Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3125, 3126, 3127 ... 3129, 3130, 3131  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 21.11.2021, 21:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Perfect "1971-1991 Historie Nieznane" 1993

Gdyby nie utwory Plugawego Anonimu (oraz jednego numeru zespołu MWNH) to nie za bardzo by się to nadawało do słuchania.
Za dużo tak zwanej "muzyki estradowej", jakoś Stanisławska, Żytkowiak, Jantar nie przemawiają do mnie w ogóle, ale to być może mój błąd - bo popatrzcie - Wodecki, Zaucha - wracają do łask.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.11.2021, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:

Za dużo tak zwanej "muzyki estradowej", jakoś Stanisławska, Żytkowiak, Jantar nie przemawiają do mnie w ogóle, ale to być może mój błąd - bo popatrzcie - Wodecki, Zaucha - wracają do łask.

Eeee, nie moich Wink
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.11.2021, 22:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Steve Hackett - Surrender of Silence

Z jednej strony trochę za dużo cytatów z samego siebie, układanie całości z dobrze znanych elementów ale z drugiej dobrze się tego słucha. Hackett to Hackett, jakość sama w sobie. Może już jednak czas na przerwę w wydawnictwach?
Powrót do góry
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 22.11.2021, 08:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Dave Gahan & Soulsavers - Imposter

Wszyscy mają płytę z kowerami, pomyślał Dave, no to mam i ja. I wyszło mu całkiem nieźle. Dobra propozycja na sobotni wieczór. Choć można zauważyć, że chłopak się starzeje, skoro nagrywa takie hity, jak "Smile" czy "You Were Always On My Mind" Wink

The Light The Dead See nie lepsza?
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.11.2021, 16:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Caravan - Better By Far (1977)
Początek niezbyt zachęcający, ale potem już z górki. Cieszę się, że rzuciłem na uszy, bo za bardzo nawet nie kojarzyłem, że jest taka pozycja w dyskografii tego lubianego (nie tylko przeze mnie) zespołu. Muzyka uproszczona w stosunku do wcześniejszych rzeczy, ale melodyjność jest nadal mocną stroną, pomimo banałów i powtórzeń. Nie zapoluję, ale kupię, jak będzie okazja. A na pewno wezmę do pracy.

docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 23.11.2021, 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1984 "4891" 2007

Kiedy złoty klejnot
Stał się czarną bryłą
Księżyc został słońcem
Które nie świeciło
Tak bardzo pragnąłem
Tak bardzo tego chciałem
Aż zapadł się w głąb ziemi
Szczyt na którym stałem

https://www.youtube.com/watch?v=a7wGn2GwiTY
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 23.11.2021, 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aya Rl - Czerwona

Od ładnych paru lat nie słuchałem z powodu pozamuzycznej działalności wokalisty, ale dziś postanowiłem się przełamać.
Kurczę, ale ta płyta kopie, jak ona nadal aktualnie brzmi. Świetnie się tego słucha po latach.
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 23.11.2021, 20:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek a z niebieskiej dobre jest "Prinsie serce" Wink
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 23.11.2021, 20:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam w domu tylko czerwoną, ale za to pierwsze wydanie, bez „Skóry”.
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 23.11.2021, 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Stone Roses "The Very Best of The Stone Roses"

Kiedyś, na pewnej imprezie przełomu lat 80/90 włączyłem kasetę z ich pierwszą płytą, środowisko nie było specjalnie osłuchane, ale jeden gość strzelił: "to jest coś w kimacie Simon & Garfunkel". Myślę, że dobrze trafił Smile
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.11.2021, 09:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Steve Hackett - Surrender of Silence - zróżnicowana, dobra płyta, fajnie bo ostatnio bywało naprawdę średniooooo

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 24.11.2021, 13:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biedronka w natraciu.... z kosza wyprzedażowego.
Beastie Boys - Licensed to Ill

Jak byłem mały i słuchałem rapu zawsze powtarzałem po starszych - rap to jest czarna muzyka. Później był Eminem i niektórzy nazwali go pierwszym białym raperem, dla mnie to z małymi wyjątkami zawsze był gamoń, który dobrze trafił i się wybił.
Tylko Cypress Hill to był mieszany skład, który darzyłem niemal kultem. Teraz się zastanawiam czemu wtedy nie znałem Beastie Boys i moi koledzy też. Może to już była prehistoria? Rolling Eyes
Teraz tak czasem włączę sobie coś współczesnego i zastanawiam się co w tej muzyce poszło nie tak. Wytatuowane dziecko bredzi coś pod nosem, wszystko przepuszczone przez autotune że ciężko zrozumieć. Teksty o niczym, muzyki właściwie brak. Tak jakby rurki za bardzo komuś ścisnęły jajka Rolling Eyes
Nie cały współczesny hh tak wygląda ale spora jego część, ta część która trafia do młodych i jest pompowana w mediach.
Może dlatego wczoraj Licensed to Ill wywaliło mnie z butów? Zapomniałem że można to TAK robić, że rapować można z takim kopem i taką energią, że można bawić się różnymi konwencjami.
25 lat w rocku to jest wiele ale też niewiele. Koniec lat 90 to dla niektórych już epoka nowożytna. W hip hopie 25 to jest prehistoria, to są dinozaury. A ta płyta po 25 latach to nadal jest totalna jazda od początku do końca. Klasyk totalny.
https://www.youtube.com/watch?v=07Y0cy-nvAg
A to chyba jakiś znajomy muzyczny motyw:
https://www.youtube.com/watch?v=U7M7d8u40I4
Twisted Evil

Nie wiem tylko co się dzieje z żoną jak leci ta płyta. Jest dokładnie jak to opisuje Kazik:
Mam w domu szufladę, w której trzymam
Z lewej - amfetamina, z prawej - aspiryna
Żona wczoraj biegała jak oszalała
Pomyliła się chyba i proszki pomieszała

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 24.11.2021, 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolego Gacku, muszę cię zmartwić: od 1986 minęło 35 lat Wink
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 24.11.2021, 16:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O k... faktycznie. No ale kto by mi uwierzył że 35 lat temu byli raperzy. Przecież młodzież myśli że wtedy się na glinianych tabliczkach pisało Laughing
Powrót do góry
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 24.11.2021, 17:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz są takie czasy, że jak młodzież coś powie, to stary ma się zarumienić ze wstydu, że jest boomerem i tyle, nie ma prawa polemizować Wink
Takie idą przemiany społeczne, a jeszcze w latach 50., czy na początku 60. młodzież nie miała nic do powiedzenia - w sensie, że jako grupa społeczna nikt jej nie słuchał.
Jak zaczynałem pracę, to miśkom z 10 lat starszych ode mnie mówiłem na "pan" a o oni w ogóle nie czuli, nie mieli potrzeby, żeby zmniejszyć ten dystans. taka obyczajowość była jeszcze ze 30 lat temu, obecnie mloda panna mówi do mnie w knajpie "te gościu, uważaj" ha ha.
Podsumowując - zawsze jest zły czas Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3125, 3126, 3127 ... 3129, 3130, 3131  Następny
Strona 3126 z 3131

Skocz do: