Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 497, 498, 499, 500, 501  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 14.11.2021, 11:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kto rano wstaje na starocie, temu:

Grateful Dead - Live / Dead - wznowienie, ale z fajnym plakatem.
Pink Floyd - More - bardzo lubię. Dużo, dużo bardziej niż np. Wish You Were Here.

i do czytania 2 x Joe Alex Wink
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.11.2021, 21:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Weekend w Kownie zaowocował winylową reedycją RADIOHEAD Amnesiac
Cena była bardzo atrakcyjna 25 Euro za NM, więc nie mogłem się oprzeć.
esforty
digipack

PostWysłany: 14.11.2021, 21:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ha! To ja Kid A Mnesia na CD, bez skrupułów bo mam odbiorcę na dotychczasowe egz. pojedyncze.
Białystok

PostWysłany: 14.11.2021, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Ha! To ja Kid A Mnesia na CD, bez skrupułów bo mam odbiorcę na dotychczasowe egz. pojedyncze.

Wydali to tak też na LP, ale wersji budżetowych nie zbieram.
esforty
digipack

PostWysłany: 15.11.2021, 17:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kid A Mnesiana CD
To nawet nie mieści się w przegródce budżet. Jakieś bieda wydawnictwo, obejrzałem obwoluty, szukając nawet znaczka: Polskie N(Z)agrania Twisted Evil , bo to ich poziom.
Owszem pomysł, żeby to razem, bo z tej samego czasu, był dobry. Ale edytorsko to porażka(!). Dźwięk to od początku był dobry i trudno oczekiwać jakichś zmian na lepsze. Trzecia płyta ujawnia, że wybrano to co najistotniejsze na pierwotne wydania i owe rarytasy to tylko jacyś zakręceni zespołem, docenią.
Kto ma pierwotne Kid A i Amnesiac może spać spokojnie.
A ja mam <dobrą zmianę> na półce Twisted Evil
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.11.2021, 19:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Earth Wind & Fire - All 'n All
Eels - Hombre Lobo

Jak zwykle - wymiana z CDRów

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.11.2021, 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Eels - Hombre Lobo

Jak kupiłeś to ja też sobie sprawię, myslałem, że to takie guilty pleasure. Wink
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.11.2021, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego guilty pleasure? Przecież to nie jest Zenek, albo Bayer Full

http://artrock.pl/
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 15.11.2021, 23:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale zawsze takie bardzo ładne te kawałki mają, poza tym przez Ciebie musiałem kupić Arcade Fire o którym też tak myslałem. Crying or Very sad
Powrót do góry
Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.11.2021, 08:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę ECM:
Art Ensemble of Chicago - Urban Bushmen (2CD) - OMG! Myślę, że z palcem w nosie wydawnictwo to wskoczyło na podium płyt koncertowych wszech czasów. Oczywiście w moim prywatnym zestawieniu.
Bobo Stenson Trio - War Orphans,
Miroslav Vitous - Journey's End,
Kenny Wheeler - Double, Double You,
Mike Nock - Ondas,
Steve Swallow - Home,
Keith Jarret - Solo Concerts (3xwinyl - w przypadku tego wydawnictwa - ogromne podziękowania dla Maćka);

Trochę innych labelów:
Pat Metheny, Ornette Coleman - Song XX (wersja na 20 lecie, rozbudowana względem oryginału);
Dizzy Gillespie - 3 Essential Albums;
Sonny Clark - 3 Essential Albums;
Grant Green - 3 Essential Albums;
Maciek
box

PostWysłany: 16.11.2021, 09:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:

Bobo Stenson Trio - War Orphans

O, tej nie znam, daj kiedyś cynka co i jak.

A Metheny/Coleman w tej rozbudowanej wersji to był u mnie przełom. Pamiętam jak ten materiał u mnie wtedy (wreszcie) zaskoczył i wręcz mnie oczarował.

Duużo dobrych tytułów Ci wpadło! Smile
Bednaar

PostWysłany: 16.11.2021, 10:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Trochę ECM:
Art Ensemble of Chicago - Urban Bushmen (2CD) - OMG! Myślę, że z palcem w nosie wydawnictwo to wskoczyło na podium płyt koncertowych wszech czasów. Oczywiście w moim prywatnym zestawieniu.

W moim zestawieniu też, choć nieznacznie wyżej cenię Bap-Tizum.
U mnie też ECM-y. Niestety, EMPIK dał ciała - zapakował płyty tylko w kopertę bąbelkową i w efekcie na pudełkach widoczne są dwa małe pęknięcia. Reklamować nie będę, bo płyty porysowane nie są, ale niemiłe wrażenie jest... już drugi raz, kiedyś w takim stanie mi przyszedł CD Miles Davis "Get Up With It".
Plusem jest to, że realizacja wyborna, jak na ECM przystało. Wczoraj zdążyłem posłuchać tylko "Photo With Blue Sky, White Cloud, Wires, Windows and a Red Roof" - jedna z najlepszych realizacji, jakie słyszałem w życiu. No i bardzo wyrafinowana muzycznie.

Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.11.2021, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Cure napisał:

Bobo Stenson Trio - War Orphans

O, tej nie znam, daj kiedyś cynka co i jak.

Na razie nie słuchałem na pełnym skupieniu. 3 razy jako tło do pracy. Za 3 razem zaczyna się układać. Myślę, że później będzie tylko lepiej.

A dziś upolowałem box ECM:
Charles Lloyd - Quartets (5CD);
w skład wchodzą:
Fish Out Of Water;
Notes From Big Sur;
All My Relations;
The Call;
Canto;
Piotr
kaseta FeCr

PostWysłany: 17.11.2021, 11:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:
WOJTEKK napisał:
Eels - Hombre Lobo

Jak kupiłeś to ja też sobie sprawię, myslałem, że to takie guilty pleasure. Wink

Mam podobnie, też często coś muszę kupić, jak mi jakiś wpis na forum w oko wpadnie, więć nie kuście. Smile A szczególnie lubię, gdy ktoś przekrojowo robi całą dyskografię i ma wiele opisów na koncie, jak właśnie Wojtek na artrocku, czy też Rory na swoim blogu. Bo chociaż możemy mieć różne gusta indywidualne, to jednak co do zasady często muszę się z nimi zgodzić. Przy większej ilości recenzji łatwiej zrozumieć czyjeś preferencje i patrzeć na całość przez własny, odpowiedni pryzmat. A ostatnie zakupy, trochę jak na mnie z nieco innej bajki, ale oczywiście wpływ zrobił swoje, no i poszło:
Dead Can Dance - Within The Realm Of A Dying Sun (przyznaję, nie miałem...)
The Claypool Lennon Delirium - Monolith of Phobos (szkoda, że na drugiej płycie nie słyszę tej magii)
Fire! Orchestra - Enter (akurat ta ich pozycja mi najbardziej podeszła, jest ogień)
Squid - Bright Green Field (chyba już zostanie dla mnie płytą bieżącego roku, świetny debiut i to już jak najbardziej z mojej bajki jest) Smile
Powrót do góry
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 17.11.2021, 14:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent_chleb napisał:
Byłem dzisiaj w Biedrze i zakupiłem cedeka Queen "The Miracle", sam się zdziwiłem, że to rock 1989, bo w głowie miałem troszkę wcześniejszą datę wydania tej płytki.

Dla mnie - od lat - jedna z najlepszych płyt Queen Smile z niedocenianym "klejnotem" ---> Queen - Was It All Worth It
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 497, 498, 499, 500, 501  Następny
Strona 498 z 501

Skocz do: