.

https://www.youtube.com/watch?v=X0EOxxKrUFc
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 19.09.2021, 18:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnotowane. Lubię Angélique, ale tego nie znam, więc chętnie posłucham.

Tymczasem drugi raz z rzędu Ray Barretto - La Cuna (1981)
Świetny kawał łaciny, trochę na parkiet, trochę do niedzielnego obiadu, aczkolwiek dla samego ucha też się jak najbardziej nada. Zarąbista ekipa to nagrała jeszcze w `79. Polecam, jak to wcześniej Maciek czynił.
Marchewka sama się dziś przy tym pokroiła.

akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 19.09.2021, 19:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Angélique Kidjo "Remain in Light" 2018

Kto nie zna tej wersji legendarnej płyty, niech szybko nadrobi zaległości!
Zagrana prawie 1:1, ale nic nie traci z ducha oryginału.
Bardzo dobre, gęsia skórka.

https://www.youtube.com/watch?v=X0EOxxKrUFc

Niestety nie jest to dobre. Gdyby rzeczywiście było zagrane 1:1, to byłoby wprawdzie kalką, ale za to pewnie lepszą płytą. Miało być "przywróceniem tej muzyce afrykańskich korzeni", a wyszło bardzo na siłę.

Planowałem wybrać się na koncert z tym programem, ale po odsłuchu płyty odpuściłem.

Przy czym z góry zaznaczam, że albumy Angélique na mnie generalnie robią wrażenie umiarkowane. Imho - talent wielki, ale za szybko wpadła w szpony majorsów.

Najnowszy (Mother Nature) - ma tylko dobre momenty.
.
Powrót do góry
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 19.09.2021, 19:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smile
Dla mnie znakomita płyta, jeszcze bardziej podkreśla jakość materiału źródłowego.

I te okropne majorsy co zmusiły ją pewnie do pojawienia się na Igrzyskach w Tokio Wink Straszne rzeczy, tak się sprzedać, okropieństwo Wink
Albo mamy uszy, albo bawimy się w teorie spiskowe.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3084, 3085, 3086 ... 3098, 3099, 3100  Następny
Strona 3085 z 3100

Skocz do: