Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o turystyce ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.08.2021, 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
A na czym polega wyjazd religijny w Tatry?

Jesteśmy z żoną w Domowym Kościele i co roku staramy się jeździć na rekolekcje. Odbywają się one w różnych miejscach Polski, te akurat były w Tatrach. Szczerze mówiąc nie wiem, co Ciebie interesuje: temat rekolekcji czy np. plan dnia?
Białystok

PostWysłany: 19.08.2021, 13:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy Tatry mają coś wspólnego z rekolekcjami, czy są tylko tłem jak np. jezioro za oknem, czyli bardziej plan dnia. Smile

Widuję czasami różne religijne grupy w Tatrach, ale nie wtrącam się w nie swoje sprawy, tzn. nie pytam ich o szczegóły takich eskapad, czasami się zagada o typowe sprawy, szlak, pogoda, skąd są i tyle.
Bednaar

PostWysłany: 19.08.2021, 14:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Czy Tatry mają coś wspólnego z rekolekcjami, czy są tylko tłem jak np. jezioro za oknem, czyli bardziej plan dnia. Smile

Jak pisałem: równie dobrze te rekolekcje mogły by się odbyć nad morzem.
Od rana do obiadu mamy czas zajęty, po obiedzie jest czas wolny dla rodziny - jakieś 3-4 godziny (jeden dzień był luźniejszy - 6 godzin na czas wolny, ale akurat tego dnia moją żonę powalił rotawirus... a planowaliśmy Rusinową Polanę i Gęsią Szyję). Przeważnie są rodziny z małymi dziećmi, więc jakieś wyprawy np. na Orlą Perć raczej się nie zdarzają. Oczywiście ten czas wolny wykorzystujemy zależnie od tego, gdzie są rekolekcje, czyli albo wycieczki w góry (mój ulubiony sposób), albo kąpiel w morzu czy jeziorze i leżenie na plaży (osobiście nie znoszę tego rodzaju wypoczynku). Można też zwiedzać zabytki lub robić inne rzeczy, które zwykle się robi na wakacjach, zależnie od możliwości w danym miejscu.
Jeżeli chodzi o ten nasz wyjazd, to w związku z naszymi problemami ze zdrowiem wyprawa na Kopieniec była pewnym wyzwaniem (dzień wcześniej nie byłem w stanie wstać z łózka). Na Nosalu nie byliśmy - brakło czasu. Zresztą krótki był ten wyjazd - tylko tydzień.
Białystok

PostWysłany: 19.08.2021, 16:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki. To mi wystarczy.
Ja w tym roku pierwszy tydzień października, wyjazd turystyczny o ile nie zrobi się zima.
Crazy
digipack

PostWysłany: 19.08.2021, 20:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałem nic o remoncie Kopieńca Wink (ale widok fajny - nietypowa perspektywa na Giewont na tym zdjęciu, co wkleiłeś). Kojarzę natomiast, że coś tam jest pozamykane wokół Krzyżnego, chociaż nie wiem dokładnie, co. Talerz napisał o swoich kozich trasach, ale zawsze one się kończyły na Granatach - jak dla mnie o ile cała Orla Perć to jest oczywiście krem de la krem, to odcinek Granaty-Krzyżne, to jest w ogóle odlot najwyższego gatunku. Najpiękniejszy szlak w polskich Tatrach, co do tego nie mam żadnej wątpliwości, pewnie w całych, bo jednak na Słowacji takich wysokogórskich odlotów nie mają. Do orloperciowych trudności dochodzi zupełnie fantastyczna sceneria skalna. Na Kozich ona jest bardziej taka skalno-kanciasta; groźna i fascynująca, ale prosta. Wokół Orlej Baszty i Buczynowych Turni są dalej potężne ekspozycje i skalne wspinanie, ale jednocześnie jakieś fantazyjne przejścia, wrótka, turniczki, żlebiki, wiszące trawniki i co tam chcecie... Total. Tylko jeżeli Krzyżne nie działa, to nie bardzo jest jak skorzystać.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 19.08.2021, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ech, wszystko to jest odlot. Zakończyłem na Granatach, bo nie było więcej czasu, ale cały czas teraz kombinuję jak tam (w sensie dalej na Krzyżne) wrócić i kiedy, no i jeszcze by się przydało przypomnieć sobie Świnicę, bo jak już byłem na Zawracie to tęsknię w tamtą stronę zerkałem. Ale i zerkałem na stronę Słowacką - tam czeka np. Koprowski Szczyt i kilka jeszcze rzeczy, które nie zostały zdobyte do tej pory. To jest taki bezsens, że niby gdzieś się już było, to można powiedzieć, że zaliczone, ale co z tego jak już nic z tego nie pamiętam. Więc te stare trzeba by powtarzać, a nowe też trzeba robić...To jak z Plebiscytami, ciągnie do poznawania nowego, ale kiedy słuchać tych ulubionych rzeczy. Ale jeszcze tam wrócę - i`ll be back jak mawiał Terminator.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 19.08.2021, 21:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i jak już się teraz przeszedłem Orlą, to chętnie bym powrócił na Rohacze (w sensie całość od Brestovej do Wołowca), bo tam też było fajnie, a chętnie bym sobie porównał jedno z drugim. Ech, życie...
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 20.08.2021, 09:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale z Was twardziele - Orla Perć... Kocham góry, ale chodzę raczej po łatwiejszych szlakach, no i przede wszystkim Gorce, Bieszczady, Beskidy... Sudety słabo znam - tylko Góry Stołowe. 20 lat temu byłem w Tatrach Słowackich i na Rysy wszedłem - ale podejście łatwe, tylko długie. Chcieliśmy też wejść szlakiem Doliny Małej Zimnej Wody (Malá Studená dolina), ale okazało się, że to bardzo trudny szlak po niemal pionowej skale z łańcuchami, podobno słowacki odpowiednik Orlej Perci - część grupy zawróciła, w tym ja - to nie na moje marne umiejętności...
Leptir
box

PostWysłany: 20.08.2021, 10:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja niestety w tym roku miałem mało czasu na nasze góry, czego bardzo żałuję. Udało mi się tylko na 4 dni wyskoczyć w Beskidy. Pierwszego dnia wszedłem na Babią Górę z Zawoi (Percią Akademicką - chyba jedyna beskidzka via ferrata Wink ). Drugiego zrobiłem sympatyczny, choć dość chwilami monotonny szlak Zawoja - Polica - Hala Krupowa i z powrotem. Później niestety już strasznie lało, były burze i podtopienia. Mam nadzieję, że w październiku lub listopadzie jeszcze uda mi się powrócić w góry.
Maciek
box

PostWysłany: 20.08.2021, 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir, wyprawa na Babią zawsze cieszy. Mój ulubiony wariant to Perć Alademików w górę i Perć Przyrodników w dół. Na tej ostatniej stawy dostają lekko w kość, ale walory przyrodnicze, szczególnie w lipcu, kiedy jest tam jak na innej planecie, wszystko wynagradzają.
Bednaar

PostWysłany: 20.08.2021, 10:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie właśnie chodzi po głowie Babia Góra w przyszłe wakacje - nigdy nie byłem na masywie Królowej Beskidów, trzeba to nadrobić.
Leptir
box

PostWysłany: 20.08.2021, 10:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Mój ulubiony wariant to Perć Alademików w górę i Perć Przyrodników w dół.

Tego wariantu jeszcze nie próbowałem - chętnie spróbuję następnym razem. Dziękuję za polecenie! A tam rzeczywiście jest trochę jak na innej planecie. Kiedyś byłem na Babiej w październiku - wokół było ciepło, typowa złota polska jesień, a na Diablaku złapała mnie śnieżyca, wręcz zadymka - wyglądałem jak bałwan. Smile
Bednaar

PostWysłany: 20.08.2021, 10:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Śnieżce też - z tego, co widzę po raportach pogodowych - inna planeta. Zwykle mocno tam wieje. Też nigdy nie byłem, kolejna góra do zdobycia Wink
Leptir
box

PostWysłany: 20.08.2021, 10:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, Bednaarze - w ogóle Karkonosze mają specyficzny mikroklimat (zresztą pobliskie Góry Izerskie też). Bardziej przypomina rejony polarne niż naszą strefę geograficzną. Karkonosze uwielbiam, choć niestety główny szlak przebiegający grzbietem (tzw. niegdyś "szlak przyjaźni") po utwardzeniu (a nawet wyasfaltowaniu na niektórych odcinkach) nie ma już dla mnie takiego uroku, jak kiedyś. Tym niemniej serdecznie polecam - szczególnie rejony Małego Stawu (Samotnia), Śnieżnych Kotłów, ale oczywiście Śnieżka też jest pięknym szczytem z cudownymi widokami.
Maciek
box

PostWysłany: 20.08.2021, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Babiej są też niespodzianki pogodowe w drugą stronę. Tak gdzieś od 6. minuty zaczynają się dziać niesamowite rzeczy: https://youtu.be/1k9Ql6fnevU
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Strona 18 z 19

Skocz do: