Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 104, 105, 106  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 10.04.2021, 19:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz od lat mamy wariację, parafrazę, paralelę i stylizację na Achmeda :

https://www.youtube.com/watch?v=GBvfiCdk-jc

Silence... I kill You .....

Przepraszam - nasze krajowe " ... Silence I`ll Millian You...." Wink

tudzież:

"... Silence.... I`ll play Millian to You....." Very Happy

Co zostało z tamtych magicznych lat - obecnie jest zachęta by roztrząsać chyba najgorszy film Wajdy o znerwicowanych nastolatkach, udających aktorki w duchu objawień na początku lat 90 - że Polska może być biedna ale byle katolicka czy urojeń Wojtyły o fałszywym poczuciu wolności, że nie mam jej gdy odrzuci się Bozie i zanurzy w świat zachodniej zgnilizny i rozpusty choć i tak nie zatracił w oparach absurdu w Obcym Ciele Zanussiego - że wierzący w kraju są prześladowani i ścigani jak psy , jak Żydzi w Niemczech w latach 30 a wyzwolone kobiety się tylko łajdaczą na potęgę i oddają obłąkańczym praktykom seksualnym by jedynie odczuwać pustkę egzystencjalną a powinny chcieć zostać niedoszłym zakonnicami jak Buzkowa. Może nieco odbiegłem od tematu - tak czy siak warto sobie odświeżyć np ten bootleg - choćby z racji nieco Hawkwindowskiego intro do Ze Słowem :

https://www.guitars101.com/threads/sbb-1978-03-18-prague.118091/#post-926266
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 10.07.2021, 06:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na lipiec planowane jest wznowienie koncertu z Hofors w ramach kultowej trasy po Szwecji 75. Podejrzewam, że podyktowane to było ogromnym zainteresowaniem i bombardowaniem przez fanów z różnych stron świata uporczywymi prośbami o wznowienie. Szkoda, że nie znalazło się nic więcej w ramach bonusów - ale skoro autentycznie nic nie ma. A i tak jest 40 minut muzyki , która poraża swoją mocą, uderzeniem i artystycznym szturmem. Mnie czasami przychodzi na myśl stylistyka grup niemieckich z wczesnych lat 70 - to samo agresywne, surowe, zwierzęce brzmienie i niezwykły ciężar - głównie za sprawą wszechobecnych i królujących nad całością Hammondów - by tylko wymienić Nosferatu, Orange Peel, Murphy Blend, wczesny Nektar, wczesne Eloy - choć wątpię czy u nas ktokolwiek miał szansę zetknąć z tymi dość niszowymi grupami - a może grając z Niemenem wpadli gdzieś na jakiś klubowy koncert w/w grup ?. Podobają mi się niezwykle zdjęcia zamieszczone w książeczce - muzycy nawet dość swobodni, wyluzowani - wcale nie spięci ale jednak widać po ich postawie i twarzach skupienie i determinację - czy sami pamiętają te sesję zdjęciową ?, o czym wtedy rozmawiali ? - może by jak najszybciej uciekać do domu bo marzli o czym świadczą przyciężkie płaszcze. Very Happy

Niekiedy mam wrażenie - że nad obecnymi wznowieniami zanadto ciąży myślenie również w kategorii płyty winylowej - lub próba pogodzenia obu formatów - co nie zawsze jest fortunne. Trochę jak w Misiu - gdy Ryszard daje wykład Hofanderowi " ... nie mylmy pojęciowo dwóch różnych systemów walutowych - nie bądźmy Pewexami...." Very Happy . Tak samo inaczej należy traktować CD a inaczej czarny analog. W przypadku kapitalnie zestawionych na nowo radiowych z Aldo Moro, Sekundy, Fosa - milion razy przepraszałem, przyznawałem do błedu, po męsku - że nabrały innego znaczenia i dopiero teraz brzmią jak należy i sensownie.

Dawniej nie brakowało krytycznych opinii ze środowisk audiofilskich, poważnych wydawnictw - że te napychanie CD na maxa czyli 79 min niekiedy bezwartościowymi bonusami, alt takami , wersjami próbnymi - mija z celem bo "prawdziwy fan i koneser" omija te dodatki szerokim łukiem, burzą dramaturgię i reżyserie pierwotnego albumu. Pamiętam nie brakowało głosów krytycznych pod adresem - moim zdaniem świetnego - Complete Tapes 1974 - dziwi mnie, że nie zostało właśnie TO ponownie wznowione - czyżby brak porozumienia na linię z Metal Mind ?. Nie ukrywam, że jeśli sięgam po "jedynkę" SBB to od lat wyłącznie w tej wersji - np fascynujące śledzenie ile nut zostało wycięte z 2 głównych suit i jeszcze więcej free rockowych odjazdów na bonusowych - Wolność do tyłu , Pamięć z Nami. Niedawno jedynkę wznowili GAD`owcy - ale jednak w wersji wiernej winylowemu pierwowzorowi..... Complete 74 jest dziś chyba nie do dostania - już wówczas była "limitowana edycja" i szybko rozeszła - choć niekiedy w późniejszych latach widywałem ją na Śląsku w paru MM.
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 12.07.2021, 09:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzadko się z Tobą zgadzam, ale tu muszę przyznać Ci rację.
Ostatnio pierwotną ''jedynkę" odpaliłem z winyla. Tylko z sentymentu. Żeby zatrzeszczało.
Complete Tapes 74 - to jest to.
Reszta to kadłubek.
Wydaje mi sie, że mam wczesny numerek pisakiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 12.07.2021, 10:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajnie jak jest wybór na rynku - każdy może wybrać i przytulić do serca swój definitywny remaster - porównać z innymi, posmakować i zdecydować na jeden. Lata temu wynikła podobna dyskusja a propos remastera Krzak Blues Rock Band - nie brakowało głosów potępienia odnośnie wersji z 2000

https://www.youtube.com/watch?v=zCY1lalAdCk

Że niby totalnie pozmieniane akcenty, solówki zupełnie inne, inne przejścia i w ogóle nie ten co fani znali co do sekundy z winylu - ale ja z kolei znam mnóstwo osób, którym to wydawnictwo najbardziej przypadło do gustu i koncentrują się wyłącznie na nim. Inni preferują tą edycję :

https://www.discogs.com/Krzak-Blues-Rock-Band/release/4931475

Lub tę z intrygującymi bonusami :

https://www.discogs.com/Krzak-Blues-Rock-Band/release/6456126

Miło , że ktoś przyznaje mi rację - niekiedy mam nieodparte i uporczywe wrażenie, że Complete Tapes 74 - uczyniono taką nieco zepchniętą na boczny tor "ciekawostkę dla najbardziej psycho fanów SBB" - niewiele więcej. A nie zasłużenie. Mój nr z pisaka to 0594 - nie zapomnę jak popołudniu biegnąc po pracy na złamanie karku chciałem zdążyć po odbiór płytek z śp. sklepu Silesia - chyba obok Complete Tapes 74 - również Lost Tapes II i jakieś DVD - okazało, że coś się posypało i sklepik otwarto o godzinę później a ja stałem wiernie czekając na otwarcie - przypomniały dobre lata 80 Very Happy
Paweł1979
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 01.08.2021, 17:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli mogę dorzucić swoje ,,pięć gorszy" do dyskusji, to uważam, że SBB jak najbardziej powinno się dogadać z MMP i wznowić większość, jeśli nie wszystkie tytuły koncertowe. Raz, że są one praktycznie niedostępne a jeśli się pojawiają, kosztują fortunę. Dwa, jakość większości z tych nagrań pozostawia wiele do życzenia. Jako ktoś, kto na co dzień ma do czynienia z tego typu kwestiami jestem w stanie wyłapać takie rzeczy na ,,ucho", bez wglądu w kwestie techniczne. Inna sprawa, że mastering tych nagrań robiony był kilkanaście lat temu, kiedy np. odszumianie nagrań wiązało się z jakąś słyszalną stratą w brzmieniu danego instrumentu czy ścieżki ale i tak ogólnie można było to zrobić o wiele, wiele lepiej.
Reasumując, liczę skromnie na jakieś ruchy w zespole bo samemu dozbierałbym sobie kilka pozycji.

Pozdrawiam serdecznie Wink.
Powrót do góry
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 02.08.2021, 12:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedynka koncertowa SBB to ABSOLUTNY I NIEKWESTIONOWALNY KANON krajowego rocka / muzyki rozrywkowej - wizytówka - a bądźmy do bólu szczerzy i konsekwentni w ocenach - takich albumów nigdy u nas nie było za wiele - nie jesteśmy ani Anglią ani Niemcami czy USA - ile u nas takich ważnych przełomowych albumów jest ? - Niemen Enigmatic ?, Budka Cień Wielkiej Góry, Skaldowie Krywań ?, Budka i Czas Czekania, Krzak Blues Rock Band, Breakout - Karate czy Blues ?.... a do jakiś absurdów doszło w przypadku innego ważnego dla muzyki rockowej albumie - Lombard Live ?.... jakie osiągają ceny CD ? - tego żadne słowa ani inwektywy nie oddadzą jaki idiotyzm :

https://allegro.pl/kategoria/plyty-kompaktowe-175?string=lombard%20live&order=p

Lider GAD`owców przyznawał, że otrzymuje wyraźne sygnały od fanów - stąd ostatnie wznowienia CD katalogowych krążków SBB - wymogi rynku i takich albumów nie może zabraknąć w ofercie bo to kompromitacja. Kolorowa seria czy rzeczy Complete Tapes z MetalMind to jeszcze inna bajka. Swego czasu były wydawnicze "żniwa" i wysyp rarytasów - ja mogłem sobie wówczas bez problemu pozwolić by na bieżąco za fajne pieniążki kupować wszystko ale to prawie absolutnie wszystko co się ukazywało - nie wszyscy mieli to szczęście, albo przysnęli lub byli zainteresowani czymś innym.

Complete Live 74 Tapes - to dla mnie też takie niezwykle szerokie odsłonięcie niczym z okładki Ze Słowem - tajemnicy warsztatu i pełne zaprezentowanie ówczesnego artystycznego credo i portretu zespołu - i nie burzy to pierwotnej przyciętej "jak u masarza" pierwszej edycji - człowiek zyskuje szerzą perspektywę a solówki - nawet te do maxa rozciągnięte cieszą i wcale nie nużą. Nie zapomnę tej idiotycznej recenzji - korkowej - jedynki SBB z numeru Jazz Forum - że bezczelne plagiaty z Meeting the Spirits i One World a solówki na basie lidera to "produkowanie dźwiękowego brudu" - o co chodziło ?, o zaistnienie jako niezłomny muzyczny demaskator czy dziennikarz ? - wywrócenie towarzyskiego stolika ?. To tylko popis głupoty , braku szacunku i ignorancji - trochę a la Guru "L" z Megadiscu - który późniejsze boxy, kolorowe koncerty zbywał swoją odrazą "że pitolenie i nie może zrozumieć skąd te zachwyty" ?. Można i być takim wałem - osobiste zadawnione urazy ?.

Jedynka w pełnej krasie SBB powinna być dostępna na rynku w tej rozbudowanej wersji - fakt - na winylu wyszłoby to jakieś - 5/6 krążków ?.
Very Happy
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 12.08.2021, 10:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to pięknej - biorąc pod uwagę wczorajsze wymowne wydarzenia doczekaliśmy się "FREEDOM". W najgorszych snach i wizjach nie spodziewałem, że dojdzie do takiego rynsztoku...... przy udziale rzekomo wychowanych przez AK`owskie babunie i steropianowe mamunie...... i wymowne milczenie tchórzy - który w/w słowo na "F" - które dawniej nie schodziło z ust - bo odwaga staniała a teraz..... Nikomu nie jest tak daleko jak mnie do zagrywek hitlerowskich - ale kto wie czy za kilka lat nie dojdzie lub jeszcze szybciej do rytualnego palenia płyt ludzi którzy niestety przyczynili się do obecnej sytuacji. Artyści tej miary i talentu - posłuchu jak SBB / Skrzek powinni zabrać głos....a może tą wymowną ciszą zabrali ?. Podobnie jak ich - "wierzyciele".
Paweł1979

PostWysłany: 13.08.2021, 08:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja za TVN nie płaczę, i przyznaję rację, że rola mediów zagranicznych jest ciągle w Polsce zbyt duża i dominująca. Co nie zmienia faktu, że ,,jedyna słuszna partia" to jest powrót do czasów Gomułki conajmniej.
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 13.08.2021, 09:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł1979 napisał:
i przyznaję rację, że rola mediów zagranicznych jest ciągle w Polsce zbyt duża i dominująca.

A co to są, według Ciebie, "media zagraniczne"?
.
Powrót do góry
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 13.08.2021, 10:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie wypierałem się swoich lewicowych / socjalistycznych - czy zwyczajnie komunistycznych sympatii - i jak ktoś powie wprost - "Inkwizytorze - ty stary czekistowski bękarcie" - to naprawdę nie będę chował urazy i przeżyję - wręcz będzie dla mnie to powód do dumy Wink . Zwyczajnie szlag mnie trafia gdy obecnie w kraju dzieją się rzeczy - WIELKIE, WAŻNE , PRZEŁOMOWE , BEZ PRECEDENSU, GODNE ZAPAMIĘTAIA i niestety - PLUGAWE I NIKCZEMNE i to w wykonaniu kogo ? - ludzi niby "BUNTOWNIKÓW", dawniej prowadzących młodych idealistów na barykady - którym słowa - WOLNOŚĆ, ''FREEDOM'' nie schodziły z ust a teraz ?. Jedni albo się schowali, inni zabarykadowali, inni udają - że jak pijaczyna '' ale oszo chodzi ?" , czy emigracja wewnętrzna - czy uniki bo mam rodzinę, dziecko do wykarmienia, córki na wydaniu, żoneczka z oazy mnie wygodni z sypialni a teściowa nie podejmie niedzielnym obiadkiem - potrzebne mi to ?, plus kredyt we frankach i biznes ledwo się bilansujący i trzeszczący. A teraz ?. Etos krajowych rockmanów i buntowników runął w posadach - cisza, jak po śmierci organisty. Okazuje że lwia część rockowej rewolucji i uczestników sprowadzała tylko do jednego - by zamienić "czerwonych" na "czarnych" - wtedy dopiero mamy "FREEDOM". Dziwię takim oświeconym ludziom i jego otoczeniu jak Skrzek - że.... no właśnie..... nic..... teraz za PIS`owskiej Junty jest OK ?. Protestują tylko "wściekłe kurewki" i "homo sovieticusy" ?. Może jestem nudny - ale mnie zawsze kołaczą słowa które padły po wydarzeniach w latach 30 w Niemczech - najpierw wzięli się za żydów, nikt nie protestował, kogo to obchodzi ?, potem za cyganów, homoseksualistów, socjalistów, za upośledzonych, za ruskich - nikt nie protestował - kogo to obchodzi - banda degeneratów i zboczeńców - potem..... nie miał już kto protestować. Przykre ale okazało że m.in wzniosłe i pięknie brzmiące słowa o FREEDOM m.in SBB - okazały pustym sloganem. Ja też nie jestem częścią idiotyzmów które wielokrotnie serwował tvn - m.in histeria pseudo aferusi Rywina czy pokazywanie niczym rycerzy Niepokalanej oszołomów z Krakowskiego Przdmieścia - potem brzoza , hel, tlen, dobijanie, zdradzeni o świcie - to był TVN. Repolonizacja ?...... Pislamizacja. Od artystów naprawdę wymaga się więcej - a nie "niech wściekłe psy gryzą się między sobą". Rola Buduj Burz Buduj tylko ograniczała do Komuny ?, Jaruzelskiego i Gomułki ?. A teraz ?. No tak - przekopiemy mierzeję wiślaną.

Nie tylko ja ale wielu fanów dobrej muzyki - ludzi przecież unikalnie uzdolnionych - czekamy by zabrali głos. Bo potem będzie za późno. Jak brzmią ich dawne deklaracje przy obecnym dystansie i milczeniu lub popieraniu tego co się dzieje ?.

Wolność mediów - a te forum nie jest częścią wolności mediów i swobodnej - może i kontrowersyjnej wymienia poglądów ?. Może niektórzy już zacierają rączki że obecna "repolonizacja" zrobi porządek z takim spaczonym i nikczemnym indywiduum jak Ja.
Paweł1979

PostWysłany: 13.08.2021, 10:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Paweł1979 napisał:
i przyznaję rację, że rola mediów zagranicznych jest ciągle w Polsce zbyt duża i dominująca.

A co to są, według Ciebie, "media zagraniczne"?
.

Takie z obcym kapitałem? Wink
Powrót do góry
Paweł1979

PostWysłany: 13.08.2021, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:
Nigdy nie wypierałem się swoich lewicowych / socjalistycznych - czy zwyczajnie komunistycznych sympatii - i jak ktoś powie wprost - "Inkwizytorze - ty stary czekistowski bękarcie" - to naprawdę nie będę chował urazy i przeżyję - wręcz będzie dla mnie to powód do dumy Wink . Zwyczajnie szlag mnie trafia gdy obecnie w kraju dzieją się rzeczy - WIELKIE, WAŻNE , PRZEŁOMOWE , BEZ PRECEDENSU, GODNE ZAPAMIĘTAIA i niestety - PLUGAWE I NIKCZEMNE i to w wykonaniu kogo ? - ludzi niby "BUNTOWNIKÓW", dawniej prowadzących młodych idealistów na barykady - którym słowa - WOLNOŚĆ, ''FREEDOM'' nie schodziły z ust a teraz ?. Jedni albo się schowali, inni zabarykadowali, inni udają - że jak pijaczyna '' ale oszo chodzi ?" , czy emigracja wewnętrzna - czy uniki bo mam rodzinę, dziecko do wykarmienia, córki na wydaniu, żoneczka z oazy mnie wygodni z sypialni a teściowa nie podejmie niedzielnym obiadkiem - potrzebne mi to ?, plus kredyt we frankach i biznes ledwo się bilansujący i trzeszczący. A teraz ?. Etos krajowych rockmanów i buntowników runął w posadach - cisza, jak po śmierci organisty. Okazuje że lwia część rockowej rewolucji i uczestników sprowadzała tylko do jednego - by zamienić "czerwonych" na "czarnych" - wtedy dopiero mamy "FREEDOM". Dziwię takim oświeconym ludziom i jego otoczeniu jak Skrzek - że.... no właśnie..... nic..... teraz za PIS`owskiej Junty jest OK ?. Protestują tylko "wściekłe kurewki" i "homo sovieticusy" ?. Może jestem nudny - ale mnie zawsze kołaczą słowa które padły po wydarzeniach w latach 30 w Niemczech - najpierw wzięli się za żydów, nikt nie protestował, kogo to obchodzi ?, potem za cyganów, homoseksualistów, socjalistów, za upośledzonych, za ruskich - nikt nie protestował - kogo to obchodzi - banda degeneratów i zboczeńców - potem..... nie miał już kto protestować. Przykre ale okazało że m.in wzniosłe i pięknie brzmiące słowa o FREEDOM m.in SBB - okazały pustym sloganem. Ja też nie jestem częścią idiotyzmów które wielokrotnie serwował tvn - m.in histeria pseudo aferusi Rywina czy pokazywanie niczym rycerzy Niepokalanej oszołomów z Krakowskiego Przdmieścia - potem brzoza , hel, tlen, dobijanie, zdradzeni o świcie - to był TVN. Repolonizacja ?...... Pislamizacja. Od artystów naprawdę wymaga się więcej - a nie "niech wściekłe psy gryzą się między sobą". Rola Buduj Burz Buduj tylko ograniczała do Komuny ?, Jaruzelskiego i Gomułki ?. A teraz ?. No tak - przekopiemy mierzeję wiślaną.

Nie tylko ja ale wielu fanów dobrej muzyki - ludzi przecież unikalnie uzdolnionych - czekamy by zabrali głos. Bo potem będzie za późno. Jak brzmią ich dawne deklaracje przy obecnym dystansie i milczeniu lub popieraniu tego co się dzieje ?.

Wolność mediów - a te forum nie jest częścią wolności mediów i swobodnej - może i kontrowersyjnej wymienia poglądów ?. Może niektórzy już zacierają rączki że obecna "repolonizacja" zrobi porządek z takim spaczonym i nikczemnym indywiduum jak Ja.

Ja się bardzo cieszę, że nie zabierają głosu bo artyści powinni trzymać się od polityki jak najdalej. Problemem jaki tutaj widzę, jest brak współczesnych twórców, którzy by potrafili komentować obecne wydarzenia. Chyba obecni twórcy nie są w ogóle zainteresowani tym, co dzieje się dookoła, tak to widzę.
Powrót do góry
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 13.08.2021, 11:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł1979 napisał:
Ja się bardzo cieszę, że nie zabierają głosu bo artyści powinni trzymać się od polityki jak najdalej.

Jestem tego samego zdania, jednak Borysewicz z Panasem zdążyli się już wypróżnić.
Powrót do góry
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 13.08.2021, 11:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewien brzydki Pan z nie mniej brzydkim nazwiskiem na brzydką literkę "K" - zrobił coś o wiele bardziej gorszego...... Very Happy
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 13.08.2021, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=Xhr-PdAOBTM

Pamięć ludzka jest zawodna - w ogóle i w szczególe i poza nawiasem i azaliż Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 104, 105, 106  Następny
Strona 105 z 106

Skocz do: