Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy i sugestie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 78, 79, 80  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 03.09.2021, 09:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
uważałem wtedy FD za zbyt zabetonowane muzycznie

Trochę racji masz, ale przy okazji taka refleksja, o której rozmawiałem też z Greggiem w Korfantowie. Każda hermetyczna formuła jest skazana na wymarcie. Bez względu na to czy będzie to swobodny (a może wręcz wulgarny język) i muzyka awangardowa z tendencją do wyśmiewania klasyki lub umownego środka czy też czystość rockowa, progresywna, jakakolwiek inna (aż mnie ciarki przechodzą na myśl, że miałbym pisać o muzyce na forum w 100% jazzowym - nie ma szans! To już prędzej zarejestruje się na nieprzyjaznej elektrodzie lub audiostereo Wink). Na FD, na przestrzeni tych nastu lat (u mnie to już ponad 16 Wink) już kilka osób poobrażało się o to, że ktoś inny pisał o czymś, co wykraczało poza śluby czystości i pierwotną ideę FD, uznając, że szkoda ich czasu i godności na czytanie o czymś, co nie jest zespołem/gatunkiem X, Y, Z. Można zaryzykować tezę, że im mniejsza otwartość, tym krótsze (i nudniejsze) życie dyskusji (i większa tendencja do obrażania się na inną muzykę). Jestem przekonany, że FD bez wychodzenia poza ramy rocka czy też ramy idei „Dinozaurów” od wielu lat byłoby martwe, bo do układania list najlepszych płyt w gronie o zbliżonym guście wystarczyłby jakiś prosty skrypt (ewentualnie rzut kostką, której każda ścianka miałaby przypisany inny zespól z „wielkiej szóstki”).
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.09.2021, 10:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja nawet miałem zakusy, by odpuścić sobie FD i poszukać jakiegoś forum czysto jazzowego - bo teraz rocka progresywnego nie słucham niemal w ogóle (nie licząc King Crimson średnio raz na rok, w chwilach nostalgii). W sumie po części znalazłem - ale jest to grupa jazzowa na Facebooku - bardzo fajna sprawa. Jednak jestem tutaj, gdyż związałem się emocjonalnie - to już prawie 20 lat, odkąd razem z gregiem(al_chemy) stworzyliśmy pierwszą odsłonę FD na Twoj.net. Po drugie - nie słucham tylko jazzu, jedynie jakieś 90% z tego, co słucham to dżez Wink No i lubię czasem te sprzeczki z frakcją rockową Cool
SafeMan
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 03.09.2021, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie pozytywną rzeczą jest to, że FD się w moim odczuciu "odbetonowało", chyba dzięki napływowi nowych użytkowników o nowych, odmiennych gustach. Teraz mamy tutaj fajny tygiel muzyczny i ludzi lubiących różną muzykę, co sprawia, że na forum jest ciekawie.

Wystarczy spojrzeć jak zmieniają się wyniki plebiscytów względem starych edycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 03.09.2021, 14:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
(mało eleganckie wypowiedzi, rzucanie mięchem itp). Sorry, ale takie szczeniackie klimaty.

No cóż, musi być jakaś alternatywa rozgarniętych, grzecznych i eleganckich dinozaurów Laughing

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Aptekarz
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 03.09.2021, 16:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
myślę, że można nawet nie bawić się w ostrzeżenia, a od razu wlepić bana

Dlaczego? Normalną procedurą jest ostrzeżenie - ban czasowy - ban banowy

Artur.O napisał:
jakiś cudem [...] (w co wątpię).

Atak personalny, sugerowanie że jestem kimś gorszym.

A co do tego co napisałem w wątku pożegnań to proszę:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dead_pool

To normalna gra, z ponad stuletnią tradycją, zresztą to o niej traktowała piąta część "Brudnego Harr'yego". Co więcej zakładano się również o pieniądze.
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 04.09.2021, 17:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o forum "Ani Rock, Ani Metal", to ja akurat za długo na nim nie pobyłem, bo zarejestrowałem się tam jak już praktycznie umarło (wziąłem tylko udział w kilku ostatnich plebiscytach tam), ale uważam, że miało ono dużo swojej wartości; ogólny styl bycia akurat podoba mi się jako antyteza ułożonych, grzecznych forów - na czele z samym FD, gdzie było widać różnicę i w średnim wieku użytkowników, i w zainteresowaniach muzycznych - i każdy może się tam wyżyć, albo pośmieszkować w sposób "jadący po bandzie" i tego nie żałować; a z drugiej strony, układ forum, z kilkoma sprecyzowanymi działami, a w nich - tematy, gdzie w pierwszym-drugim poście zazwyczaj są powpisywane listy płyt do poznania w pierwszej kolejności (ścisła klasyka gatunku + szczególne polecanki), tak żeby naprowadzić nowicjusza na właściwe tory - szczególnie pomocne przy wątkach z muzyką klasyczną, która jest dość trudna do ogarnięcia (wielość wykonań, operów...). W sumie na Dinozaurach zamiast tego są plebiscyty gatunkowe (bo nasze wątki o poszczególnych nurtach muzycznych są raczej dla tych, którzy niejeden ząb na nich zjedli). Wink Ostatecznie chyba jednak właśnie wtedy upadło, kiedy całe to trollerstwo przeważyło nad treścią merytoryczną, no i kilku użytkowników włącznie z samym administratorem (nasz Bartosz) chyba bardziej się skupiło na swoich fanpage'ach na FB, gdzie mogli dotrzeć do szerszego grona.

No i w czasach świetności tamtego forum, to było ponad 5 lat temu - FD było trochę "zabetonowane", ale obecnie nie mam takiego wrażenia. Smile
Aptekarz

PostWysłany: 04.09.2021, 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wychodzisz z zarzutami i postulujesz tak radykalne remedia to ustosunkuj się do mojego posta.
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 04.09.2021, 18:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No stary (znamy się spoza forum, więc pozwoliłem sobie takiego tytułu użyć) - masz niepowtarzalną okazję udowodnić, że się mylę, swoim zachowaniem. Smile A wyciętego posta nie widziałem - nie skomentuję, nie będę drążyć tematu. Tyle ode mnie.
Aptekarz

PostWysłany: 04.09.2021, 18:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie znamy, ale cóż, nic innego mi nie pozostaje.
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 04.09.2021, 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
ogólny styl bycia akurat podoba mi się jako antyteza ułożonych, grzecznych forów - na czele z samym FD, gdzie było widać różnicę i w średnim wieku użytkowników, i w zainteresowaniach muzycznych - i każdy może się tam wyżyć, albo pośmieszkować w sposób "jadący po bandzie" i tego nie żałować

Dla mnie zupełnie niezrozumiałe, nigdy nie miałem takiej potrzeby. To chyba jednak w znacznej mierze kwestia wieku - sam jestem ojcem i chcę, by mój syn zachowywał się kulturalnie, dodatkowo jestem nauczycielem akademickim i w pewnym stopniu też wychowuję studentów, dlatego zachowania wulgarne mnie drażnią. A propos upadku tamtego forum - widziałem na nim wpis z datą 31/07/2021, więc jednak chyba niezupełnie umarło.
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 05.09.2021, 01:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
A propos upadku tamtego forum - widziałem na nim wpis z datą 31/07/2021, więc jednak chyba niezupełnie umarło.

To był mój wpis, pierwszy od kilku lat chyba i nie otrzymał odpowiedzi od ponad miesiąca, więc tak, umarło :/

Powrót do góry
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.09.2021, 22:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
włącznie z samym administratorem (nasz Bartosz)

Kapitan Wołowe Serce to Bartosz?
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 05.09.2021, 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yeap!
Powrót do góry
Adi
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.09.2021, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
ogólny styl bycia akurat podoba mi się jako antyteza ułożonych, grzecznych forów - na czele z samym FD, gdzie było widać różnicę i w średnim wieku użytkowników, i w zainteresowaniach muzycznych - i każdy może się tam wyżyć, albo pośmieszkować w sposób "jadący po bandzie" i tego nie żałować

Trochę tego nie rozumiem, przyznam szczerze. Ja sam lubię, jak dyskusje są nieco pieprzne, kolega Adrithgor chyba też Wink, ale niektóre tamtejsze komentarze to, to właściwie nie wiem, co napisać...
Tematy fajne, ba, nawet dzisiaj znalazłem kilka płyt, które mam zamiar jutro przesłuchać - znajdują się w zakładce NKR - nie widziałem ich tu, na Forum Dinozaurów.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 05.09.2021, 22:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Ja sam lubię, jak dyskusje są nieco pieprzne, kolega Adrithgor chyba też

Jak najbardziej, jeszcze jak! Wink

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 78, 79, 80  Następny
Strona 79 z 80

Skocz do: