Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3124, 3125, 3126 ... 3129, 3130, 3131  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr
kaseta FeCr

PostWysłany: 18.11.2021, 18:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko po co DT wzięli kogoś uważanego za najsłabsze ogniwo Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 18.11.2021, 18:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych caly zestaw nazwisk.

Tracklisting:

"Pigs On A Wing 1" - Nick van Eede (Cutting Crew) & Martin Barre (Jethro Tull)
"Dogs" - Graham Bonnet (Rainbow), Vinnie Moore (UFO), Kasim Sulton (Utopia), Jordan Rudess (Dream Theater) & Pat Mastelotto (King Crimson)
"Pigs (Three Different Ones)" - James LaBrie (Dream Theater), Al Di Meola, Joe Bouchard (Blue Öyster Cult), Patrick Moraz (The Moody Blues) & Billy Cobham (Mahavishnu Orchestra)
"Sheep" - Arthur Brown, Rick Wakeman (YES), Jan Akkerman (Focus), David J. (Bauhaus) & Carmine Appice (Cactus,Vanilla Fudge)
"Pigs On A Wing 2" - Jon Davison (lead vocalist for YES), Albert Lee & Billy Sherwood (YES)
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 18.11.2021, 19:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fire MerchantsLandlords Of Atlantis (1994)

Wspominając Johna Goodsalla warto przypomnieć o tym nieco zapomnianym zespole. Niby jazz-rock, ale jednak bardziej rock. Niby instrumentalny i pełen niekończących się solówek, ale jednak z jakąś głębszą myślą przewodnią, wykraczającą poza instrumentalne fajerwerki. Czasem ociera się to delikatnie o karmazyn, a i fani Holdswortha powinni tu znaleźć coś dla siebie. Ja mam jeszcze bardzo delikatne skojarzenia z Ozric Tentacles, ale to bardziej kwestia moich skojarzeń niż brzmienia grupy. Nie jest to żadne epokowe dzieło, ale frapuje na tyle, że warto poznać lub czasem sobie przypomnieć.
https://www.youtube.com/watch?v=fWWPkR-wtaQ&list=OLAK5uy_kUIdi1bksQvKiIw1R3WE2wIfST9G926D8
Goran
epka kompaktowa

PostWysłany: 18.11.2021, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bob Dylan - Nashville Skyline chyba najbardziej pogodny album Boba. Nie przepadam za country ale tą płyte mogę słuchać codziennie.
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 19.11.2021, 08:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako, że dzisiaj Fish w Sheffield na ktorego się udaję i do tego motywem przewodnim jak wyczytałem będzie Clutching at Straws oraz Weltschmerz obydwa te albumy będą mi więc towarzyszyć przez dzień dzisiejszy. Very Happy

KARLHEINZ STOCKHAUSEN – GRUPPEN - brzmi jak nazwa oddziału Waffen-SS Evil or Very Mad
Powrót do góry
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 19.11.2021, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rama - Rama (2016)

Stoner rock ze słonecznej Italii. Głośna, masywnie brzmiąca muzyka, czyli dokładnie taka, na jaką mam dzisiaj ochotę Smile Tylko wokal cienki, ale na szczęście jest go stosunkowo niewiele.
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 19.11.2021, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

David Byrne - The Catherine Wheel

Nie chcę pisać truizmów o tej płycie, ale zamiast tego tak się głośno zastanowię: czy można ją znać i jej nie lubić? Smile
Crazy
digipack

PostWysłany: 19.11.2021, 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otóż nie wiem, bo nie znam......

Ja natomiast słuchałem przy kolacji płyty, której na pewno można nie lubić, na co znam dużo przykładów - ja co prawda lubię, ale chciałem się podzielić refleksją, że ta płyta jednak ryzykownie balansuje na krawędzi.
Jest to Siedem - Voo Voo. Płyta dla ludzi cierpliwych ("co szybko wzlata, ulata" - to chyba najlepsze wewnętrzne motto tej wypowiedzi artystycznej) i ta cierpliwość zostaje wynagrodzona. Ale szlachetny minimalizm i elegancja jednak są cały czas bardzo blisko dokumentnego uśpienia słuchacza i jest taki paradoks, że jednocześnie łatwo stracić uwagę i przestajesz wiedzieć, czego w ogóle słuchasz - a przecież nie jest to muzyka pomyślana tak, żeby należało jej słuchać w nabożnym skupieniu. Chyba raczej - w pełnym wyluzowaniu i otwartości na subtelnie dawkowane dźwięki... Z czego wniosek, że jest to płyta dla ludzi nie tylko cierpliwych, ale przede wszystkim wyspanych Wink
Maciek
box

PostWysłany: 19.11.2021, 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy, bo Siedem, to takie zadanie na szóstkę dla tych, którzy rozsmakowali się w Dobrym Wieczorze. Nie każdemu będzie ta szóstka na świadectwie potrzebna, ale mi się akurat przydaje do zawyżenia średniej po miernym z plastyki. Wink
Też sobie włączę (dzięki!).
esforty
digipack

PostWysłany: 19.11.2021, 23:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
David Byrne - The Catherine Wheel

Nie chcę pisać truizmów o tej płycie, ale zamiast tego tak się głośno zastanowię: czy można ją znać i jej nie lubić? Smile

Nie pamiętam, a znaleźć nie potrafię, wymianę myśli na temat The Catherine Wheel, czy była z Tobą czy z Leptirem.
W każdym razie, padła sugestia, że wersja kasetowa(czytaj:okrojona), poprzez, właśnie kondensację tych ważniejszych tematów muzycznych, wydaje się mieć przewagę nad edycją kompaktową. Oczywiście były też, edycje dwukasetowe, jak wskazuje discgos, pełne.
Nie byłem, wtedy, zwolennikiem takiego poglądu, a nawet nie ustaliliśmy, kto dokonał owej selekcji. Czy sam Byrne?
Mam edycję CD z 1998 zawierającą 23 ścieżki, dawno nie słuchałem, ale... może, taki destylat, miałby sens?
esforty
digipack

PostWysłany: 19.11.2021, 23:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygrywa "7" z Dobrym wieczorem, choć to nie było łatwe zwycięstwo.
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 20.11.2021, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:
KARLHEINZ STOCKHAUSEN – GRUPPEN - brzmi jak nazwa oddziału Waffen-SS Evil or Very Mad

W kontekście Stockhausena lepiej nie szukać tego typu skojarzeń. Dlaczego? Jego matka, która miała problemy natury psychicznej, została zamordowana w czasie II wojny światowej przez nazistów. W owym czasie była taka możliwość, ponieważ obowiązywało prawo, które dopuszczało zabijanie ludzi z powodu ich bezużyteczności. W akcie zgonu wpisano lipną chorobę. Ciało kobiety zostało skremowane, pomimo tego, że pochodziła z rodziny katolickiej.
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 20.11.2021, 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
W kontekście Stockhausena lepiej nie szukać tego typu skojarzeń. Dlaczego? Jego matka, która miała problemy natury psychicznej, została zamordowana w czasie II wojny światowej przez nazistów. W owym czasie była taka możliwość, ponieważ obowiązywało prawo, które dopuszczało zabijanie ludzi z powodu ich bezużyteczności. W akcie zgonu wpisano lipną chorobę. Ciało kobiety zostało skremowane, pomimo tego, że pochodziła z rodziny katolickiej.

W taim razie kajam się, dlatego, że moja rodzina też ma ciężkie wojenne przejścia. Crying or Very sad
Powrót do góry
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.11.2021, 23:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dave Gahan & Soulsavers - Imposter

Wszyscy mają płytę z kowerami, pomyślał Dave, no to mam i ja. I wyszło mu całkiem nieźle. Dobra propozycja na sobotni wieczór. Choć można zauważyć, że chłopak się starzeje, skoro nagrywa takie hity, jak "Smile" czy "You Were Always On My Mind" Wink
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.11.2021, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freddie Hubbard ‎– Bundle Of Joy (1977)
Jedna z - nielicznych, jak sądzę - mielizn w dyskografii Mistrza. Puste aranżacje, bez jaj i bez życia. Lepiej byłoby nagrać trąbkę solo.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3124, 3125, 3126 ... 3129, 3130, 3131  Następny
Strona 3125 z 3131

Skocz do: