Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 116, 117, 118  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.10.2021, 10:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To chętnie odpowiem bardzo konkretnie: z polecanych tu w ostatnim roku płyt spoza mojego "targetu" (Akond, Bananamoon, I&I), do mojego ścisłego kanonu dołączyły cztery : Album à colorier Marcoeura, muzyka inspirowana Mistrzem i Małgorzatą Kwintetu Nabatova (w ogole Nabatov okazał się spory odkryciem), Vihmakõnõ Mari Kalkun i Musique des Tziganes de Roumanie Tarafa Haidouksa. Wszystkie kupiłem na CD - wszystkich słuchałem bardzo długo i na pewno będę do nich bardzo często wracał.

Ostatnio zmieniony przez Okechukwu dnia 14.10.2021, 10:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
box

PostWysłany: 14.10.2021, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale przecież duży zbiór (ciekawość muzyki) może w sobie zawierać mniejszy (10, 100, 1000 płyt z mainstreamu i okolic, poza które ktoś inny nie ma potrzeby w ogóle się wychylać - to nic złego!). Tu jest bardziej nagonka na ludzi z otwartymi uszami niż na tych, którzy lubią ten sam zestaw płyt od X lat. To trochę tak, jakby ktoś, kto zna 100 czy 1000 słów krzywo patrzył na kogoś, kto czyta, poszerza zasób słów i horyzont. Można się dogadać znając te 100 czy 1000 słów, czego dowody każdy z nas spotyka na co dzień, w szkole, pracy, sklepie, na budowie, ale w plebiscycie na top przekleństw i wulgaryzmów nie musiałyby się przecież znaleźć same k, ch i j (choć większość z nas sięgnie pewnie czasem po taką klasykę* Wink).
Wiek też tu nie jest kluczowy, bo choć nikomu nie zaglądam w pesel, to są tu tacy z Łodzi czy Krakowa, których otwarte głowy i uszy są dla mnie wzorem do naśladowania (i nadzieją, że nie muszę zostać narzekającym dziadem za x lat) Wink

*nie porównuję Genesis czy Pink Floyd do k ani ch. Wink
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.10.2021, 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:

To wcale nie o to chodzi. Właściwe w tym kontekście pytanie brzmi - kiedy po raz ostatni jakiś nowy (niekoniecznie kalendarzowo) album dołączył do Twojego / Waszego prywatnego kanonu?

Bo jeśli np. 10 lat temu - to cokolwiek by pisać, jakaś faza skostnienia jednak chyba występuje... Smile
.

No to u mnie skostnienie nie występuje, bo co najmniej kilka razy w roku ma coś nowego w swoim kanonie. Wracanie do słuchanych uprzednio płyt to u mnie norma, ale do książek już raczej nie wracam, z małymi wyjątkami: jak już pisałem Władca Pierścieni, zamierzam też jeszcze raz przebrnąć przez Ulissesa Jamesa Joyce'a - moim zdaniem powieść wszech czasów, czytałem ponad 20 lat temu - lektura zajęła mi kilka miesięcy.
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.10.2021, 10:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
ale w plebiscycie na top przekleństw i wulgaryzmów nie musiałyby się przecież znaleźć same k, ch i j

I z tego właśnie powodu średnio mnie śmieszy stary obrazek przypomniany niedawno w wątku o Konkursie Chopinowskim. Bo tam paleta jest bardzo ograniczona, niemal monochromatyczna Smile.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.10.2021, 10:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Vihmakõnõ Mari Kalkun

O, cieszę się - nie pisałeś o tym w wątku "nordyckim". Może warto, żebym go mocniej pociągnął, bo mam tam dziesiątki albumów do prezentacji.
.
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 14.10.2021, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:

To wcale nie o to chodzi. Właściwe w tym kontekście pytanie brzmi - kiedy po raz ostatni jakiś nowy (niekoniecznie kalendarzowo) album dołączył do Twojego / Waszego prywatnego kanonu?

Bo jeśli np. 10 lat temu - to cokolwiek by pisać, jakaś faza skostnienia jednak chyba występuje... Smile
.

Całkiem niedawno - nowy album Tria Marcina Wasilewskiego "En Attendant" - wracam do niego kiedy tylko mam czas na słuchanie muzyki. Uważam, że to jedna z lepszych płyt tego zasłużonego już zespołu. Czy pozostanie w moim kanonie? Nie wiem, to się okaże. W ubiegłym roku dołączył do tego kanonu potrójny album Marcusa Stockhausena "Wild Life". Próbowałem go stręczyć na tym forum, ale chyba bez rezultatów. A sądziłem, że może pogodzić frakcje zainteresowanych fusion, swobodną improwizacją, a nawet zwolenników elektroniki...

P.S. Do ulubionych książek też wracam, jak i do filmów. W tym także i do "Mistrza i Małgorzaty" - czytałem już chyba z 10 razy. Smile A Lemy są u mnie w heavy rotation. Wink

Ostatnio zmieniony przez Leptir dnia 14.10.2021, 10:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 14.10.2021, 10:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno warto Smile Jest jeszcze aspekt finansowy. Niestety, ogranicza mnie budżet, a cierpię na taką przypadłość, że jeśli coś mnie bardzo zainteresuje, to muszę to mieć na CD. Gdybym uwolnił się od tego fetysza, byłoby mi łatwiej poznawać nowe dźwieki. Innymi słowy - gdybyś dostarczył mi wszystkie płyty, które polecasz na oryginalnych nośnikach, to pewnie chciałbym zatrzymać i połowę Razz Czasem celowo unikam słuchania rekomendacji, żeby nie wprawiać się w stan pożądania płyty.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 14.10.2021, 10:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obecnie za pośrednictwem nieforumowego kolegi wszedłem w Anathemę (poznana niedawno i szybko odstawiona do kąta) i Airbag (nie znałem wcale). Mało to wpisów o tych zespołach i raczej dobrej prasy też tu nie mają.

Drążę też trochę temat retro rocka, a to coś wynalazłem z Drezna a to z Norymbergii albo w Bedford. W sumie też raczej nikogo to tu nie obchodzi bo Majkel się nie udziela.

Modry Efekt - było nie było absolutny zwycięzca Demoludów - ogólnie mnie rozczarował (Svitanie). Obawiam się że nowo zakupiony LP pójdzie w świat.

Zatem chyba słabo to ogólnie wygląda. Rolling Eyes
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.10.2021, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Szkoda, że regulamin jest bezwzględny bo 10 tytułów znam i bym listę mógł wysłać, ale skoro aż 15 to nic się nie da zrobić (poznawać innych dla mnie się zdecydowanie nie chce). Rolling Eyes

Rzeczywiście, słabo to wygląda.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 14.10.2021, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co Cię rozczarowało w Svitaniu?
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 14.10.2021, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
A co Cię rozczarowało w Svitaniu?

Kompozycje. Zwłaszcza tytułowa suita. Oczywiście poza wiadomo jakim utworem.

bananamoon napisał:
Białystok napisał:
Szkoda, że regulamin jest bezwzględny bo 10 tytułów znam i bym listę mógł wysłać, ale skoro aż 15 to nic się nie da zrobić (poznawać innych dla mnie się zdecydowanie nie chce). Rolling Eyes

Rzeczywiście, słabo to wygląda.

Fatalnie wręcz. Koszmar.
Okechukwu

PostWysłany: 14.10.2021, 11:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Suita kompozycyjnie faktycznie mogłaby być lepsza. Ale te niedostatki rekompensuje gitara Hladika. Nie ma wiele płyt gatunku z tak niesamowitą gitarą.
Powrót do góry
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.10.2021, 11:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- Białystok

Koszmar? - to jest właśnie książkowy przykład na forumowy "beton" poznawczy i brak logiki w "zabawach" poznawczych (podobno i oficjalnie).
Przy czym, jednocześnie, żąda się, zablokowania możliwości rozwijania tematów, w niewygodnych kierunkach - zakneblowania ust, osobom, które "nie głosują".
Białystok napisał:
MirekK napisał:

Czy moglibyśmy wprowadzić regułę, że podajemy do listy propozycji tylko tytuły na które planujemy głosować? Co oznaczałoby również, że osoby nie planujące wziąć udziału w zestawieniu, nie powinny wpisywać swoich propozycji w wątku plebiscytowym. Mogą w końcu to robić w wątkach tematycznych. Mniej pracy dla prowadzącego przy korektach pisowni, przy zliczaniu punktów i sprawdzaniu czy dany album faktycznie ukazał się w tym roczniku.

Zdecydowanie tak...

Ale najchętniej, widzielibyście wpisy tematyczne niektórych forumowiczów, upchnięte do niewidzialnej szuflady (gdzieś w pod-zakładce "prywatne - wchodzisz na własną odpowiedzialność").
Bo od obostrzeń konkursowych..."się" zaczyna.
Ile razy spotkałem się z nieprzychylnymi komentarzami na temat wpisów traktujących o afro, funku, dżezie, improwizacji czy klasyce (choć, to mnie oskarża się o drwiny ze słuchaczy Pink Crimson).

A swoją drogą, ciekaw jestem, dlaczego nie piszesz / nie piszecie o rocku, o interesującej Was muzyce, za to na każdym kroku, wzdychacie do starych / dobrych czasów "progresywnego" spokoju?
Zaproponujcie ulubione płyty, opiszcie muzykę na nich zawartą, chętnie poznam Wasze fascynacje prog-rockowe (?); piszcie, zamiast wciąż, dąsać się na "inną" muzykę (przepowiadać schyłek "właściwie"” pojmowanego forum), której nie tylko, nie chcecie posłuchać, co nawet wpisać na listę płytowych propozycji.

Ostatnio zmieniony przez bananamoon dnia 14.10.2021, 11:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 14.10.2021, 11:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:

.

W moim przypadku w ostatnich 10 latach...stop, 4 latach od czasu dołączenia do forum (i w dużej mierze dzięki plebiscytom, które motywowały do sięgnięcia po to i owo) pewnie z kilkadziesiąt, zwłaszcza kategorie soul, funk, także fusion i jazz akustyczny lata 60 i 70 (zwłaszcza tu poczyniłem znaczny postęp), co wynika jak sądzę z ciągłe małej wiedzy w temacie.

Natomiast jestem sobie w stanie wyobrazić kogoś, jakiegoś machera np. od jazzu, który przesłuchał już wszystkie istotne płyty i po prostu siłą rzeczy nic już nie dorzuci. W jazzie od końca lat 70 nie wydarzyło się już nic, co warte byłoby dodania do "kanonu" w tej dziedzinie (no dobra, może nic to za dużo powiedziane, może jakieś rodzynki by się znalazły) i chyba nie za bardzo jest po co ten temat rozkminiać, oczywiście poza potrzebą jakiejś odmiany, trudno w kółko słuchać tego samego. Co innego z hiphopem, west coast hiphopem i glitchpopem - ta scena prężnie się rozwija i wciąż powstają nowe wybitne albumy z tych gatunków, które mogą wejść do kanonu. Ale zupełnie mnie to nie interesuje Smile
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 14.10.2021, 12:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
- Białystok

Koszmar? - to jest właśnie książkowy przykład na forumowy "beton" poznawczy i brak logiki w "zabawach" poznawczych (podobno i oficjalnie).

Nie chciałem głosować na album ostatniej dekady. No ale wysłałem listę gdzie dominował retro rock (o którym ostatnio próbuje pisać).
I co? Płyty dostawały punkty głównie ode mnie a moje wpisy jak widzę pozostają bez komentarza. Czy Forum na tym coś zyskało?

Ostatnio zmieniony przez Białystok dnia 14.10.2021, 12:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 116, 117, 118  Następny
Strona 113 z 118

Skocz do: