Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3087, 3088, 3089 ... 3098, 3099, 3100  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 25.09.2021, 23:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z młodzieżowej muzyki to ostatnio najczęściej na spacerze leci to.
Atlantic Ocean

Wymieszane wszystko ze wszystkim.

Dobre są młode wykonawce Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.09.2021, 07:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:

Zagłębiam się w wątek z muzyką free, jako miłośnik muzycznej ekstremy w każdej postaci. Padło na tą płytę bo była tam komuś mocno odradzana na start z tym bandem. Mnie przyznam, że weszła aż miło. Przesłuchałem ją dzisiaj ze 3 razy, fajne, zagrane z momentami niezłym kopem innym razem całkiem mroczne ("Immm" - srogo nawiedzone), najlepsze kawałki to te najdłuższe ale w sumie nawet to solo na perkusji daje radę. Fajny album ale nie do samochodu.

Miłośnikom muzycznej ekstremy na pewno łatwo wchodzi. Jak pisałem w wątku free - moim zdaniem płyta wybitna, ich najlepsza koncertowa, pokazująca tę grupę we wczesnym, bardziej dzikim wcieleniu. Właśnie: dzikie, niepokorne free, nie uznające żadnych ograniczeń.
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.09.2021, 09:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jak free, to ja też coś posłucham, i to bodajże pierwszy raz:

"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 26.09.2021, 11:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
W zeszłym roku dotarł do moich uszu od "Bless The Weather" do "One World" jest świetny no i plus ten koncert.

a ten numer bardzo mnie zaskoczył
https://www.youtube.com/watch?v=aVyattex0l8

Jestem tego samego zdania.
W ogóle cały "One World" jest, jak piszesz, zaskakujący, a przy tym niesamowity!
Zaskakujący ze względy na wybitną, akustyczną świadomość aranżacyjną, podsycaną...klawiszami i elektroniką.
Niesamowity, ponieważ wyśrubowane jakością, jakże zróżnicowane kompozycje, wespół z wyjątkowymi instrumentacjami, zyskują nierzeczywisty, kosmiczny wręcz wymiar.
Wspaniała muzyka!

Amor Belhom Duo "Live In Tucson"

Surowa, niewymuszona, francuska szkoła pieśni.
Melodyjne, oszczędne szansony w elektro-akustycznej oprawie, miejscami niedbałe wykonawczo, zaakcentowane tępym, ascetycznym, iście "japońskim" pogłosem sali.
Co ciekawe, koncert bardzo daleki stylistycznie od wydanej w tym samym roku, polecanej swego czasu płyty "Wavelab" (której trud przesłuchania, prawdopodobnie, zadał sobie jedynie esforty).

France Inn.

Thomas Belhom - śpiew, perkusja
Naïm Amor - śpiew, gitara, skrzypce, harmonijka, sampler
Valérie Leulliot - śpiew, gitara
Joey Burns - wiolonczela
Howe Gelb - fortepian, syntezator
Sean Rodgers - gitara basowa

https://www.discogs.com/Amor-Belhom-Duo-Live-In-Tucson/release/2095563

Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.09.2021, 17:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za dużo tu ostatnio słuchacie takiej muzy która zmusza do myślenia, wymyślania słów, określeń itp.
Czasem warto posłuchać czegoś prostego, łatwo wpadającego w ucho.

Richard Marx - Repeat Offender
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.09.2021, 18:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znam, kiedyś tego słuchałem, ale tu jest raptem jedna dobra piosenka.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 26.09.2021, 18:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Degüello (generalnie lubię płyty z tego okresu, płyty zespołów, które nie grając punka i nowej fali, jakoś w tych nowych brzmieniach się odnajdują), dzisiaj "ZZ Top's First Album".

Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.09.2021, 18:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem płyta Marxa jest bardzo przyzwoita i nie tylko " Angelina " jest fajna - choć najbardziej znana.
Teraz podobnie ,ale trochę z innej beczki podobnej muzyki.

Peter Cetera - One More Story

Od jakiegoś czasu zwłaszcza w domu slucham muzy łatwej miłej i przyjemnej.
Mam dość żalów małżonki co do wyboru tego co leci.
W pracy bardziej zlożonej, ostrej, pokręconej itp muzy się słucha Very Happy
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.09.2021, 20:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konik Polny napisał:
Moim skromnym zdaniem płyta Marxa jest bardzo przyzwoita i nie tylko " Angelina " jest fajna - choć najbardziej znana.

Mnie chodziło o "Right Here Waitnig". Angelina to tak niespecjalnie... Z nastepnej płyty też mi się jeden podoba - "Hazard" - świetna piosenka

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 26.09.2021, 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U.K. - U.K. (1978, Polydor)

Z nieznanych mi przyczyn nigdy nie miałem tego na CD, tylko wieki temu na kasecie. Wróciłem niedawno do tej płyty poprzez zakup LP, gdyż pobieżny odsłuch w necie "otworzył mi uszy". Już nerwowy pulsujący bas i charakterystyczne bębny w intro do In the Dead of Night wskazują, że tak powinien brzmieć (i przez 45 minut brzmi) rock dla inteligentów. Wink
Świetna płyta, tak 8-9/10 i absolutny top 1978 r.

Ostatnio zmieniony przez Białystok dnia 26.09.2021, 21:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
docent_chleb
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 26.09.2021, 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
absolutny top 1978 r.

Na pewno lepsza niż następna, "Danger Money".
Powrót do góry
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 27.09.2021, 12:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

To mój faworyt od 43 lat!!!
Białystok

PostWysłany: 27.09.2021, 12:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Retromaniak napisał:
Białystok napisał:

To mój faworyt od 43 lat!!!

Taki Twój Blodwyn Pig?
Bart
album CD

PostWysłany: 27.09.2021, 16:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Devil's Trade - 2020 - The Call of the Iron Peak

Wowzie! Nie wiadomo czemu oczekiwałem standardowego black metalu z elementami folku. Dostałem niemal czysty folk z jakimiś elementami. Nie wiem jeszcze czego. Wpadają mi w ucho te ascetyczne, surowe, ponure melodie i posępny zawodzący wokal. I banjo w tle. Plus 100 do charyzmy za wąs.

Harom Arva - utwór z tej płyty, ale w wersji live https://www.youtube.com/watch?v=yOIvPNACD4I
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 27.09.2021, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w Melodramacie Budzyński zaczął od pierwszego Killing Joke'a i kurczę... muszę powiedzieć, że od lat próbuję się do tego przekonać, bo i sam Budzy, i wielu innych znajomych się zachwyca, zresztą sam bardzo lubię późniejsze Killing Joki (Hosannas i te sprawy). Natomiast niestety ta sławetna pierwsza płyta, jak i wszystkie inne z lat 80., z którymi się próbowałem, po prostu mi się nie podobają Sad
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3087, 3088, 3089 ... 3098, 3099, 3100  Następny
Strona 3088 z 3100

Skocz do: