Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziś pytanie? - dziś odpowiedź!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100, 101  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.10.2021, 14:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, masz rację - jakoś nie zapamiętałem daty urodzin Verne'a (ostatni raz czytałem go w dzieciństwie - był to ulubiony pisarz mojej babci Smile ). Byłem przekonany, że żył mniej więcej dwie dekady później, i że zmarł, po pierwszej wojnie. Czyli jednak też nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir
box

PostWysłany: 07.10.2021, 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, właśnie - też nie pamiętałem do końca lat, w których żył Verne. Wydawało mi się, że jest bardziej współczesny Proustowi...
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.10.2021, 14:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Całkiem współczesny Proustowi był "polski Verne", czyli Władysław Umiński (6 lat różnicy, tyle że żył i tworzył znacznie dłużej). Ale to już tylko w ramach ciekawostki... pewnie niektórzy też czytali.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.10.2021, 14:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najbardziej pasowaliby Settembrini i Naphta, ale mają jedną oczywistą wadę Smile.
.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 07.10.2021, 14:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie czytałem. Czytałem (i dalej czytam) "polskiego Poe" - Stefana Grabińskiego. Jego powieści się zestarzały, ale nowele - rewelacja!
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.10.2021, 15:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czytałem (i dalej czytam) "polskiego Poe" - Stefana Grabińskiego. Jego powieści się zestarzały, ale nowele - rewelacja!

Stanisław Lem poleca Smile.

Vesper ładnie wydał parę lat temu potężny wybór opowiadań - pewnie masz:
https://vesper.pl/literatura/581-muzeum-dusz-czysccowych-stefan-grabinski-oprawa-twarda-9788377312995

.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 07.10.2021, 15:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam inny tom (też solidnej objętości) - Demon ruchu i inne opowiadania wydany przez Zyska. Super sprawa: Problemat profesora Czelawy, Kochanka Szamoty, Demon ruchu i wiele innych to są arcydzieła polskiej noweli. Powieści niestety się nie bronią - rażą młodopolską manierycznością.
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 07.10.2021, 15:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Potrzebuję następującego przykładu do tekstu, który obecnie piszę. Chodzi o dwóch wybitnych twórców (mogą być pisarze, kompozytorzy, malarze) pochodzących z jednego kraju i tworzących w tej samej epoce, gdzie twórczość jednego stanowiłaby kompletne przeciwieństwie drugiego (w sensie estetyki, środków wyraz, formy, treści, aksjologii -wszystkiego). Twórcy muszą być znani. Żeby uzmysłowić o co mi chodzi - napiszę, że idealnym przykładem byłby Sienkiewicz i Gombrowicz, ale tu brak podstawowego kryterium - życia w tej samej epoce. Może macie jakieś propozycje? Smile

A może Mickiewicz i Słowacki - konflikt najlepiej wyrażony w Beniowskim tego drugiego - czy zbyt oczywiści i "memowi"? Smile
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.10.2021, 16:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Białystok napisał:
Lis v Sakiewicz. Ziemkiewicz v Michnik.

Wybitnych twórców - ani Lis ani Sakiewicz nie są twórcami, tym bardziej wybitnymi, a Sakiewicz to w ogóle nie jest nic. Ziemkiewicz był twórcą i to wybitnym ale dosyć dawno. A zestawianie go z Michnikiem, jako publicystów... Ziemkiewicz to rasistowsko homofobiczne chamiszcze

Dwie ostatnie pary to był oczywiście żart. Razz

Oba posty pisane ze schroniska na Polanie Chochołowskiej. Ten już po przejściu Grzesia i Rakonia.
Maciek
box

PostWysłany: 07.10.2021, 16:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oba posty pisane ze schroniska na Polanie Chochołowskiej. Ten już po przejściu Grzesia i Rakonia.

Pogodę masz chyba idealną? Ja dwa tygodnie temu po Czerwonych Wierchach na Hali Ornak nie miałem się już z czego rozbierać (z gorąca). Wink
Uważaj na misie, w tym roku jest ich chyba wyjątkowo dużo w tych rejonach.
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.10.2021, 18:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawie. Jestem od soboty wieczór. Od niedzieli do wtorku zrobiłem 3 tury i solidnie codziennie dmuchało. We wtorek na Szpiglasowej to niemal huragan. Wczoraj (na szczęście) cały dzień lało bo żem prawie starszy pan i musiałem odetchnąć.
Dziś prawie bez wiatru ale mglisto powyżej 1800 m.

Misia spotkała i uwidoczniła na fotce moja siostra 2 tyg. temu. Ja tylko 2 jelenie koło Wodogrzmotów i świstaka pod Zawratem.

A najlepszy numer mnie spotkał tylko co. Góral za free mnie bryczką przewiózł cały asfalt. Sam stanął i mnie piknie poprosił do środka. Ja go o nic nie pytoł.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.10.2021, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jelenie? W naszych górach to same jelenie. 🐄Najwięcej w Zakopanem. 😉😇

http://artrock.pl/
Powrót do góry
docent_chleb
singel analogowy

PostWysłany: 07.10.2021, 19:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Rogaczem na wieżowcu Piła witała jeleni" ja to widziałem Smile
Powrót do góry
Crazy
digipack

PostWysłany: 07.10.2021, 20:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
pisane ze schroniska na Polanie Chochołowskiej

Exclamation

Maciek napisał:
dwa tygodnie temu po Czerwonych Wierchach

Exclamation

Białystok napisał:
We wtorek na Szpiglasowej

Exclamation

Białystok napisał:
2 jelenie koło Wodogrzmotów i świstaka pod Zawratem

Exclamation

Ja się chcę teleportować! Crying or Very sad
Okechukwu

PostWysłany: 08.10.2021, 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Najbardziej pasowaliby Settembrini i Naphta, ale mają jedną oczywistą wadę Smile.
.

Dopiero teraz zauważyłem. Ależ genialna myśl! No, pewnie, że Settembrini i Naphta! I niczego lepszego nie znajdę. Nie wiedzieć, czemu czepiłem się realnie żyjących artystów, tymczasem najlepsi będą fikcyjni filozofowie. Dzięki! Biorę!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100, 101  Następny
Strona 99 z 101

Skocz do: