Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o sporcie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 373, 374, 375

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 06.10.2021, 09:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

Mógłbym napisać (gdybym potrafił pisać) tomiszcze, "socjologiczne", o nędzy tego kraju, z perspektywy rowerzysty - rozdziałów bez liku.

Dodałbym jeszcze rozdział o nagminnym nie używaniu kierunkowskazów przez kierowców samochodów: bo przecież jestem sam na drodze (co z tego, że w każdej chwili może np. wyskoczyć dziecko za piłką), więc nie ma po co... bo tylko pieszy idzie... bo tylko rowerzysta jedzie...
To tak z perspektywy i pieszego, i rowerzysty.
Sam kiedyś omal wpadłem pod koła takiego kierowcy: stał na skrzyżowaniu, nie włączył kierunkowskazu. Ja przechodziłem przez jezdnię prostopadłą, myślę "pewnie pojedzie prosto"... a ten dziad skęca w prawo, akurat prosto na mnie jedzie. Wyhamował centymetry przede mną, popukałem się wymownie w czoło, a on się jeszcze dziwił, o co mi chodzi. To była sytuacja: "po co mam włączać kierunkowskaz, przecież tu nikt prócz mnie nie jedzie, tylko jakiś pieszy idzie". Takim kierowcom jakoś nie przyjdzie do głowy, że pieszy albo rowerzysta też chce wiedzieć, jaki manewr kierowca samochodu chce wykonać. Czasem mi się zdaje, że tacy kierowcy myślą tylko o własnym bezpieczeństwie. Nie wiem, w czym problem: ruszyć tę wajchę przy kierownicy w górę lub w dół Mad
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 06.10.2021, 09:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
A te tłumy na spotkaniach autorskich, fanki rzucające biustonosze na scenę

Żwłaszcza kiedy autor będzie czytał rozdział o petach i puszkach Cool
Myślę, że jesteśmy świadkami narodzin czegoś zaiste niebanalnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
box

PostWysłany: 06.10.2021, 09:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nagroda NIKE pewna! Smile W razie potrzeby służę materiałami do tej wiekopomnej pracy - też się sporo tego naoglądałem i nasłuchałem. Do tej litanii jeszcze dodam, że ścieżek rowerowych, które zostały wyznaczone na szosie (nie są od niej oddzielone - tylko wymalowano je na jezdni) wielu kierowców nie przyjmuje do wiadomości. Jeżdżą sobie nimi beztrosko bez względu na to, czy akurat poruszają się nimi rowerzyści, czy nie. Często też nie uważają za stosowne zatrzymywać się, gdy ścieżki rowerowe przecinają drogę. Kiedyś miałem ostrą awanturę z kierowcą Lexusa, który niemal wjechał we mnie na ścieżce rowerowej. Argumentował, że powinienem zejść z roweru i przeprowadzać go przez przejście. Na mój argument, że przecież tu jest wyznaczona ścieżka rowerowa, którą mam prawo przejeżdżać, odparł, że "jestem idiotą, bo jak on we mnie wjedzie, to jemu się nic nie stanie, a mi...". Smile
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 06.10.2021, 09:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tłumów na spotkaniach nie będzie. Tłumy na ogół zachowują się tak, jak to Autor odmalował.

Punkt dotyczący wycinki lasów, jest od paru lat dla mnie szczególnie bolesny. Obserwuję to niestety w każdym regionie Polski, na absolutnie niespotykaną skalę, i bez poszanowania jakichkolwiek - wydawałoby się, prawnie obowiązujących - ograniczeń. Szlak turystyczny, park krajobrazowy, rezerwat przyrody - cóż to znaczy dla Drwali Państwowych?
.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 06.10.2021, 09:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Kiedyś miałem ostrą awanturę z kierowcą Lexusa, który niemal wjechał we mnie na ścieżce rowerowej. Argumentował, że powinienem zejść z roweru i przeprowadzać go przez przejście. Na mój argument, że przecież tu jest wyznaczona ścieżka rowerowa, którą mam prawo przejeżdżać, odparł, że "jestem idiotą, bo jak on we mnie wjedzie, to jemu się nic nie stanie, a mi...". Smile

Myśli, że jak ma Lexusa/Jaguara/Cadillaca to mu wszystko wolno.
Idiotami są też kierowcy, którzy nie używają kierunkowskazów... albo robią sobie tor wyścigowy na drodze publicznej, często na terenie zabudowanym. Ostatnio bardzo często spotykaną marką na polskich drogach jest Porsche. Wiele modeli rozwija prędkość ponad 300 km/h - zatem temat tego wpisu jak najbardziej nawiązuje do tytułu wątku Wink Tylko, że często takie amatorskie uprawianie sportu samochodowego nie idzie w parze z umiejętnościami, ani z wyobraźnią, Stwarza się niebezpieczeństwo i dla samego siebie, i dla otoczenia. Tutaj nie zostało nic ani z ludzi jadących samochodem, ani z samego porsche carrera:
https://www.tvp.info/55718963/olszewo-na-mazurach-wypadek-porsche-carrera-splonely-dwie-osoby-kim-byly-ofiary-to-biznesmeni
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 06.10.2021, 10:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko co napisał Bananamoon święta prawda i tylko prawda. Z wypaczeń jeszcze jedna rzecz, która szczególnie mnie wkurza, ale nie wiem jak ją nazwać na krótko, może po prostu "zajeżdżanie drogi"?

Jedziesz sobie na rowerze na wprost, za 15 metrów jest skręt w prawo, ale ty jedziesz prosto. Kierowca samochodu wymija cię jak najszybciej tylko tylko po to, by zajechać ci drogę i skręcić w prawo zupełnie nie zauważając Twojego istnienia. Wielokrotnie w ten sposób albo musiałem hamować na szlag, albo przykleić się do krawężnika (wskoczyć na niego) albo jeszcze jakoś inaczej ratować duszę. (i tu odpowiedz, że jednak górale w Polskich mieście mają sens...)

Co do wycinek w lesie... dramat, dramat, ale wszędzie podobnie. Wczoraj jechałem po Opolszczyźnie północnej, matko, niektóre miejsca wyglądają jak prawdziwa pustynia, u leśników już wszystkie granice puściły.

Co do motokrosowców i quadowców w lasach: regularnie ich próbuję łapać, z różnymi sukcesami i porażkami (ostatnio porażka, próba zatrzymania zakończyła się wjechaniem na moje tylne koło i powyginaniem felgi, motokrosowiec zwiał). Mam jednak też trochę zatrzymań na swoim koncie, także zakończonych oddaniem w ręce policji (i to tylko z udziałem kija i pięści).
Powrót do góry
bananamoon
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 06.10.2021, 13:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:
...Żwłaszcza kiedy autor będzie czytał rozdział o petach i puszkach Cool
Myślę, że jesteśmy świadkami narodzin czegoś zaiste niebanalnego.

Gdybyś wczytał się, żaprezentowaną osobniczą mentalnością wpisu 597, w tytuły hipotetycznych rozdziałów, uważniej, żapewne żnalazłbyś jeszcze żabawniejsze rozwinięcia, niestety rzeczywiste.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 06.10.2021, 13:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:

Gdybyś wczytał się, żaprezentowaną osobniczą mentalnością wpisu 597, w tytuły hipotetycznych rozdziałów, uważniej, żapewne żnalazłbyś jeszcze żabawniejsze rozwinięcia, niestety rzeczywiste.

Jak chociażby żajeżdżanie drogi.
Crazy
digipack

PostWysłany: 06.10.2021, 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

free the jażż!!!
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 06.10.2021, 13:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, żakończmy w końcu tą nieżbyt żabawną karużelę śmiechu Very Happy

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 06.10.2021, 14:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie nie żałapałem żartu (?), tym niemniej proszę o powrót do tematu wątku, czyli do dyskusji dotyczącej sportu (i nie, rozjeżdżanie pieszych bądź rowerzystów czy wycinka drzew na czas to nie są sporty), ewentualne podjęcie istotnych kwestii w innych, bardziej odpowiednich tematach.
Bednaar

PostWysłany: 07.10.2021, 07:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Prawdopodobnie nie żałapałem żartu (?)

Trochę uciechy z literówki Wink
Ale o rowerach można tu dyskutować? W końcu dla niektórych, jak dla mnie, to jedyny sport, jaki uprawiają.
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 07.10.2021, 08:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje się, że o sporcie to nie tylko o oglądaniu, ale i o uprawianiu...Jeśli tak to będziemy tworzyć osobne byty: przy muzyce o kometce, przy muzyce o szachach, przy muzyce o zapasach, przy muzyce o pływaniu kraulem, przy muzyce o pływaniu żabką....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 373, 374, 375
Strona 375 z 375

Skocz do: