Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o Piwie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.07.2020, 16:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na razie piję z radości po wczorajszym zwycięstwie Smile. Chociaż przeczuwam że jutro będzie smutno...

Decadent Club - brązowa śmierć.

Hazelnut Praline Imperial Stout z Piwnego Podziemia (bardzo fajny browar, szkoda, ze rzadko pojawiają się buteleczki od nich).
Potężne piwo 30 BLG, 12,5 % alk. W smaku wanilia, orzechowy posmak, kakaowy finisz. Odrobinę za słodkie, szkoda bo mogło być fantastycznie. Ale i tak nie narzekam - umila mi niedzielne popołudnie Cool.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bart
album CD

PostWysłany: 17.07.2020, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pyszne gose 4.5% alk., ze wspomnianego wcześniej browaru Two Roads
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 01.09.2020, 21:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wojtek wspomniał w innym wątku browarka...

Sour Me pierdy jednorożca:
Z pięknie błyszczącym, kolorowym, jadalnym brokatem (nie chciało dobrze wyjść na zdjęciu). Bardzo orzeźwiające, owocowe sour ale od DuClaw Brewing Company z Baltimore. Super sezonówka, aż szkoda że lato się kończy.

Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 20.09.2020, 15:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grizzli? Niet strielali Wink

Czasem trzeba przełknąć gorycz porażki. Niewątpliwie pomoże w tym:

Hopito Grizzly czyli Imperial Pastry Stout z orzechami laskowymi, wanilią i kawą brazylijską.
Intensywny bogaty smak. Dużo czekolady i kawy. Raczej nie do szybkiego picia. Ale wchodzi dobrze i nie czuć tych 10,2 % alkoholu Cool. [/img]
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 02.03.2021, 14:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

World Beer Index 2021: What’s the Beer Price in Your Country?

https://www.visualcapitalist.com/how-much-does-a-beer-cost-in-your-country/?fbclid=IwAR2DDEu2BnSCF-ARzKBg1BU0kCEjo94tvzbE7MELIk0eb5BdfabaJqJwggo

Bardzo ciekawe zestawienie światowe, w różnych krajach: ceny piwa, roczne średnie wydatki na piwo na osobę, roczne średnie spożycie piwa na osobę.

Porównując Polskę do USA.
Piwo w Polsce takie drogie, prawie jak w USA? Nie przypuszczałem.
Spożycie piwa w Polsce również mnie zaskoczyło - bardzo dobry wynik!
Na a roczne wydatki na piwo w PL większe niż w USA - mamy drugie miejsce zaraz po Niemcach...
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 02.03.2021, 15:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ta metodologia dla mnie chybiona - przynajmniej odnośnie cen (nie jest zresztą wyjaśniona dokładnie).

Jak można wyliczać przeciętną cenę bazując na próbce z online stores w połączeniu z hotel and bar menus? Po pierwsze, to są dwa krańce cenowego spektrum - i jeśli nie uwzględniać proporcji, jaki udział mają te źródła w faktycznej konsumpcji, to wynik wyjdzie kompletnie zafałszowany. Do tego brak źródeł zdecydowanie najpowszechniejszych (lokalny sklepik / dyskont / osiedlowa budka z piwem). No i jaki udział w naszym rynku mają owe well known brands?

Wygląda na badanie arbitralnie wypreparowanego wycinka rzeczywistości - jakie założenia, takie wyniki. Naprawdę byś uwierzył, że przeciętny piwożłop w naszym kraju wydaje na flaszkę średnio prawie dwadzieścia zet?
.
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 02.03.2021, 16:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:

Wygląda na badanie arbitralnie wypreparowanego wycinka rzeczywistości - jakie założenia, takie wyniki. Naprawdę byś uwierzył, że przeciętny piwożłop w naszym kraju wydaje na flaszkę średnio prawie dwadzieścia zet?
.

Nie mam pojęcia- w Polsce nie byłem już z 8 lat. Wydawały mi się te ceny wygórowane, ale nie jestem autorytetem, więc się tylko zdziwiłem. Poza tym - może - jeśli dane są zbierane tylko ze stolic państw - widzimy tu efekt Warszawa vs prowincja?

Poza tym piwo piwu nie równe.
6-pack okropnego piwa amerykańskiego Coors, Miller czy Bud mogę kupić w sklepie za ok. $6, czyli ok. $1/butelkę. Coś co mogę pić kosztuje conajmniej dwa razy tyle... A craft beers "prosto od krowy", kupowane i spożywane na miejscu w browarze, to i jeszcze więcej.

Ostatnio zmieniony przez Bart dnia 02.03.2021, 16:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 02.03.2021, 16:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak, to wynik tym bardziej od czapy.
.
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 20.03.2021, 20:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sobotnie zakupy w polskim sklepie, trzy portery w środku, dwa lagery po bokach. Od grupy odstaje bezalkoholowe piwo o smaku mrożonej kawy - to dla żony:

Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 20.03.2021, 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę szkoda wątroby na taki zestaw Wink . No, ale rozumiem, że za oceanem nie tak łatwo o piwa z Europy Środkowej.
Ja chwilowo z piwem przystopuję, bo jakaś słabość mnie dopadła. Mam nadzieję, że to nie korona Confused
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 20.03.2021, 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzymaj się Freefallu, liczę na rychłe wspólne piwo - na pohybel covidowi!
Freefall

PostWysłany: 20.03.2021, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile
Mam nadzieję, że okazja się nadarzy Exclamation
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 20.03.2021, 23:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Trochę szkoda wątroby na taki zestaw Wink . No, ale rozumiem, że za oceanem nie tak łatwo o piwa z Europy Środkowej.

Dokładnie! Zdrowia!
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 02.05.2021, 16:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za życzenia. Jest lepiej Smile.

Adi napisał:
Freefall napisał:
Czyli rozumiem, że na tym koniec na dzisiaj. Trochę szkoda, ale cóż zrobić

Słuchaj kolegi, to zimą w sandałach będziesz chodził. Chociaż, może to zdrowe Laughing Nie wiem, jaka jest wiedza na ten temat z 50-ciu lat wstecz.

Zimą w sandałach nie chodzę, ale skoro już kolega wyjechał z takim tekstem to:

Czyli imperialny stout. wspólne dzieło piwowarów z Maltgarden i Funky Fluid, uwarzone na Kaszubach.

Złożony smak. Aromatyczne. Alkohol (11,6 %) dość dobrze ukryty. Mocno czekoladowe, trochę cynamonu, wanilii i kruchych ciasteczek w smaku. Dobrze ułożone, grzeje w przełyku. Bardzo dobra propozycja na dzisiejszy deszczowy dzień, bo finał Pucharu Polski raczej nie zachwyca, a dzisiejszy spacer też niezbyt udany. Mokro i żadnego węża nie spotkałem Wink.
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 02.05.2021, 18:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do sandałów, to mój (dalszy) sąsiad i znajomy chodzi w sandałach niezależnie od pory roku, pogody, temperatury. Po prostu tak ma.

A sezon na piwo powoli będę musiał otworzyć. Póki co zakończyłem sezon na szkocką i jestem na etapie przejściowym - rum w różnych konfiguracjach, w zależności od zawirowań pogody, bo wahania temperatury mamy z dnia na dzień od 40 do 80 F. Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
Strona 16 z 17

Skocz do: