Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3159, 3160, 3161, 3162, 3163  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pratt
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 13.01.2022, 21:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
A ja swoje dzieci - Sarnia Skałka, Hala Gąsienicowa i na Grzesia! A on, że mu się nie chce, bo już tam sto razy był. Każdemu jego Everest...

To Waść dziwną drogę obrałeś...no chyba, że zniechęcić latorośle chciałeś. Moja córka nie przejawiała czas jakiś mojej bezkrytycznej i nieskończonej miłości do Tatr...czas jakiś. Gdy uznałem, że da radę, zabrałem ją pewnego pięknego, wrześniowego dnia do Doliny Ciężkiej i przez Młynarza do Żabich Stawów. A kolejnego poprawiłem Drogą po Głazach na MSW. I od tej pory to ja stałem się tym bardziej gnuśnym, jeśli chodzi o wstawanie o 4 podczas wakacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.01.2022, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Mi nawet trochę żal Cichońskiego.

Ale czemu Question Coś mu jest?
docent_chleb
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 13.01.2022, 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
docent_chleb napisał:

Od razu "coś mu jest", to po prostu mistrz trzeciego planu.
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 13.01.2022, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zazou, Bikaye, Cy1 - Noir Et Blanc

Myślę sobie: sprawdzę, kto dał ile punktów w The Best of SYNTHPOP. A tu duże zaskoczenie, bo płyty nie było nawet na liście. Czyli wyniki są nieważne! Cool
Maciek
box

PostWysłany: 13.01.2022, 22:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
B.J. napisał:
docent_chleb napisał:

Od razu "coś mu jest", to po prostu mistrz trzeciego planu.

Z Cichońskim jest trochę tak, że im młodszy, tym lepszy:
https://youtu.be/lgX2z029vzY
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.01.2022, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Telepatia - przed niespełna godziną skomentowałem ten numer na jego kanale. Smile
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.01.2022, 00:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gojira - Fortitude

Budgie było i jeszcze zaraz będzie ale teraz coś mocniejszego. Dopiero się wziąłem za ostatnią Gojire. Twórczość zespołu znam pobieżnie ale to nie znaczy że nie mogę powiedzieć - jest dobrze a nawet trochę lepiej. Ładny kawałek dobrze obrobionego metalu. Jakby się ktoś zastanawiał jak ugryźć taką muzykę to Gojira powinna być na początek idealna.
https://www.youtube.com/watch?v=R9Z03WqSytk
Powrót do góry
alternativepop
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 14.01.2022, 09:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nazareth - Hair of the Dog

Lubię taki klasyczny hard rock. Dawno nie słuchałem Nazareth. Nadal daje radę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
box

PostWysłany: 14.01.2022, 09:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tori Amos - Boys for Pele

Właśnie się zorientowałem, że trafiło mi się wydanie UK (płyta za całe 10,12 zł, więc nie drążyłem tego przed zakupem) i ku mojemu zaskoczeniu znalazł się na nim ten słynny Armand's Star Trunk Funkin' Mix, który z radia/TV powinni kojarzyć nawet ci, którzy nigdy nie słuchali Tori. Trochę dziwne tylko, że wcisnęli go na pozycję numer 5. zaraz po oryginalnej Wdowie, bo pasuje to tam jak brązowe zasłony do zielonych w pewnym znanym bloku. Sam remix oczywiście pozytywny, ale mógł się znaleźć na samym końcu płyty. Dla wielu to największe dzieło Amos, u mnie chyba jednak na pozycji numer 3.
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.01.2022, 10:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Zazou, Bikaye, Cy1 - Noir Et Blanc

Myślę sobie: sprawdzę, kto dał ile punktów w The Best of SYNTHPOP. A tu duże zaskoczenie, bo płyty nie było nawet na liście. Czyli wyniki są nieważne! Cool

Super album, kiedyś dawno go słuchałem i pozytywnie go wspominam. Ale żeby synthpop to bym nie pomyślał.

Ja dziś potrzebowałem motywacji do pracy, więc słucham Moonsorrow - Verisäkeet (2005). "Ublackowiony" folk metal, który kopie dupę. Rzadko wędruję w takie klimaty, ale to jest naprawdę fajne!
Powrót do góry
pratt
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 14.01.2022, 10:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alternativepop napisał:
Nazareth - Hair of the Dog

Lubię taki klasyczny hard rock. Dawno nie słuchałem Nazareth. Nadal daje radę.

Oj daje, jeszcze jak. Wciąż kocham tę grupę i jej twórczość tak do przełomu lat 70' i 80'. Pamiętam ich koncert w hali sportowej z bodaj 84. Udział winyli Nazareth w mojej, całkiem pokaźnej naonczas kolekcji był jednym z większych.
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.01.2022, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powrócę do wątku o słuchaniu free jazzu przez dzieci. Pojawiały się w nim niepokojące rzeczy – trauma, psychiatra dziecięcy. Smile

Swego czasu w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono ciekawy eksperyment. Dzieci poproszono, aby posłuchały muzyki free jazzowej. Cóż się okazało? Ponoć dość często odbierały ją bardzo pozytywnie. Z czego to wynikało? Generalnie, wskazywano na dwa wątki:

1. Dzieci są bardziej otwarte, nie są uprzedzone, nie mają jeszcze swoich „sonicznych” przyzwyczajeń, które, w większym lub mniejszym stopniu, mogą je ograniczać. Nie mają jeszcze zakorzenienia w swojej strefie komfortu. Ich odbiór jest bardziej spontaniczny.
2. Nie występuje u nich potrzeba autoafirmacji, co w świecie dorosłych jest ponoć powszechne (w tym przypadku chodzi konkretnie tylko o samą percepcję muzyki i nastawienie słuchacza). W przypadku free jazzu jest to bardzo istotne, ze względu na jego specyficzną narrację, nieprzewidywalność i zawiłą tkankę rytmiczną.
alternativepop
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 14.01.2022, 11:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie w jakim wieku były te dzieci. Bo chyba nie w wieku dzieci kołyskowych? Smile.

Wbrew pozorom rodzące się dzieci nie są tabula rasa. Mimo że nie maja przyzwyczajeń, to jednak mają najwyraźniej coś zapisanego w genach, bo różnie reagują na różne bodźce. Pewnie znajdzie się niemowlak, który dobrze reaguje na free jazz. Ale sądzę, że większość nie byłaby w stanie przy takiej muzyce zasnąć. A sen to główna aktywność dzieci do 6 miesiąca życia. Później też zresztą sporo śpią. A przynajmniej takie są oczekiwania rodziców Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.01.2022, 11:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Tori Amos - Boys for Pele

Właśnie się zorientowałem, że trafiło mi się wydanie UK (płyta za całe 10,12 zł, więc nie drążyłem tego przed zakupem) i ku mojemu zaskoczeniu znalazł się na nim ten słynny Armand's Star Trunk Funkin' Mix, który z radia/TV powinni kojarzyć nawet ci, którzy nigdy nie słuchali Tori. Trochę dziwne tylko, że wcisnęli go na pozycję numer 5. zaraz po oryginalnej Wdowie, bo pasuje to tam jak brązowe zasłony do zielonych w pewnym znanym bloku. Sam remix oczywiście pozytywny, ale mógł się znaleźć na samym końcu płyty. Dla wielu to największe dzieło Amos, u mnie chyba jednak na pozycji numer 3.

Dla mnie to też najlepsza płyta Tori. Miałem CD, też z tym mixem jako numer 5. To były jakieś inne wersje tej płyty, bez tego mixu?
Maciek
box

PostWysłany: 14.01.2022, 11:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar, z wydaniami tej płyty sytuacja jest dynamiczna, ale pierwotnie tego remixu tam nie było (i byłoby to bardzo dziwne, gdyby taką wersję przedstawili światu jako pierwszą): https://en.wikipedia.org/wiki/Boys_for_Pele

U mnie podium Tori jest zgodne z tym, jak te płyty wychodziły: Little Earthquakes, Under the Pink, Boys for Pele, przy czym pierwsze i drugie miejsca czasami się zmieniają. Ogólnie to im starsza (czyli młodsza) Tori, tym lepsza. Z każdą kolejną płytą stawała się dla mnie mniej ciekawa (a już po 2000 roku na bardzo długo obrzydził mi ją całkowicie Kaczkowski).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3159, 3160, 3161, 3162, 3163  Następny
Strona 3160 z 3163

Skocz do: