Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o turystyce ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.01.2022, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nawet nie widziałem Mt. Blanca Crying or Very sad
Freefall

PostWysłany: 02.01.2022, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Chyba powinienem się uczyć od Ciebie skromności. Ja się jakoś nigdy nie zastanawiam, czy moje wynurzenia kogokolwiek interesują, tylko uszczęśliwiam wszystkich na siłę Embarassed

Nie żartuj. Jak masz jakieś wspomnienia, to wrzucaj.
Przecież nie chodzi o to, żeby się licytować, kto ma lepsze zdjęcia Wink
A na Marsie jeszcze nie byłem! Pewnie się nie uda tego zrobić, ale kto wie. Świat jest pełen niespodzianek Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 02.01.2022, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Freefall jaki jest Twój najwyższy zdobyty szczyt? Mój tylko Rysy Sad

Przybij piątkę - mój też. Na pocieszenie - w Polsce już wyżej się nie da Wink
Piękne zdjęcia Freefall, chętnie bym się tam wybrał Smile
Freefall

PostWysłany: 02.01.2022, 22:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Białystok napisał:

Freefall jaki jest Twój najwyższy zdobyty szczyt? Mój tylko Rysy Sad

Przybij piątkę - mój też. Na pocieszenie - w Polsce już wyżej się nie da Wink
Piękne zdjęcia Freefall, chętnie bym się tam wybrał Smile

No, właśnie Piz Boe, to mój najwyższy szczyt.
A może jakaś forumowa wyprawa się trafi Question
Tylko trzeba by wybrać jakiś cel. Coś spektakularnego, łatwego technicznie, ale z odpowiednią wysokością Wink
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 02.01.2022, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brzmi jakbyś organizował wyprawę na Kilimandżaro!
Freefall

PostWysłany: 02.01.2022, 22:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moim stanie, chyba nie jestem w stanie niczego zorganizować Crying or Very sad
Ale to Kilimandżaro to dobry pomysł Exclamation
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 02.01.2022, 23:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękne zdjęcia Freefallu i niesamowite miejsca. Z tych rejonów, to byłem tylko w tych Alpach Austriackich w tle 🙂 (Hohe Tauern), na Grossglocknera nie wszedłem, ale kilka szczytów powyżej 3000 tam udało mi się zaliczyć.
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 03.01.2022, 09:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:

A może jakaś forumowa wyprawa się trafi Question
Tylko trzeba by wybrać jakiś cel. Coś spektakularnego, łatwego technicznie, ale z odpowiednią wysokością Wink

Mi się marzy zrobienie mini zlotu forumowego w formie wejścia na jakiś beskidzki tysięcznik, np. umawiamy się w jakiś dzień (np. 5 marca) i spotykamy się o godź 12 na szczycie Lubonia Wielkiego 1012 m n.p.m. (najwybitniejszy szczyt Beskidu Wyspowego) albo Mogielicy 1170 m n.p.m. - (najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego).
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 03.01.2022, 15:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się to świetnym pomysłem. Nie żebym kwestionował zasadność wyprawy na Kilimandżaro czy nawet na Triglava - ale wydaje mi się to mało realne w takim układzie nawet towarzyskim jaki tu mamy (ludzie znają się raczej dość pobieżnie lub w ogóle, w sensie w realu), nie mówiąc o obecnych komplikacjach w podróżowaniu. I przede wszystkim: czas. Taka wyprawa to duży czas i zgranie nawet kilku osób to na pewno trudność nie lada.

Natomiast takie jednodniowe, max weekendowe coś... w miejscu o łatwym dojeździe, nie za daleko od Krakowa czy Katowic czy Wrocławia... np. jak ten Luboń, który jest rzut beretem z Rabki/Chabówki... Najlepiej miejsce, gdzie na szczycie jest schronisko, żeby można było w miłych okolicznościach spędzić wieczór, a po śniadanku zejść szlakiem do auta/pociągu/busa i jeszcze zdążyć się wyspać przed poniedziałkiem...
- nie wiem, czy mi się coś roi, ale uważam, że to jest jak najbardziej realna perspektywa. Zanim nadejdzie piąta fala Wink
Crazy
digipack

PostWysłany: 03.01.2022, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrócę do Tour de Pologne 2013. To był rocznicowy Tour i uświęcili go tak, że pierwsze dwa etapy były we Włoszech... Pojechaliśmy więc do Włoch i po uroczystym otwarciu w Madonna di Campiglio, trzeba było na etap drugi pojechać na Passo pordoi, do serca Dolomitów, na zdjęciach Freefalla też była ta przełęcz reprezentowana.

Plan był taki, że spania będzie nie za wiele, bo od 5 z groszami rano mieliśmy już rozstawiać metę na przełęczy, a wiadomo było, że nie dojedziemy wcześniej, niż o jakiej trzeciej-czwartej. No to spałem w autokarze, tylko w ciemnościach czuć było, że raz hop do góry, potem znów jakieś zjazdy... Sęk w tym, że ogólnie została wybrana zła droga - dobra może dla osobówki, ale nie dla wielkich ciężarówek. I tak to, na serpentynach zjeżdżających z przełęczy Passo Sella, rozkraczył się TIR... a za nim stopniowo ustawiła się wielka blokada: 9 kolejnych tirów, dwa autokary i dwa busy z przyczepkami. Było wystarczająco wąsko i kręto, żeby nie było mowy o wykręceniu i zawróceniu. Więc staliśmy - od trzeciej czy czwartej rano, kiedy było jeszcze całkiem ciemno i tylko w świetle księżyca widać było niesamowite majaczące zerwy (!), do po szóstej, kiedy zaczął się wschód słońca. Cały ten czas chodziłem sobie tam i siam po tych serpentynach i było to doświadczenie na pograniczu mistycznego.

W międzyczasie coś tam wymyślili, żeby tego zepsutego TIRa uruchomić na tyle, by zdołał się przesunąć i przepuścić wszystkich. Na metę dotarliśmy wszyscy potężnie spóźnieni, oczywiście atmosfera była lekko mówiąc nerwowa, ale jakoś tam poszło... Ale z niedospania z jednej strony, a gorączki przygotowań z drugiej, niewiele pamietam z samego Pordoi.

Natomiast tej nocy i świtu na serpentynach otoczonych Dolomitami nie zapomnę do końca życia.
Freefall

PostWysłany: 05.01.2022, 21:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Wrócę do Tour de Pologne 2013. To był rocznicowy Tour i uświęcili go tak, że pierwsze dwa etapy były we Włoszech... Pojechaliśmy więc do Włoch i po uroczystym otwarciu w Madonna di Campiglio, trzeba było na etap drugi pojechać na Passo pordoi, do serca Dolomitów

O, widzisz i to jest fajne wspomnienie Smile.

Wracając do Dolomitów, wspominałem o prowincji Belluno. Nie ma tam może takich słynnych szczytów, jak Marmolada czy Tre Cime, ale widoki nie gorsze. Dlatego jeszcze pomęczę was trochę zdjęciami.

Pale Di San Martino

Cima Corona

Po drodze mijamy pasące się koniki Smile

W drodze na przełęcz Rolles

Widok z Monte Castelazzo

Trasa wokół Monte Pelmo

Panorama z widokiem na Monte Pelmo

Widoki z trasy wokół Monte Civetty - jez. Alleghe

Jezioro Coldai

Jeszcze jeden widoczek

Widoki z Sass De La Palazza:

Jezioro Misurina

Bonus: a świstak siedzi i ... obserwuje Wink

Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 05.01.2022, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie no, szczęka mi opadła... Freefallu, przyznaj się, robisz zdjecia dla National Geographic czy cuś Question
Freefall

PostWysłany: 05.01.2022, 23:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez przesady Smile. Myślę, że w sieci można by znaleźć lepsze zdjęcia.
Do National Geographic to w ogóle nie mam startu. To są profesjonaliści wysokiej klasy, którzy jadą w wybrane miejsce na parę tygodni, robią tysiące zdjęć, z których potem wybierają kilkadziesiąt fotografii do prezentacji. Mają czas, odpowiednie światło, lepszy sprzęt, no i przede wszystkim dużo większe umiejętności niż ja Smile.
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 05.01.2022, 23:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może i tak, ale talentu i oka nie sposób Ci odmówić.
Freefall

PostWysłany: 05.01.2022, 23:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny
Strona 20 z 21

Skocz do: