Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Van Der Graaf Generator
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buubi
singel analogowy

PostWysłany: 15.04.2007, 13:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz nie rób scen Wink Sam mówiles że VDGG to jedna z Twoich kapel życia - będziesz potem przez cale lata żałował że nie pojechałeś. Wszak wątpię by taka druga okazja się pojawiła.

Reasumujac: nie gadaj głupot tylk obilecik kupuj i jadymy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jos
Gość

PostWysłany: 15.04.2007, 15:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony bilety są wciąż dostępne na rockserwisie (i to w promocji)m chyba nie ma oczekiwanego zainteresowania. Dla mnie VdGG to też jeden z ulubionych zespołów, ale nie będę żałował, że nie pojechałem Smile Nie mam w zwyczaju Wink

Pzdr
Jos
Powrót do góry
pk
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 16.04.2007, 15:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uwaga! W dniu koncertu mam do zaoferowania tani nocleg w Bydgoszczy.
Stosowny watek zalozylem w "prywatnych".
Powrót do góry
buubi
singel analogowy

PostWysłany: 17.04.2007, 17:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdemu wahającemu się nad wyjazdem na koncert Vanderów polecam zajrzeć na:

http://www.vandergraafgenerator.co.uk/where.htm

Po kliknięciu na poszczególne koncerty można obejrzeć zdjęcia z nich. Z pewnością na polskich koncertach atmosfera będzie równie doskonała, jesli nie lepsza.

Jedynym minusem koncertów (ale jaki to minus - taki tyci minusik) jest setlista w której zbyt mało jak dla mnie jest utworów z lat do 1971. Ale nie ma co grymasić - Vander na żywo to gwarantowane wspaniałe przeżycie i unikalna szansa na obcowanie z żywą legendą. Odliczam z niecierpliwością dni, godziny, minuty...
Jos
Gość

PostWysłany: 17.04.2007, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeglądając setlisty trafiam na tytuły, które nic mi nie mówią (Gog, All That Before). Czy są to nowe utwory, które pojawią się na kolejnej płycie. Czy po prostu mam zjechaną pamięć i są to kawałki z już wydanych płyt;)

Pzdr
Jos
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 17.04.2007, 17:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jos napisał:
Przeglądając setlisty trafiam na tytuły, które nic mi nie mówią (Gog, All That Before). Czy są to nowe utwory, które pojawią się na kolejnej płycie. Czy po prostu mam zjechaną pamięć i są to kawałki z już wydanych płyt;)

Pzdr
Jos

Gog (razem z Magogiem) to kawalek z In Camera Hammilla:
Some call me SATAN others have me GOD
some name me NEMO...I am unborn
.

All That Before - nie znam...(?)
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.04.2007, 18:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za jakieś 40 minutek będę miał występ VdGG z Colos-Saal z Aschaffenburga - mała rozgrzewka przed sobotą (jezu...to JUŻ sobota...).

A oto setlista :

1 Masks
2 Childlike Faith In Childhood's End
3 tuning
4 Lifetime
5 (In The) Black Room
6 Every Bloody Emperor
7 tuning
8 Specs

CD 2
1 Gog
2 Lemmings
3 The Sleepwalkers
4 Man-Erg
5 Nutter Alert (Encore)
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.04.2007, 19:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

buubi napisał:
Jakuz nie rób scen Wink Sam mówiles że VDGG to jedna z Twoich kapel życia - będziesz potem przez cale lata żałował że nie pojechałeś. Wszak wątpię by taka druga okazja się pojawiła.

Reasumujac: nie gadaj głupot tylk obilecik kupuj i jadymy Wink

No właśnie. W tym problem. Mam ogromnie emocjonalny stosunek do VdGG.
I może jednak pojadę, ale raczej wtedy, gdy uda mi się wbić sobie w łepetynę, że to koncert Hammilla z gościnnym udziałem Bantona i Evansa... Confused

Przesłuchałem ostatnio wielokrotnie Real Time- przesłuchałem z wielką radością Smile Tylko, że złapałem się przy okazji na tym, że ciary po plecach chodzą mi przeważnie gdy gra(ł) Jackson... Crying or Very sad
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 17.04.2007, 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E, tam. Na koncercie z Colos-Saal grają "Sleepwalkers", wiodący temat gra nie saks a organy i...ciary są Smile
buubi
singel analogowy

PostWysłany: 20.04.2007, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To co ? Ktos jedzie do Krakowa ? Może by sie spoknąć gdzies, albo wcześniej, albo chociaż już na koncercie ?
pk
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 22.04.2007, 13:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrocilem!

Koncert super. ale po kolei...

Najpierw statystyka wyjazdu czyli plusy i minusy:

Na plus:
-> Koncert fantastyczny!
-> Mialem fajny pokoj
-> zjadlem dobry posilek
-> kupilem 2 koszulki

+/- czyli ujemne plusy i dodatnie minusy:
-> Moja miejscowka. Rozczarowalem sie troche (-), ale moglo byc gorzej i w sumie nie bylo tak zle (+).. Kupujac bilet VIP oczekuje, ze dostane najlepsze miejsce jakie jest tylko mozliwe. Najlepsze czyli takie z ktorego najlepiej widac i najlepiej slychac. Blisko i po srodku.
Niestety Kuznia (ich mac) ma nieco inne kryteria. Owszem bylo blisko, ale z boku.. Cale szczescie bylem po wlasciwej (lewej) stronie czyli tam gdzie stepowal Hammill i skad blizej bylo do Evansa. Mankamentem dla mnie byl dzwiek. Po imprezie bolalo mnie lewe ucho. By tego uniknac musialbym siedziec z glowa skierowana w kierunku glosnika. a wtedy nie widzialbym raczej sceny.
Ale byli tacy ktorzy byli bardziej pod sciana. Szczescie ze tak nie trafilem. Bo jeslibym wylosowal miejsce skrajne nawet w pierwszym rzedzie to wolalbym zamiast tego na samym koncu ale po srodku. (Wzialbym lornetke i byloby OK)
-> malkontenci - "koncert fajny, ale Jacksona nie bylo". A czego wyscie sie spodziewali? Przeciez o tym wiedzielismy od poczatku.. Ludzie, oceniajcie koncert przez pryzmat mozliwosci. Wychodze z sali, ekstaza i slysze zewszad te jeki.. Od razu nastroj siada..

Minusy:
-> Kuznia, to ile sie czeka na bilet i te ich kryteria definiujace typ biletu. Zamowilem wejsciowke w lutym. Na stronie pisalo, ze w miare mozliwosci dobiora mi najlepsze siedzenie jakie w danej chwili jest do wziecia. A dostalem fotel na uboczu... ale trudno..
-> 500 biletow niesprzedanych.. Wielka szkoda ze na taka legende nie ma kompletu.. Mam nadzieje ze przynajmniej kuznia bedzie miala straty Twisted Evil
-> Bydgoscy taxiarze.. Przy dworcu: (wzialem, oczywiscie radiowke..) Wsiadam, koles oczywiscie "przypadkiem" zapomnial wlaczyc taksometru.. oczywiscie zauwazyl to dopiero minute przed koncem jazdy.. Jak jechalem do filharmonii: gosc sie spoznil. Mowie mu zeby sie streszczal, on dojechal na styk "bo omijal korki" (w sobote kuznia o 18:45..). Zaplacilem 18zeta (czas jazdy - prawie kwadrans). W druga strone w tej samej korporacji koles zawiozl mnie w 5 minut, zaplacilem 10zl.. Dystans ten sam, korporacja ta sama.. jedyna roznica moze byc taka, ze jak wracalem to bylo pozno i byla juz stawka nocna a nie wieczorna/dzienna..
-> Wydalem mnostwo kasy.. Po raz kolejny ujawnila sie moja ulomnosc polegajaca na tym ze jestem w stanie wydac spore pieniadze pod wplywem impulsu. 2 poszulki.. fajne sa, ale .. 120,-.. a ja potrzebuje akurat tyle na bilet na Dreamow...
-> Cykanie fotek telefonami.. ZENADA! Rozumiem, ze mozna cyknac fotke jakos dyskretnie, ale zeby podlazic po chamsku w trakcie braw prawie pod sama scene?!
-> Jutro mam kolokwium.. zgadnijcie czy jestem przygotowany...

OK, teraz ide zjesc obiad, a potem recenzyja.

Niecierpliwym, ktorzy czekaja na wystep w Krakowie powiem tyle: Mijambym wlasnie dworzec w Wloszczowie gdyby nie fakt ze jutro mam zobowiazania uczelniane!!!

Ostatnio zmieniony przez pk dnia 22.04.2007, 15:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 22.04.2007, 14:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

500 biletów niesprzedanych? :O Chyba coś pokręciłeś, Filharmonia była na moje oko wypełniona prawie w całości, trochę wolnych miejsc było, ale na pewno nie 500!
pk
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 22.04.2007, 14:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozeliwe, ze to trefne info.. Tak po prostu uslyszalem.
A siedzialem z przodu nie nie wiem jak wygladala cala widownia..

Kocert byl swietny. Jak na te mozliwosci ktorymi aktualnie dysponuja panowie bylo b. dobrze.
I cos za niesamowita moc.. Momentami mialem wrazenie jakbym nie byl na wystepie vanderow tylko na motor head - tyle bylo testosteronu w powietrzu!
Nie wiem - byc moze tak bylo zawsze, nie mam za bardzo porownania. Ale to co widzialem na DVD "godbluff live" bylo o wiele lagodniejsze niz wczorajszy show. (scorched earth imo nawet lepsze niz w '76! zarowno Hammill wokalnie lepiej sie wyrobil jak rowniez wiekszy ladunek emocjonalny, i ta energia..)
Wbrew pozorom brak saxu przysluzyl sie niektorym utworom. (Tak to odczulem ,ale wiadomo: jestem na pewno nieobiektywny.)

Byl taki moment -> podczas Undercover man gdy nagle wzruszenie scisnelo mi gardlo.. Na pewno kojarzycie taki stan: do tego by sie rozplakac brakuje tylko czlowieka, ktory spytalby sie: "ej no co ty chyba nie bedziesz ryczal" Smile
Na szczescie nikt taki sie nie znalazl bo bylby obciach.

Hammill wokalnie zaprezentowal sie swietnie. Wiadomo, ze nie ma juz takiej skali jak kiedys (w paru momentach braklo mi jego falseciku).
Na gitarze gra kiepsko. Powiedzmy to sobie szczerze. Ale na tyle przyzwoicie ze nie draznilo mnie to za bardzo.

Nie wiem czy dobrze zrozumialem (byc moze to byl zart, w sumie prawdopodobne), ze zaprezentowali jakis nowy repertuar?
Na poczatku mowil cos, ze beda rzeczy z przeszlosci terazniejszosci i przyszlosci, a w pewnym momencie poleciala jakas piosenka ktorej nie znam, wiec moze to byla jakas nowosc?
Pytam, choc przeczuwam jaka jest odpowiedz. Nie znam (jeszcze) wszystkich plyt VDGG, jak rowniez calego solowego Hammilla. Wiec pewnie z ktorychs z nieznanych mi
albumow byl ten utwor..

Wiem, ze Byla grupka, ktora czekala czy muzycy czasem nie wyjda do fanow.. I jak? Udalo sie chwile pogadac?autografy zdobyc? (Ja zostalem jakies 20-30 min po wystepie i sie zmylem)
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 22.04.2007, 15:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zagrali dwa nowe numery : "Lifetime" i "All That Before". Też polowałem na autograf, ale to było daremne, bo panowie z VdGG dość szybko zrobili manewr "Elvis has left the building". Szkoda... Smile Miałem przygotowane okładki "Pawn Hearts" i "H To He...".

Słucham sobie właśnie "Pawn Hearts". Gdyby ktoś mi pięć lat temu powiedział "Usłyszysz na żywo pół tego albumu w wykonaniu VdGG" to bym go nazwał marzycielem. A wczoraj marzenie się spełniło...
Tarkus

PostWysłany: 22.04.2007, 19:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.vandergraafgenerator.co.uk/vdgg_bydgoszcz210407.htm setlista i kilka zdjęć. I KSIĄŻKA!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

Skocz do: