Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 498, 499, 500, 501, 502  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
box

PostWysłany: 17.11.2021, 19:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Katowicki komis płytowy jak zwykle pełen skarbów:

Baaba Kulka - Baaba Kulka - trudno uwierzyć, że ta płyta ma już 10 lat. TO nie tylko najlepszy album z coverami Iron Maiden, ale jak dla mnie łapie się on nawet do Top10 Iron Maiden w ogóle. Cool
Marvin Gaye - Let's Get It On - reedycja, bo nie chce mi się już polować na wydanie z epoki.
Krzysztof Ścierański - The King Is In Town - z 6-7 lat temu miałem okazję kupić ten album za trzy dyszki, ale tego nie zrobiłem i potem tego żałowałem. Drugi raz się już nie zawahałem.
Gary Burton Quartet - Picture This - może to nie jest top Burtona, ale i tak lubię.
Marc Johnson - Bass Desires - długo polowałem na ten album, więc i duża radość z zakupu. Kwartet z dwoma gitrami (Frisell + Scofield)
Masqualero - Bande A Part - a tego albumu cieszę się najbardziej. W ogóle pierwszy raz w życiu widzę go na winylu, nie tylko na żywo. 1985 rok, młodziutki Molvaer, Arild Andersen, Jon Christensen, Jon Blake (klawisze) i Tore Brunbors (saksy)
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 17.11.2021, 19:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muszę tego Johnsona posłuchać, w ogóle go nie znam z czasów ECM-u.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.11.2021, 20:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeciwników plebiscytów informuję, że pod wpływem ostatniego, na półce pojawiła się winylowa reedycja najlepszego bez dwóch zdań albumu formacji Depeche Mode - Violator Wink

A nabyta w najbliższym ode mnie EMPiKu.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 18.11.2021, 13:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sandy Denny - The North Star..., Sandy, Like An Old Fashioned Waltz, Rendezvous, Gold Dust (5 Classic Albums)

Steve Winwood - Nine Lives
The Stranglers - Aural Sculpture

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 18.11.2021, 13:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Przeciwników plebiscytów informuję, że pod wpływem ostatniego, na półce pojawiła się winylowa reedycja najlepszego bez dwóch zdań albumu formacji Depeche Mode - Violator Wink

Amnesiac? Violator? Będą jeszcze z Ciebie ludzie. Wink

A propos Depeche Mode i nowości w zbiorach (w tym przypadku: "nowości"): odkryłem, że posiadam na winylu maksinigiel/EP-kę Stripped. Wydawało mi się (byłem przekonany), że mam Enjoy the Silence, ale ostatnio mnie tknęło, że coś tu nie pasuje, dzisiaj sprawdziłem i jest lekkie zaskoczenie. Smile

Maciek napisał:
Pink Floyd - More - bardzo lubię. Dużo, dużo bardziej niż np. Wish You Were Here.

Odważnie. Smile Też bardzo lubię. Raczej nie bardziej, ale w najgorszym razie niewiele mniej.

More to była ostatnia płyta (poza The Endless River) Pink Floyd, jaką poznałem.
Crazy
digipack

PostWysłany: 18.11.2021, 22:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam kolegę, który wręcz mawia, że to jego ulubiona płyta Flojdów. Zaś jego ulubionym ich utworem jest A Pillow of Winds. Z innej płyty, ale zbieżności słyszalne gołym uchem.
Maciek
box

PostWysłany: 19.11.2021, 21:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w ogóle uwielbiam u Floydów najbardziej te wszystkie kapitalne i niepozorne piosenki. If, Summer ’68, Fat Old Sun, San Tropez no i całe More, z Cymbaline na czele. A Wish mnie zawsze drażniło. Jak mam już posłuchać pompy, to sięgam po oczywiste Animals czy jeszcze bardziej oczywiste suity, które rzecz jasna także uwielbiam.

Crazy napisał:
Mam kolegę, który wręcz mawia, że to jego ulubiona płyta Flojdów. Zaś jego ulubionym ich utworem jest A Pillow of Winds. Z innej płyty, ale zbieżności słyszalne gołym uchem.

Mam teorię, że to z tęsknoty za Bitlami. Oni właśnie mogli tak grać, gdyby pograli razem jeszcze kilka lat.
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 19.11.2021, 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja ulubiona pieśń z wczesnego okresu to "See Emily Play", a potem to już tak różnie, słyszę na przykład płytę "Animals" na debiucie Maanamu Wink
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 19.11.2021, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja osobiście przedkładam debiut Maanamu! (nad Animals, bo nad Emily niekoniecznie, chociaż...)

Maciek napisał:
Wish mnie zawsze drażniło. Jak mam już posłuchać pompy, to sięgam po oczywiste Animals czy jeszcze bardziej oczywiste suity, które rzecz jasna także uwielbiam.

Rozumiem jak najbardziej, ale osobiście podmieniam Wish z Animalsami. To Wish... wydaje mi się "oczywiste", ale w tej oczywistości jednak nie do zdarcia, piękne, majestatyczne, a jednocześnie nadal emocjonujące. Animals miejscami też takie jest, oczywiście, ale zbyt często nudzi mnie nadmiarem patosu a niedoborem świeżości.

Co do skojarzeń z Bitlami masz oczywiście rację, a rzeczony miłośnik klimatów More (a założyłem mu nawet tu na forum wątek Wink) , na pewno by się od nich nie odżegnał.

W tym wątku zmuszony jestem nadal off-topować, ponieważ twardo trzymam się postanowienia od niekupowaniu kolejnych płyt Cool
esforty
digipack

PostWysłany: 20.11.2021, 09:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
...

W tym wątku zmuszony jestem nadal off-topować, ponieważ twardo trzymam się postanowienia od niekupowaniu kolejnych płyt Cool

Też od dwóch tygodni, mogę pochwalić się wstrzemięźliwością w temacie. Noo! Nie licząc wtopy z Kid A Mnesia Twisted Evil Twisted Evil
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.11.2021, 10:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

A ja teraz trochę sobie pofolgowałem i po dwóch Garbarkach na początku grudnia ma do mnie przybyć płyta CD z awataru Leptira oraz koncert Weather Report z Tokyo - ten słynny, z początków kariery, którego fragment jest też na I Sing The Body, Electric.
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 23.11.2021, 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raise the Roof Robert Plant & Alison Krauss
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.11.2021, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

John Lennon - Plastic Ono Band.The Ultimate Mixes (2 CD) - Gregg mnie poszczuł, tak fajnie napisał o tym krążku, że sobie najpierw odświeżyłem a dzisiaj przyszła - w wersji 2CD - tylko dlatego 2 CD bo taniej wychodziła niż pojedynczy Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 25.11.2021, 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Legenda Armia - 30-lecie
Powrót do góry
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 25.11.2021, 19:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Various "Handel's Messiah: A Soulful Celebration" 1992

Klasyk na soulowo, gospelowo, jazzowo, hip hopowo.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 498, 499, 500, 501, 502  Następny
Strona 499 z 502

Skocz do: