Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 116, 117, 118  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
docent_chleb
singel kompaktowy

PostWysłany: 15.10.2021, 13:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1991 - 2021 najwspanialsze płyty (Teraz Rock)
Pierwsza dziesiątka.
1. Armia - Legenda
2. Lao Che - Powstanie Warszawskie
3. Kult - Tata Kazika
4. Voo Voo - Łobi Jabi
5. Janerka - UR
6. Hey - Fire
7. T.Love - Pocisk Miłosci
8. Acid Drinkers - Infernal Connection
9. Riverside - Love, Fear And...
10. Myslovitz - Miłość w czasach popkultury
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.10.2021, 13:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

MirekK napisał:

Dlaczego ludzie odchodzą z FD? Nie jest to wina plebiscytów. Główny powód: zmiana profilu forum. To nie jest forum dinozaurów o nastawienu czysto rockowym i około rockowym. Inne powody: brak reakcji innych na zangażowanie danego użytkownika w rozwój forum, sprawy osobiste, pyskówka z innym forumowiczem.

A z tym się nie zgadzam, bo osoby wspomniane przez nas: djmis/afterc, post.swan/crescent, Morly - słuchały sporo muzyki poza-rockowej i moim zdaniem własnie zniechęciło ich czysto rockowe nastawienie znacznej części uczestników. Ja sam wiele lat temu wspomniałem uczciwie, że na FD czuję się off-topowo, bo słuchanie rocka progresywnego już mnie nie kręci, ze siedzę głównie w jazzie i jakby co, mogę odejść z forum, żeby nie off-topować. Spotkało się to ze sprzeciwem Forumowiczów i namówiono mnie do pozostania tutaj.
Forum nazywa się "Muzyczne Dinoaury i ich następcy", a nie Dinozaury Rocka, w aliasie jest rockjazz.pl - wiec to już też sugeruje szersze zainteresowania muzyczne. Są tematy poświęcone jazzowi, free music, muzyce klasycznej, elektronicznej, folk - więc tam przecież można dawać odpowiednie rekomendacje, jeżeli np. "wszechobecny" jazz przeszkadza miłośnikom prog-rocka.

Sorki Bednaar, absolutnie masz rację Wiedziałem, że o czymś zapomniałem: Jazz. To zmęczenie i długi dzień pracy. Nie wiedziałem, że cresent używał trzech róźnych nazw użytkownika. W chwili mojego zapisania się poznałem go na FD jako Two Moons. W przypadku djmisia, crescenta i Morly-ego jaki był powód odejścia z FD? Zgnuśnienie konserwą rockową? Jak myślisz?
Maciek
box

PostWysłany: 15.10.2021, 13:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie nie do mnie, ale widziałem się z Morlym sporo po jego ostatnim wpisie na forum i choć nie mogę się wypowiedzieć za niego, to mam silne przekonanie, że jego nieobecność na forum nie jest związana z tym, że fani Wishbone Ash, Ten Years After czy Kansas nie są tak aktywni jak fani muzyki bezgatunkowej (do której przypadkiem wpada również jazz). Kiedy widzieliśmy się ostatnim razem, Morly opowiadał mi o Pascalu Comelade i mocno improwizowanych frytach na klarnecie, więc mogłoby się okazać, że nie do końca wpisuje się w ramy „forum dla rockmanów!”.

Crescent przestał pisać chwilę po mało sympatycznej wymianie zdań z innym forumowiczem, który był zaskoczony tym, że (rzekomo) ironiczny wpis bez emotikonki (na których istotność crescent często się powoływał w sytuacjach, w których sam odebrał coś jako mało sympatyczne, co nie było intencją autora) z mało sympatycznego nagle staje się właśnie ironiczny i żartobliwy (a niewiele na to wskazywało). Oczywiście mogła to być tylko kropla przelewająca czarę, ale z tego co pamiętam, crescent nie przepadał (delikatnie mówiąc) za traktowaniem muzyki kalkulatorem, więc też nie jestem pewien czy wzmocniłby frakcję liczbową lub stricte rockową.

Djmiś Chyba bardzo lubił strzelanki i ułamki i często prowokował ciekawe dyskusje, również te mniej koleżeńskie, ale jednak wartość merytoryczna i muzyczna jego działalności była spora!
Piotr
kaseta FeCr

PostWysłany: 15.10.2021, 14:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
osiągnięcia pewnego consensusu.

Chyba będzie o to ciężko, już myślę, że szybciej, by się dogadali politycy "prawi z lewymi", oczywiście pozakulisowo Smile

To jak z tym 2002, jest szansa, by ktoś z tym wystartował jeszcze przed 1977? Bo obawiam się, że możemy jednak nie dojechać z tą dekadą do końca...
Powrót do góry
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.10.2021, 14:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
(Pawle, jeśli słuchałeś wtedy Eno lub Mandarynek i przez przypadek myślałeś, że to Nemezis, ale tych punktów nie możesz już odkręcić, to mnie nie wydaj, tylko napisz coś w stylu: „no właśnie” Wink)

Pan Witold też mówił, że to Nemezis, ale kto wie? Może obaj mnie wkręcaliście, a to faktycznie jest jakaś płyta Eno lub Mandarynek Smile (wszak tyle tego natrzaskali, że można się pogubić).

Piotr napisał:
Paweł napisał:

Chyba będzie o to ciężko, już myślę, że szybciej, by się dogadali politycy "prawi z lewymi", oczywiście pozakulisowo Smile

Trzeba wierzyć, że muzyka łagodzi obyczaje. Wink

A co do Twojego pytania: pewnie za jakieś 1,5 tygodnia Crazy odpali rok 1977, więc chyba nie ma teraz sensu ruszać z 2002 (choć ten mnie najbardziej interesuje). Może wtedy, gdy opadnie kurz po synthpopie? Ale ja tam w sumie nie wiem. Smile
Maciek
box

PostWysłany: 15.10.2021, 15:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
Paweł napisał:

Chyba będzie o to ciężko, już myślę, że szybciej, by się dogadali politycy "prawi z lewymi", oczywiście pozakulisowo Smile.

Sytuacja jest właśnie banalnie prosta do rozwiązania, tylko zwracam uwagę na nieproporcjonalny udział merytorycznych argumentów po obu stronach. Zważmy proszę te argumenty, bo póki co mamy spór na zasadzie:
- płyt jest za dużo / ludzie proponują nie takie płyty jakbyśmy chcieli / odzywają się ci, którzy nie głosują / jeśli coś mi się nie podoba, to jest bezwartościowe (przynajmniej w kontekście danego plebiscytu) / ludzie piszą o gatunkach, których nie słucham /to nie jest tak hop siup, żeby wszystko policzyć i zweryfikować, dopisać itp./ a w ogóle, to kiedyś to było, na forum byli użytkownicy X, Y, Z, ale prawdopodobnie już ich nie ma, bo czytaj powyższe argumenty od początku
vs
- dopisujemy tylko to, co ma słowną rekomendację / plebiscyt rocznikowy jest najwłaściwszym miejscem, żeby pisać o płytach z danego rocznika - porozrzucanie wpisów na kilkadziesiąt innych wątków nie pomoże w tym, aby za X czasu łatwiej coś odszukać lub aby ktoś nowy/niezarejestrowany miał z tego jakiś pożytek / można patrzeć na muzykę jak na człowieka, bez względu na to jaki ma kolor (gatunek) / mogę wam to zliczać, dopisywać, weryfikować / użytkownicy X, Y, Z już nie pisują, bo czytaj powyższe argumenty od początku

Mogę zebrać wszystkie merytoryczne argumenty (ignorując takie jak "nie bo nie" lub wyrywające fragmenty z kontekstu) i stworzyć z nich krótki i zwięzły regulamin plebiscytów. Tylko boję się, że reakcją na to będzie: "jak nie gram na ataku, to zabieram piłkę i idę do domu".
Crazy
digipack

PostWysłany: 15.10.2021, 15:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
jak się to skończyło i czy ta "90" Bananamoona została ostatecznie dopisana czy nie (może Crazy coś bardziej pamięta)

Oczywiście, że została dopisana.

akond napisał:
zdecydowanie najdłuższą listę w roczniku 2001 zgłosił Retromaniak

A ta nie została, bo nie było opisów. Oczywiście dopisywałem wiele płyt od Retromaniaka, ale akurat nie z tego posta.

Białystok napisał:
3 dni temu nawet miałem szaloną myśl, żeby zuchwale założyć 1977 r.

Proszę Cię, nie rób tego!
Białystok

PostWysłany: 15.10.2021, 16:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Argumenty żebym tego nie robił rozsadzają mi łącze. Już teraz z trudem łapię zasięg a mieszkam bliżej niż Wy od rosnącego muru z drutu czyli strefy wojny hybrydowej. Jak stanie z betonu to chyba nawet będę do niego pasował. Smile
Leptir
box

PostWysłany: 15.10.2021, 16:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Strasznie długa i męcząca ta gra wstępna, aż się odechciewa aktu właściwego...
Piotr
kaseta FeCr

PostWysłany: 15.10.2021, 16:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Mogę zebrać wszystkie merytoryczne argumenty (ignorując takie jak "nie bo nie" lub wyrywające fragmenty z kontekstu) i stworzyć z nich krótki i zwięzły regulamin plebiscytów.

Każda inicjatywa, która mogłaby usprawnić ich przeprowadzanie myślę, że jest mile widziana. Bo faktycznie zaraz się okaże, że zapału nie wystarczy nawet na grę wstępną, a takie dalekosiężne plany tu były roztaczane.
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.10.2021, 17:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ojej... powiem wam, że czytam i czytam waszą dyskusję, i nie wiem co powiedzieć Confused Co chwilę zmienia się wątek, duża jest atmosfera nieporozumienia, a nie do końca rozumiem, o co właściwie toczy się spór.

Oczywiście, że polecenia akonda są wartościowe i np. ja gęsto z nich korzystam w plebiscytach lat zerowych - nieraz są to pozycje, które wchodzą do mojego top 20, top 10... Ja uważam, że największą wartością tych plebiscytów rocznych jest taka przekrojowość - dobrze opisane propozycje, zgłoszone przez różnych użytkowników forum, pokazują jak najbardziej różnorodną paletę płyt z różnych styli, gatunków, krajów, takich, które uważamy za godne poznania, od największych oczywistości (które mimo wszystko mogły komuś umknąć - forum to nie tylko stare dinozaury z 5000 płytami w kolekcji, ale i ich następcy, dopiero w treningu, przyjmujący ten kaganek oświaty Smile ) do takich najbardziej zaginionych potencjalnych perełek. Myślę, że żaden inny temat na forum jednak takiej mocy nie ma, bo w gatunkowych tematach jednak zazwyczaj pisze się o mało znanych płytach, co jest dla mnie już wyższą szkołą jazdy.

Kolejny raz piszemy o gustach, o skostnieniu, o Pink Crimson, a ja nie dostrzegam tu jakiegokolwiek sensu. Rolling Eyes O ile rock klasyczny i progresja są pewnym wspólnym mianownikiem spajającym największą część użytkowników - i dlatego taka muzyka najczęściej króluje w zestawieniach - to wydaje mi się przesadną generalizacją stwierdzanie, że tylko na tym forum stoi i o niczym innym nie wolno pisać, czy coś takiego. Może sam za mało piszę o "swojej" muzyce, może ci otwarci / młodsi / postępowi wciąż są ogólnie nie aż tak widoczni, ale istniejemy i fungujemy tutaj, i jest nas coraz więcej. Wink Ja nie widzę sensu po raz kolejny wypominania komuś, że nie interesuje kogoś dany rodzaj muzyki i jeszcze obrażania się o to. Nie lepiej próbować znaleźć jakąś wspólną płaszczyznę porozumienia?

O pomysłach na usprawnienie plebiscytów zawsze warto dyskutować, w granicach zdrowego rozsądku Wink Ale jak będziemy się obrażać na siebie nawzajem, to do niczego nie dojdziemy, dlatego apeluję o trochę zimnej krwi Exclamation

Chociaż moim zdaniem problem nie jest na tyle duży, aby trzeba było odsuwać w czasie kolejny plebiscyt. Wink

Aha - jeśli ktoś chciałby wejść przy prowadzeniu rankingu ze mną we współpracę w podobny sposób jak Crazy z Talerzem - nie mam nic przeciwko. ^^
Crazy
digipack

PostWysłany: 15.10.2021, 19:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, wątki mieszają się tu przepotężnie. Ale - raz na jakiś czas ktoś trafi w dziesiątkę. Ot:

docent_chleb napisał:
1. Armia - Legenda
2. Lao Che - Powstanie Warszawskie
3. Kult - Tata Kazika

Cool
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.10.2021, 20:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie zabawne jest, że przecież nic się nie zmieniło, nikt niczyich płyt nie usuwa, zasady są jakie były, czyli po krótkim opisie płyta jest dodawana i tyle, bez względu na to czy ktoś głosuje czy nie.

Obawiam się, że takimi pisaninami kończą się zbyt długie okresy bezplebiscytowia Wink
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 15.10.2021, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:

Sorki Bednaar, absolutnie masz rację Wiedziałem, że o czymś zapomniałem: Jazz. To zmęczenie i długi dzień pracy. Nie wiedziałem, że cresent używał trzech róźnych nazw użytkownika. W chwili mojego zapisania się poznałem go na FD jako Two Moons. W przypadku djmisia, crescenta i Morly-ego jaki był powód odejścia z FD? Zgnuśnienie konserwą rockową? Jak myślisz?

Cóż, Maciek już zdążył odpowiedzieć na to pytanie - choć mnie się zdaje, że chyba owo zgnuśnienie było jedną z przyczyn.

Maciek napisał:
Kiedy widzieliśmy się ostatnim razem, Morly opowiadał mi o Pascalu Comelade i mocno improwizowanych frytach na klarnecie, więc mogłoby się okazać, że nie do końca wpisuje się w ramy „forum dla rockmanów!”.

Cóż, a czy np. ja pasuję do "forum dla rockmanów"?
A któż to ten Pascal Comelade? Co to za improwizowane fryty na klarnecie? Takie improwizacje na klarnecie (basowym) to znam za sprawą Mazzolla i jego szalonych projektów z muzykami ze Wschodu (Gendos i inni). Sprowadź zaraz tu Morly'ego - przecież jest tu pewna grupa osób, która zainteresowałaby się tematem.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.10.2021, 22:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Djmis przerzucił się na rower. To go teraz najbardziej kręci. Nomen omen.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 116, 117, 118  Następny
Strona 117 z 118

Skocz do: