Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy i sugestie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82, 83  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.11.2021, 10:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chwila, zaraz. Nie podejmujcie pochopnych decyzji, a już szczególnie takich przekłamujących historię powstawania wpisów.

Skoro jest potrzeba uporządkowania, to wzorujmy się raczej na patentach sprawdzonych w minionych miesiącach.

Pamiętam dwa istotne, porównywalne przypadki:
1) wydzielenie "Czarnego Lądu" z ogólniejszego wątku soul/funk/afrobeat,
2) dyskusję na temat wątku "okołojazzowego" vs "free jazz" - zakończoną zmianą nazwy tego drugiego, i doprecyzowaniem ich przeznaczenia.

Na obie powyższe decyzje skarg nie odnotowałem - a wszystkie wymienione wątki leżą w kręgu moich zainteresowań.

W przypadku elektroniki ścieżka (2) wydaje mi się najbardziej właściwa. Podział kiedyś nastąpił, jakaś intencja mu przyświecała.

Jeżeli dzisiaj jest nieczytelna, to:
- uściślijmy, o co chodziło (albo o co może chodzić - z dzisiejszej perspektywy),
- zmodyfikujmy tytuły, żeby jednoznacznie wyjaśniały zawartość,
- pozostawmy zawartość bez manipulacji, i bez zamykania,
- kontynuujmy wątki ku wspólnemu pożytkowi.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 10.11.2021, 10:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond, dzięki za głos w dyskusji (pozostałym także dzięki!).
Zostawmy jak jest, bo jak się pojawią akademickie dyskusje co jest stara, a co nowe, co jest el a co nie, to mi spali w domu i w głowie całą instalację i schowam płyty Klausa do piwnicy. Wink
Ja sobie dam radę z tym, jak jest teraz. Cool
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 10.11.2021, 11:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon, proszę przestań nadinterpretować nasze wpisy, bo naprawdę nie widzę, czemu ma służyć takie jątrzenie. Confused Tyle ode mnie, bo nie mam siły po raz kolejny tłumaczyć wszystkiego z góry do dołu tylko po to, aby kolejny raz zostać olanym.

Maćku, ja się absolutnie zgadzam, że update forum jest potrzebny, ale ja nie znam nikogo, kto mógłby się tego podjąć. Poza tym podejrzewam, że jednak koszt byłby dużo wyższy niż aktualna nadwyżka. Poza tym nie widzę, czemu zamknięcie tematu na chwilę obecną miałoby przeszkodzić w połączeniu tematów w przyszłości? Wink

akondzie, nie rozumiem, co masz na myśli, mówiąc o jakimś przekłamywaniu. Oba tematy wszak mogłyby do siebie linkować nawzajem, poza tym oba tematy zostają na forum - nikt nie mówi o kasowaniu treści. Natomiast podany przykład mnie przekonuje i jeśli faktycznie ma być różnica między tematami, to można ją przywrócić. Tylko czy podział na "starą" i "nową" elektronikę nie jest nieco zbyt sztuczny? Wink
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.11.2021, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
akondzie, nie rozumiem, co masz na myśli, mówiąc o jakimś przekłamywaniu.

Chodzi mi głównie o takie przeniesienia (załączam pierwsze z brzegu, po cięciach):

gharvelt napisał:
Przerzucam offtopic z tematu plebiscytu demoludowego(...)
akond napisał:
To ja tylko napiszę, (...)
.

Okechukwu napisał:
Nie przesadzajmy. (...)

MichalP napisał:
Płacz zatem. (...)

(...)

Takie wycinanki w szczególności:
- zaburzają statystyki wpisów,
- powodują, że wpisy przeniesione nie zostaną wyszukane jako posty osoby, która je popełniła,
- gubią część albo całość kontekstu.

Wiem, że wynika to z ułomności dostępnej narzędziówki, ale i tak nie lubię - i to nazywam przekłamywaniem. Nothing personal.
.
Powrót do góry
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 10.11.2021, 12:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jątrzyć?
Mówię o Waszej (moderatorów) dowolności i widzimisię działania.
Skoro nie zrozumiałeś, powiem raz jeszcze / wprost.
Chcecie bez porozumienia z zainteresowanymi (piszacymi i słuchającymi), zamknąć wątek o elektronice (mam zacytować Wasze wpisy?), chociaż w ogóle ta muzyka Was nie interesuje (a w każdym razie, na podstawie rozwoju przywołanych tematów, nic o tym nie wiem).
Na powyższe piszę, że mam inne zdanie / że wątek (wątki) o elektronice powinien (powinny) zostać jaki (jakie) jest (są), że należałoby się poważnie zastanowić nad zainstalowaniem przyszłościowego "silnika" (aby podobnych technicznych problemów i nieporozumień było jak najmniej).
I to jest jątrzenie?
Tak, czy nie?

Ale dobrze - daję spokój.
...choć miałem właśnie założyć temat (wzorem cyklu książek Waldemara Łysiaka "Najnowsza, Najlepsza Elektronika" - Muzyka...
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 10.11.2021, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Artur.O napisał:

Chodzi mi głównie o takie przeniesienia (załączam pierwsze z brzegu, po cięciach):

Wiem, że wynika to z ułomności dostępnej narzędziówki, ale i tak nie lubię - i to nazywam przekłamywaniem. Nothing personal.
.
Okej, w takim razie rozumiem - ja akurat w ogóle nie rozważałem tego wariantu działania i domyślam się, że Maciek również. Nie wiem, czy to nie dość jasno wynikało z naszych postów. Wink
Maciek
box

PostWysłany: 10.11.2021, 12:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, zostawmy jak jest, ewentualnie wróćmy do tematu jak nam się kiedyś uda zrobić upgrade silnika.

Bananamoon - rozumiem Twój punkt widzenia, ale rozumiem też niełatwy los moderatora. Przechodziłem tu przez to dwa lub trzy razy i naprawdę jest to bardzo niewdzięczna funkcja, bo nigdy nie da się zadowolić wszystkich stron i prędzej czy później każdy chce to rzucić w cholerę. Patrząc na całokształt i przez pryzmat ostatnich 15 lat, obecni moderatorzy są naprawdę mało inwazyjni i (moim zdaniem) rzeczowi (nikt z nich mi za to nie zapłacił Wink).

Zamieszanie sprowokowałem ja, więc biorę wszystkie cięgi na swoją skórę.
Nikt nie miał tu złych intencji (choć wiadomo, co i gdzie dobrymi chęciami).
Muzyka to dla nas wszystkich zawsze ogromne emocje, ale przy okazji dla każdego z nas chyba idea wyższa, w obliczu której każdy niemuzyczny spór jest nic niewart.
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 10.11.2021, 12:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Artur.O napisał:

gharvelt napisał:
Przerzucam offtopic z tematu plebiscytu demoludowego(...)
akond napisał:
To ja tylko napiszę, (...)
.

Okechukwu napisał:
Nie przesadzajmy. (...)

MichalP napisał:
Płacz zatem. (...)

(...)

- powodują, że wpisy przeniesione nie zostaną wyszukane jako posty osoby, która je popełniła,

.

Zgadzam się z tym postem i osobiście wolałbym więcej swobody na forum w sprawie odbiegania w dyskusjach od istoty wątku. Rodzą się z tego nierzadko ciekawe dyskusje, które faktycznie często umierają po "zrobieniu z nimi porządku".

Przykładowo, mam nadzieję, że rozmowa nt. Led Zeppelin nie zniknie z wątku "Czego ostatnio słuchałeś?" Smile
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 10.11.2021, 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
ryzyko, że forum rozleci się kiedyś ze starości (jak na Dinozaura przystało)

Wink
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.11.2021, 16:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako że większość moderatorskich aktywności w ostatnich miesiącach, a może nawet już latach, jest mojego autorstwa, poczułem się zobowiązany ustosunkować do przedstawionych zarzutów. Uważam, że taka ocena mojej działalności nie jest sprawiedliwa. Po kolei:
1) jestem zwolennikiem połączenia tematów elektronicznych, wyraźnie to podkreśliłem w mojej pierwszej wypowiedzi na ten temat; od biedy zaakceptowałbym tymczasowe zamknięcie jednego z wątków, jednak również wskazałem, że jest to dla mnie jedynie rozwiązanie okresowe, nie docelowe;
2) moje wypowiedzi przedstawiłem publicznie w tym wątku, licząc także na opinie innych forumowiczów. Gdybym chciał podejmowania arbitralnej decyzji grona moderatorskiego, napisałbym PW do drugiego moderatora;
3) wpisy o elektronice czytuję chętnie, nie wiem skąd założenie, że nie mogę należeć do zainteresowanych tym obszarem? Zresztą, nieistotne, przecież osobisty stosunek do tematu nie powinien tutaj mieć znaczenia. Staram się traktować w równy sposób wszystkie wątki, zarówno te, do których zaglądam regularnie, jak również te odwiedzane od wielkiego dzwonu i tylko z obowiązku, żeby się upewnić, iż nic niewłaściwego się tam nie dzieje.
4) przenoszenie dyskusji/wycinanie nowych wątków to efekt offtopowania. Alternatywą jest niereagowanie, na które zawsze będzie się uskarżać inna część forumowiczów, pomstując w stylu "Dlaczego moderatorzy nie interweniują? Skandal!". Dodam, że nie zwykłem ucinać w zarodku każdy offtopic, zazwyczaj przechodzę do działania, gdy widzę że nazbierało się już trochę postów (np. 1-2 strony), które powinny wylądować zupełnie gdzie indziej i wyczuwam potencjał dalszego rozwoju pobocznej dyskusji;
5) nie sprawdzałem dokładnych statystyk, ale wydaje mi się, że więcej wyekstrahowanych przeze mnie nowych dyskusji po-offtopowych normalnie rozwijało się w nowych wątkach (np. Czarny Ląd, Internetowe Serwisy Muzyczne, Konkurs Chopinowski, O przyrodzie, Porządkowanie muzycznych zbiorów) niż umierało wskutek oderwania od pierwotnego miejsca. Oczywiście, mogą się zdarzać pomyłki, związane z elementem wskazanym w poprzednim punkcie - nie zawsze poprawnie oszacuję, czy dany offtopic ma duży czy mały potencjał na odrębną dyskusję;
6) nie przypominam sobie kasowania przeze mnie "niewygodnych spostrzeżeń" - z zasady kasuję tylko wpisy łamiące Regulamin Forum, zasady netykiety (z pewnym marginesem dla indywidualnej interpretacji) oraz zupełnie bezwartościowe, ewentualnie niektóre wpisy "techniczne", np. prośby o interwencję po dokonaniu interwencji. Jeśli gdzieś skasowałem jakiś merytoryczny wpis, choćby i z "niewygodnymi spostrzeżeniami", proszę o wskazanie takiegoż;
7) otwieranie wątków z nickiem osoby uczestniczącej w dyskusji - najchętniej bym takie wątki zakładał pod własnym nickiem i doklejał pod tym resztę przenoszonych postów. Nie mogę tego zrobić wyłącznie ze względu na ograniczenia techniczne. Do niedawna nie miałem jednak żadnej informacji zwrotnej, żeby komuś się nie podobało, iż wskutek modyfikacji figuruje jako autor tematu. Jeśli jednak tak się zdarza/zdarzy, na wszelkie uwagi staram się reagować szybko i spełniać oczekiwania forumowiczów - o czym zresztą bananamoon po naszej ostatniej wymianie PW doskonale wiesz;
8) nie twierdzę zarazem, że wszystkie moje decyzje zawsze były właściwe - niekiedy istnieje konieczność, żeby zadziałać szybko, a w pośpiechu zdarzają się błędy. W innych kwestiach (tak jak el-tematy) nie ma pośpiechu i dlatego dyskutujemy. Mimo wszystko nie uważam, że moderator oznacza rolę inicjatora referendów, który przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji powinien otwierać publiczną dyskusję i czekać na wypowiedzi wszystkich zainteresowanych.

akond napisał:

Tak, to niestety spore minusy, dlatego tam, gdzie to możliwe, unikam wycinania postów i wklejania ich gdzie indziej jako cytaty. Wiele krótkich offtopów pozostawiam w miejscach, w których się pojawiły, co najwyżej czasem piszę, żeby wrócić do głównego tematu dyskusji. Wklejenie jako cytaty wyciętych postów traktuję jako ostateczność.

Maciek napisał:
rozumiem też niełatwy los moderatora. Przechodziłem tu przez to dwa lub trzy razy i naprawdę jest to bardzo niewdzięczna funkcja, bo nigdy nie da się zadowolić wszystkich stron i prędzej czy później każdy chce to rzucić w cholerę.

Coś w tym jest. Zwykle nie narzekam na obowiązki wynikające z tej funkcji, ale dziś po raz pierwszy od dłuższego czasu rzeczywiście miałem taką myśl.

SafeMan napisał:
Przykładowo, mam nadzieję, że rozmowa nt. Led Zeppelin nie zniknie z wątku "Czego ostatnio słuchałeś?"

Nie ma takiego ryzyka. "Czego ostatnio słuchałeś?" traktuję jak shoutbox, mało tam się trafia dłuższych czy ciekawszych wypowiedzi, a zatem i zbaczanie z tematu specjalnie dyskusji nie szkodzi. Byle nie łamać Regulaminu, nie wstawiać pustych postów (same okładki, zero tekstu).

Wracając jeszcze raz do kwestii tematów poświęconych elektronice - po uwzględnieniu ostatnich wypowiedzi i przemyśleniu tematu zmieniam zdanie: jestem za niezamykaniem wątków i pozostawieniem ich w dotychczasowym kształcie, przynajmniej do czasu gdy pojawią się techniczne możliwości łączenia tematów.
Crazy
digipack

PostWysłany: 10.11.2021, 16:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
wydaje mi się, że więcej wyekstrahowanych przeze mnie nowych dyskusji po-offtopowych normalnie rozwijało się w nowych wątkach (np. Czarny Ląd, Internetowe Serwisy Muzyczne, Konkurs Chopinowski, O przyrodzie, Porządkowanie muzycznych zbiorów) niż umierało wskutek oderwania od pierwotnego miejsca

To tylko kilka z wielu przykładów, jak dobrą robotę tu robisz.
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 12.11.2021, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chylę czoła - lista pełna zasług i usprawiedliwień niesprawiedliwych zarzutów.
Pozwolisz jednak, że pozostanę przy swoim - w sensie, że podtrzymuję wszystko co napisałem.

Połączyć wątki elektroniczne? - świetny pomysł.
Wykonanie? - niewykonalne, więc zamykamy jeden z nich.
W jakim celu?
Nie masz narzędzi, żeby nakierować wpisy na jeden tor, więc psujesz to co dobre, co nikomu nie wadzi (bo rozumiem, że Tobie obecny układ elektroniki strasznie przeszkadza / bruździ?).
Mało tego, nie pytasz o zdanie zainteresowanych, którzy tworzyli elektroniczne wątki, którzy chcieli się dowiedzieć z nich czegoś nowego, wziąć z mądrości innych coś dla siebie (bo ja, właśnie po to jestem / a raczej byłem w tym wątku), a także, dać coś od siebie (być może), poświęcając swój cenny czas.
Jest stara, sprawdzona zasada - żeby nie wypowiadać się na tematy, które nas nie interesują lub, o których nie mma się pojęcia (zważ, że nie śmiem decydować jaki kształt mają przybierać pogawędki o piłce nożnej).

Przywołujesz swoją bezstronność, choć przykładów Twojej stronniczości jest bez liku...
Nie przeszkadza Ci (chociażby), bezmyślne zaśmiecanie tematów poprzez wklejanie, gdzie popadnie, półstronicowych linków ze Spotify?
...i z mojej strony, to żaden zarzut; to bardzo dobrze, że masz swoje zdanie i wizję działania, ale już usprawiedliwianie pozornego obiektywizmu, nie jest w dobrym guście.
A skoro, tak ochoczo przystajesz i w okamgnieniu realizujesz wszelkie prośby userów, to zapewne przychylisz się do mojej?
Może by tak zamknąć zakładkę "Płyty", zdjąć ten krzyż z ramion użytkowników forum (nie obarczać ich bezowocnymi głosowaniami), nakierować forumowiczów na dyskusje o muzyce?
Oczywiście okresowo, nie docelowo?

Naprawdę, odbierałeś sygnały, dlaczego moderatorzy nie interweniują?
A ja myślę, że nie raz, nie dwa, samoistnie dawałeś upust swoim zapędom "rachu-ciachu".
Zobacz, jaki ładny temat wykroiłeś w administracyjnym "Aktywności na forum".
Umarł po niespełna dwóch stronach.
Wyrwałeś go z tematu wyborczego na płytę roku 2001 zaraz po mojej odpowiedzi, w której, ogólnie ustosunkowałem się do zarzutów / "talerzowań", w rodzaju "...nie wklejaj tutaj tego składankowego gówna...", oraz skarg na przewymiarowanie dobrego imienia wątku "...selekcja, selekcja, jeszcze raz selekcja...".
Rozczłonowałeś wątek o płytach 2001 roku, pozostawiając wyrwane polecenia płyt When, a przy okazji zniechęciłeś mnie do dalszej dyskusji (w sztucznym tworze, który nie ma nic wspólnego z płytami z rocznika).
Przy czym, pretensje o moje lekceważenie dyskutantów (swoim milczeniem / brakiem odpowiedzi), wracają do dzisiaj ("...że jątrzę, że olewam...").

Uczciwie przyznaję, że do powyższego przyczyniła się nie tylko Twoja decyzja o porozrywaniu tematu, ale także nieprzyjemne, niskich pobudek i marnej jakości, wiadomości na PW - pełne żalu, pretensji, oskarżeń oraz nakazowych instrukcji, co powinienam napisać / jak zareagować - niestety nie podpisane z imienia (takie mini-wanili-paszkweili).
A już w przedszkolu uczyli mnie, że w kontaktach prywatnych / oficjalnych (urzędowych), trzeba się podpisać Zenek, Staszek, Patryk / Zenek Jastrząb, Staszek Gołąb, Patryk Ziarno.

A ile spreparowałeś wycinanek, o których wspominał akond? - łatwo odszukać - a których nie da się (i nie chce) czytać, z cytatami cytatów niewiadomo kogo.
Efekt? - sztucznie formowane dyskusje szybko umierają / zazwyczaj nikt w nich nie pisze.
Wspomniane przez Ciebie, "...jedna / dwie strony..." odmienności, to właśnie zalążek tłamszonej dyskusji, o której deficycie na forum wspominałem wielokrotnie (nie zaliczam do niej wpisów, w rodzaju - która to płyta Led Zeppelin jest najlepsza - przedstawiana w formie tytułów dyskografii).

Czy aby na pewno, rozwój wątków, "Czarny Ląd", "Internetowe Serwisy Muzyczne", "Konkurs Chopinowski", "O przyrodzie", "Porządkowanie muzycznych zbiorów", to wynik Twoich działań?
Uważam, że to zasługa osób je tworzących - także Ciebie, o ile brałeś udział w dyskusji.

A ja przypominam sobie kasowanie niewygodnych spostrzeżeń.
Nie mogę ich przytoczyć (z wiadomych względów), ale mnie owo kastrowanie dotknęło chociażby 4 września 2020 roku.
W dodatku był to cytat innej osoby, którym posłużyłem się aby zdemaskować zapędy w rodzaju Hot Tuna.
A pamiętasz kiedy kasowałeś, zabawne, elokwentne, pełne słownego życia i celnej riposty (autorstwa Leptira), wyrazy dupa?
Dupa, która nie była dupą lecz uwypukleniem naszych uprzedzeń co do muzyki?
...i spreparowałeś, nowy, dystyngowany...nieśmieszny żart o Niemcu z eReFeNu.
Słowo dupa przeszkadzało, a cała masa niesmacznych, chamskich porównań (w tym do kobiet) i buców ma rację bytu (wiem, wiem - bezstronność).

Tak, zmieniłeś imię autora wątku inicjującego nowy temat, a do którego z początku mnie bezpardonowo wytypowałeś, lecz dopiero po mojej prośbie / "interwencji" na PW.
Wyczuj różnicę - czy przed wyekstrahowaniem nowego wątku, pytałeś mnie o zdanie / zadałeś sobie trud skonsultowania, czy chcę firmować zalążek tematyczny swoim pseudonimem?
Nie - jedna propozycja - i natychmiastowe "rachu-ciachu".
Chodzi o zasadę, nie o końcowy efekt - w tym tkwi różnica, być może niedostrzegalna przez młode pokolenie.
Być może dla wielu nieistotna - dla mnie TAK, i to bardzo.

Dam Ci przykład - jako biegacz, amator, nie wyobrażam sobie starów w zorganizowanych biegach masowych.
Dla mnie to intymna / wewnętrzna sprawa psycho-fizyki.
Ale przyjmując, że gdyby jednak taki bieg się zdarzył (choć się nie wydarzy), musiałbym biec w słusznej sprawie.
Nie wyobrażam sobie startu w biegach mianowanych nazwiskami Jana Pawła Drugiego, czy Stanisława Zająca, ponieważ dla mnie byłaby to identyfikacja z tymi osobami, a tego, nie jetem w stanie (z wielu, wielu, wielu względów) zaakceptować.
Jest jeszcze jedna rzecz.
Sztucznie wywołując tematy, pod pseudonimami osób, które nie są ich autorami, zazwyczaj osłabiasz merytoryczne akcje nowego tworu.
Osoby mianowane na założycieli często nie czują tematu, nie mają odpowiedniej wiedzy lub przekonania do meritum sprawy; nie są zainteresowane dyskusją...w konsekwencji, nie potrafią "udźwignąć" wątków.

Z początku miałem to zostawić i dać spokój (tak napisałem)...
...ale żeby ponownie, nie być odgórnie posądzonym o lekceważenie i bufonadę, napisałem co myślę.
To tylko słowa.

Będę miał więcej czasu na słuchanie muzyki.
Powrót do góry
Piotr
kaseta FeCr

PostWysłany: 12.11.2021, 13:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

A już w przedszkolu uczyli mnie

Z góry przepraszam, że tak mnie teraz naszło, bo nie dotyczy to stricte powyższej dyskusji, ani żadnej konkretnej osoby, ale jak czytam niektóre (na szczęście w sumie marginalne) wpisy, to zdaje mi się, że przynajmniej częściowo nadal tam tkwimy Smile. Przerzucanie się argumentami zwykle niczego nie zmieni, bo jak wiadomo można to czynić bez końca, a często świadczy jedynie o dyskutantach, więc może warto czasem... poprzestać. Proponuję spojrzeć na to w sumie przecież czysto rozrywkowe forum z szerszej perspektywy (najlepiej rodzinnej lub pracowniczej, bo jak mniemam każdy adept przedszkola, powinien docelowo ją mieć), a wtedy może okaże się, że w znakomitej większości tutejsze problemy są błahe, a sugestie zbędne?

PS. Zawsze mam szacunek do nakładu pracy jaka jest tu bezinteresownie wkładana przez szereg osób i chwała Im za to! Zrozumiałe też, że z tych względów przysługuje im głos decydujący, mimo iż nie zawsze musimy się we wszystkim zgadzać. Wink
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.11.2021, 14:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
Zawsze mam szacunek do nakładu pracy jaka jest tu bezinteresownie wkładana przez szereg osób i chwała Im za to! Zrozumiałe też, że z tych względów przysługuje im głos decydujący, mimo iż nie zawsze musimy się we wszystkim zgadzać.

Stąd już całkiem niedaleko do szafy w gabinecie prezesa Ochódzkiego. Nie tędy droga.

Ja uważam, że działalność moderatorska powinna być ograniczona do minimum (szczególnie, jeśli chodzi o ingerencję w treści już zapisane), i bezwzględnie służyć forumowej społeczności. I w związku z tym w przypadku, gdy rozważa się potrzebę takiej ingerencji, to w pierwszej kolejności powinno się wziąć pod uwagę głosy tych użytkowników, którzy są najaktywniejsi / najbardziej zainteresowani danym tematem.

Czego w tej konkretnej sytuacji, jak się wydaje, nie dopilnowano. Wszystko już właściwie zostało powiedziane, argumenty i przykłady podane, wnioski każdy wyciągnie wedle własnego uznania.
.
Powrót do góry
Maciek
box

PostWysłany: 12.11.2021, 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond - piszesz się na moderatora? Akurat jest jeden wakat po nieobecnym Bartoszu, a na pewno łatwiej o podwyższenie poziomu moderowania poprzez praktykę, nie teorię. Smile

Pomysł z zamykaniem tematu był mój, jeśli naprawdę nie szkoda wam czasu na te żale, to zmieńcie adresata.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82, 83  Następny
Strona 81 z 83

Skocz do: