Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PŁYTA DEKADY - LATA 1970-79
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.02.2021, 09:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na forum jestem od niedawna, więc z oczywistych względów wspomnianym zestawieniem nie dysponuję.

Ale gdybyś chciał poeksplorować listę alternatywną, mocno przewartościowującą hierarchię, to polecam taki ranking:
https://www.scaruffi.com/ratings/70.html
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Okechukwu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 12.02.2021, 10:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przewartościowanie mocne, ale zupełnie zgodne z trendem amerykańskiej krytyki - tej co to nie lubi proga (nawet tego najlepszego spod znaku Crimson 73-74), a każdą rockową "awangardę", choćby była kompletną amatorką (vide pierwszy Faust na samym topie) wynosi pod niebiosa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.02.2021, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do Fausta i "amatorki" to nie dojdziemy do porozumienia, więc pozostańmy przy protokole rozbieżności. Smile
.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 12.02.2021, 11:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja, tytułem aneksu do protokołu Smile , że za amatorkę uważam debiut. Amatorkę ambitną, eksperymentalną, ale jednak zupełnie dyletancką. Jednak zespół pracował, rozwijał się i np. czwórka jest już całkiem dobra (i profesjonlna, co nie znaczy, że jakoś nadzwyczajnie wybitna).
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 12.02.2021, 12:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
...
Ale gdybyś chciał poeksplorować listę alternatywną, mocno przewartościowującą hierarchię, to polecam taki ranking:
https://www.scaruffi.com/ratings/70.html
.

Zupełnie niemądre zestawienie. Lista najlepszych XIX wiecznych malarzy: Van Gogha i Cezanna pomijamy, bo po co, ale Pan Marian z Chocimia pięknie malował podłogi i płoty, numer 1 na liście.
Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.02.2021, 12:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ta lista jest w sieci od co najmniej 10 lat.

Tam najcudaczniejsze jest zestawienie najlepszych płyt lat 80-tych.

9/10
•Butthole Surfers: Psychic Powerless (1984)
•Diamanda Galas: Diamanda Galas (1984)
•Foetus: Nail (1985)
•Gun Club: Fire Of Love (1981)
•Husker Du: Zen Arcade (1984)
•Jon Hassell: Dream Theory In Malaya (1981)
•Minutemen: Double Nickels On The Dime (1984)

Nazwy dla mnie, poza dwoma, są zupełnie obce, a płyty obce wszystkie, zaś najlepsze albumy Joy Division i Talking Heads wycenione na 7/10.

No ale każdemu wolno wrzucać do sieci swoje listy, może dlatego ta tak długo funkcjonuje, że jest diametralnie inna. Rolling Eyes
Piotr
kaseta FeCr

PostWysłany: 12.02.2021, 12:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też preferuję nasze forumowe zestawienia, dlatego jakby komuś przypadkiem, gdzieś zachował się tamten plik, to by było miło rzucić okiem.
Nie wiem, czy teraz po rocznikach w ogóle będzie w planach powtarzanie dekad (00-09 nie było, więc to co innego) i czy dla innych miałoby w ogóle sens wybieranie tylko 40 płyt z całych lat 70-ych.
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.02.2021, 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Ta lista jest w sieci od co najmniej 10 lat.

To nie tylko lista, to cała, bardzo obszerna witryna Piero Scaruffiego - i jeśli zapoznać się z nią dokładniej, to rankingi przestają dziwić.

https://www.scaruffi.com/music/unique.html
https://www.scaruffi.com/music/groups.html

Obejmuje zresztą dużo więcej niż tylko muzykę:
https://www.scaruffi.com/index.html

Zanim się obrzuci epitetami, polecam przynajmniej pobieżne zapoznanie z metodologią autora - i zwrócenie uwagi na konsekwencję, z jaką jest stosowana.
.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 12.02.2021, 13:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to ja znam tę stronę, choć na nią nie wchodziłem od wielu lat! Kiedyś często tam zaglądałem (ale to było jeszcze w epoce dość wczesnej rockowej bazy internecie - połowa lat 2000). Na pewno preferencje autora są wyłożone klarownie i składają się na dość spójną wizję. Sęk w tym, że nie każdy musi się z tą wizją zgadzać.
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.02.2021, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Sęk w tym, że nie każdy musi się z tą wizją zgadzać.

To akurat jest oczywiste - ja też się nie zgadzam ani z listą Scaruffiego, ani z listą z plebiscytu Dinozaurów sprzed lat. Smile
.
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 12.02.2021, 20:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trend może zmienić tylko młodzież szanowna forumowa. Jeśli zechce Wink

Ale widzę starców i młodzieniaszków (górą są ).

Wynik na razie nieznany na parę wdechów do przodu Wink
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 12.02.2021, 22:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
Czy dysponuje ktoś może pełnym zestawieniem z tego plebiscytu, zachował sobie tamten plik? Z chęcią bym zobaczył, co tam się znalazło.

Cała lista niestety nie przetrwała, ale dopisałem do podsumowania na stronie 26 albumy, które zajęły pozycje 101 - 141.
Zacząłem finał od wrzucenia albumów, które otrzymały 30 pkt (strona 15).
Sporo ciekawych NKR-ów na pozycjach 101-141. Very Happy
Piotr
kaseta FeCr

PostWysłany: 12.02.2021, 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok super, dzięki Mirku za informację.
Posłucham, może przyda się kiedyś do nowej edycji Smile
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 13.02.2021, 16:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapewne nowa edycja dekady lat 70-tych cieszyłaby się większym wzięciem od zestawienia rocznikowego 1971.Mogę się mylić, ale byłby szansa pobicia rekordu frekwencji jaki został ustanowiony w zestawieniu na rok 1975.
gharvelt

PostWysłany: 13.02.2021, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, to całkiem możliwe - i mam nadzieję, że po zakończeniu roczników z lat 70. znajdzie się śmiałek, który poprowadzi podsumowanie dekady. Myślę, że taka zabawa mogłaby potrwać krócej, z racji tego, że będziemy po całym długim cyklu roczników. Oczywiście spodziewam się też znacznie odmiennych wyników (właśnie zwróciłem uwagę, że przed laty jazz kompletnie poległ - Davis najwyżej 47., Hancock - 111. Shocked ).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Następny
Strona 31 z 32

Skocz do: